Mamici de sept-oct 2006 (71)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oanacn spune:

M-ati innebunit cu dulciurile fetelor, si nu mai am voie sa mananc acum.
Eu incep sa ma obisnuiesc in rolul de mamica, bebe e bine, mai avem nopti grele cateodata , dar in general programul nostru e papa la fiecare 3 ore, caca, pipi si somn.
Vreau sa va zic ca eu nu mai pot dormi mai mult de 2 ore jumate, ma trezesc sa vad ce se intampla, de ce nu aud gangurit din patut.

Azi noi implinim 10 zile.

Multa sanatate Ileana si recuperare rapida, si eu am avut recuperarea nu foarte usoara dupa cezariana, am stat aproape o saptamana pe calmante.

Msl ar trebui sa te duci la urgenta la spital, la 33 de saptamani am avut dureri groaznice de spate si m-am prezentat la urgenta pentru monitorizare, am stat acolo o noapte. Nu stiu ce fel de asigurare ai tu ca nu te poti duce la spital, ar trebui sa-ti schimbi asigurarea cat mai repede, imi amintesc ca ai mai avut pb si cu doctorul tau parca.


Poze

Varsta Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

KATIA-Eu nu am avut niciodata nici o probl, nu mi s-a rupt nimic, nu mi s-a dezlipit nimic...o singura data mi s-a despris un cristal de pe un pantof, dar mi l-a inlocuit! Am niste modele f firave, mai ales sandale si tocul e de minim 13 cmEu ti-l recomand cu caldura mai ales ca iti creeza si modele unicat si nu ajungi in nici un caz la pretul de la Raffaeli!

ALESSIA80 36+
poze
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;29/st/20060925/k/fb69/preg.png[/image]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Eu port pantofi de la Bata sau pantofi sport... si tot nu mai intru in ei... cu toc port numai cand abordez tinute classy (foaaarte rar). Ciorapi cu dunga se gasesc la Gatta cum a zis si Katia, sunt foarte faini, foarte feminini.

La Iasi s-a facut iar cald, am iesit la o plimbare in gradina botanica si am facut niste poze, poze cu strambaturi, desigur...


Eloise 33+ cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Mai burticilor vad ca voi vreti sa va pregatiti de botez de va e gindul la pantofi cu toc de 13( eloise si alessia)si ciorapi cu fir.Cred ca nu se vor asorta cu caruciorul o periodasau poate se fac la comanda.

Eloise frumoase pozicile de la gradina botanica.

POZE

Monica 40 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katia spune:

Monique, fara sa ma dau rotunda (vorba vine ) eu am suferit mult ca a trebuit sa renunt la pantofi cu toc (ca de altfel n-am). Mie imi place la nebunie tinuta aia chic de birou ceva intre clasicul elegant si sexi feminin - fuste sub genunchi si pantofi cu toc asa ca acum ma gandesc ca imediat ce imi revin imi scot pantofii de la prafuit si ies cu bb in parc la tinuta de birou....as fi in stare.

Alessia vreau preturi de la albu...da-mi pe pm.

Cred ca v-am innebunit...dar are si fata o problema la viata ei.....asa ca sper ca ma iertati

Iar botezul i-l astept cu nerabdare...ca am motiv sa ma innoiesc

Oana...am citit de trei ori mesajul tau.....mi-au dat lacrimile...eu vanez mesajele mamicilor cu bb acasa.....va invidiez pentru bb al tau

Eu dupa ce nasc cred ca uit de voi



36+ cu bb Katia

Pozici cu noi


Numai acela poate construi castele de nisip pe malul marii, care crede ca valurile pot fi imblanzite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salutare fetelor!

Vad ca nu v-ati inghesuit la nascute de cand am plecat eu la tara.......aveti probleme mai "fierbinti"(pantofii).

Noi tocmai am revenit cum ziceam de la tara, unde mi-am facut bulionul(acum sunt mai linistita....)pentru iarna.
Si mi-am adus si 10 kg de castraveti sa-i pun in borcane....diseara sper....

In rest pe mine ma cam necajesc contractiile....nu prea dureroase...dar exista ....cam vreo 20 pe zi cred ca am...sper sa nasc cat mai repede.....inainte sau dupa 7, 8, 9....am o groaza infernala de zilele astea....

Pupici!


Ioana(37+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
Povestea bazucului
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

ELOISE-frumoasa! Iar kg, eu nu le vad!

MONIQUE- la fel ca si KATIA, nu am decat vreo 3 perechi de adidasi, in rest toata incaltamintea mea e 'la inaltime'!

KATIA- acu' ti-am trimis PM

PUFY- ma deprim cand vad ce gospodina esti si cata treaba faci la 38 sapt!

ALESSIA80 36+
poze
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;29/st/20060925/k/fb69/preg.png[/image]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Pufy bine ai revenit! Harnicutzo!
Monique


Eloise 33+ cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

Pufymic: cum de iti mai arde de pus castraveti?? Cu atatea contractii pe zi.. eu stiu ca pe mine ma obosesc foarte tare reprizele de contractii, nu stiu cum de mai misti asa vioaie printre muraturi, bulion si alte conserve...
Si cu pantofii... ei, visam si noi. Eu pana acum 5 ani nu purtam pantofi decat la birou, si atunci d-aia fara toace. Dar pe urma m-a prins si pe mine microbul.. Eu fiindca trebuie de multe ori sa vizitez cladiri in constructie, va dati seama ca mi-am zapacit o gramada de pantofi prin moloz, insa nu m-am dat batuta :)
La albu nu sunt preturi cu mult mai mari decat dau eu pe pantofi in general. Cel putin din ce stiu eu. Adica dadeam... ca parca vad ca de-acuma cum o sa am bani, o sa fug sa ii cumpar grasei ceva frumos. Dumnezeule, chiar ca ma transform in mamica :))

Ah, si ca sa va zgariati si voi pe ochi... la Musette au avut reduceri de pana la 70%. Eu nu am putut sa imi iau pantofi, ca aveam picioarele umflate, deci ce probam eu acolo era irelevant... insa tot mi-am luat o pereche de cizme din piele intoarsa A doua zi, cand m-am dus hotarata sa imi iau sandale, pantofi, ce-o fi, toate nr 37 ( vedeam eu dupa nastere daca imi venea ceva), nu mai aveau decat nr 35 si 40. Ghinion de nesansa...

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

Oana, ai un pui adorabil :)
Iti dai seama ca noi, astea burtoase ne uitam cu jind la pozele cu bebelini si oftam...Mai e putin si n-o sa dormim nici noi noptile...Abia asteptam :)

sanatate frumoasei tale, si tie. pupam cu respect, de la distanta, asa.. ca sa nu dam microbi :)

POZE

Mergi la inceput