Mamici de sept-oct 2006 (71)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

Eu mi-as fi luat, dar nu am gasit nr meu. Cred ca merita, oricum or sa se pateze de substante d-alea dezinfectante, sange... Chiar vroiam sa va intreb pe cele care au facut cezariana: cum trebuie sa fie chilotii, low-cut sau mai asa.. spre buric? Eu mi-am cumparat pt maternitate d-aia low cut dar incep sa cred ca nu a fost o idee buna.

POZE
[url=http://www.TickerFactory.com/]

[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Salutare burtici si mamici !

Am intrat sa va spun ca mi-e dor de voi..mi-e dor sa mai stau la calc. ca altadata si sa mai vorbesc noptile cu bufnitele mele .....si sa va mai spun ca e tare obositor...cel putin in cazul meu pt. ca Ami se trezeste din 3 in 3 ore.

Suntem zombi amandoi.

Aaaa....si am slabit 8 kg ..adica ajunsesem la 81...acum am 73


Va pup.
Aveti grija de voi.


Poze

Inni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

HAZUL

CRISNEMES

...si pentru maine:

GRIPO
....in caz ca nu mai apuc sa intru ...fiindca plecam la Cluj(maine dimineata plecam si noaptea ne si intoarcem).

Ma duc sa ma apuc de pus castraveti...(si Anne sa stii ca nu intotdeauna am chef de pus conserve pentru iarna....dar daca nu le pun acum nu mai apuc dupa ce nasc....si asta ma motiveaza....)

Pupici!


Ioana(37+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
Povestea bazucului
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

notquitesoParerea mea este sa cumperi chiloti de bumbac din aia de "baba" la 40- 50.000 ca oricum dupa ii arunciEu am luat mai demult si zilele trecute i-am probat sa vad daca intru in eimamaia e mic copil pe linga mine cu ei.Sint mi inalti asa pina la buric sa zic.

POZE

Monica 40 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna fetelor,

Felicitari proaspetelor mamici: sa va bucurati de bebei sanatosi si mancaciosi.

Ileana, asteptam vesti bune despre tine.

Mexxa, sper ca esti bine si ca au cedat contractiile.

In sfarsit, a venit si la mine mobila pt camera lui bebe. Desi lipsesc finisajele gen perdea, covor, decoratiuni, va invit sa o vizionati in albumul 'Sarcina'. Piesa de rezistenta care mie imi place cel mai mult: comoda-elefantel.

Adriana 35+
Pozici

Varsta bebe
Evolutie bebe


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheryll spune:


Notquiteso : Si eu fac cezariana si mi-am luat chiloti cu talia mai inalta ca sa nu deranjeje operatia si sa tina pansamentul. Se gasesc marimi mari si nu sunt scumpi, oricum ii aruncam dupa si revenim la chilotei normali. Cat despre pantofi sa stii ca si eu am auzit ca ramai cu o jum de nr mai mare la picior. Dar nu cred ca e valabil pt toate.

Intrebare : hemoroizii dispar dupa nastere? Ce creme sau ceaiuri folositi pt hemoroizi?


sheryll 32+ cu Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Adriana micaSuper draguta camera lu bebe. De unde le-ai luat. sau au fost la comanda???

POZE

Monica 40 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheryll spune:


Adriana mica : Superba comoda elefante. Avea si pe alte culori? Ai facut-o la comanda . Spune-mi si mie te rog cat are in latime. Eu am ceva probleme cu spatiul si as vrea cu galben .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

Pufymic: eu abia ma tarasc sa imi fac o salata...d-apai sa mai fac si conserve. Sau poate sunt eu mai lenesa. Sigur sunt eu mai lenesa :P Si in afara de asta, n-am pus niciodata conserve, asa ca ar dura mult mai mult la mine :))
Drum bun maine :)

Monique: am vazut si eu chilotzi d-aia de baba, dar sincer mi-a fost rusine sa imi cumpar :)) sunt penibila, nu? Eu ma gandeam doar ca or sa ma stranga pe burta, dar nu mai luam in calcul faptul ca burtoiul o sa dispara. O sa imi iau, fiindca ai dreptate, pansamentele alea tre' sa stea si ele cumva...Merci

POZE

[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Va pup pe toate si

Vad ca nici un ingeras nu a mai aparut.
La multi ani!Hazul si Crisnemes.Multa sanatate si bebei cuminti,frumosi si sanatosi.
Noi suntem bine si azi cam puturosi,am fost sa-si cumpere tatutu blugi si sa cumparam un cadou ptr soferul nostru ca a fost ziua lui,am cumparat si termosul ptr sticluta lui bebe,ptr mine chiloti marimea 42 din bumbac cu fund ca nu mai tine,m-au omorat hemoroizii.
Daca vorbeati de chilotii de unica folosinta eu v-am mai spus ca mi-am luat sunt 5 buc la 230 mii v-am pus si poza sa-i vedeti.
Si au as suferii cumplit sa-mi ramana picioarele asa ptr ca eu port 37,5 si acum am ajuns la 39 ar fii teroare sa nu-mi revin,eu fac parte din disperatele dupa incaltaminte si mai ales dupa adidasi am vreo (50 perechi) toti luati din Italia si pantofi,cizme la fel toate luate de la marile firme,am o adevarata investitie in asa ceva,as fi moarta,si mai ales barbatamiu daca ar auzii ca o luam de la cap.Sper sa nu!Va rog spuneti-mi ca nu....
Am pus si eu niste poze cu camera lui bebe si lucrusoarele aranjate in sertare,mai am unele modificari de facut inca nu e gata,dar m-a apropii.
Susa asa e,e asa frumos caruselul ala si eu de cand l-am pus m-a duc in camera lui bebe m-a asez pe pat si-i dau putin drumul,barbatu zicea ca s-ar pune el in patut sa doarma.

Io36+Matteo


http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/angelsro2002/my_photos

Mergi la inceput