Bebelusi de ianuarie-februarie 2006 (88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Silviiiiiii pe cand vii din concediu iti vor fi toate rochiile bune ca tare te mai stresezi cu slabitul asta numai vezi sa nu ramai cu obsesia asta ....

ali
poze IARINA(16.02.2006)
www.dropshots.com/new.php?userid=167280" target="_blank">filmulete Iarina
IARINA la 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Anasebe, cred ca de aia as putea manca dar nu mai am timp sa-mi fac acum
Ali, nici vb sa raman cu obsesii de slabit, noi suntem gurmanzi din tata in fiu
Fetelor, mam mi-a zis ca Alain s-a pus pe ros mere si banane, poate nu vroia de la mine smecherul...

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Si eu putintel pe la calculator sa vad ce mai faceti. Umpleti pagini intregi cu o repeziciune ce ma depaseste... imi amintesc de aceeasi perioada a anului trecut cand ma plangeam ca n-am ce citi si ma laudam ca stau sa-mi creasca unghiile. Acuma vai capul meu, Ioana vrea sa faca de toate, are o energie care pe mine ma sperie, nici nu vreau sa-mi imaginez cum va fi de acum incolo. Cu alimentatia o cam dau in bara, i-am preparat azi o bunatate de pilaf cu piept de pui iar ea mi-a dat un mare flit(cred ca prefera clasica supica). S-a delectat in schimb cu o bucatica de paine. I-am cumparat si eu biscuiti azi, unii dietetici, ii dau cate unul dimineata cu fructe. Am vazut a subiect pe aici diareea, dar constipatia? Eu chiar am o problema cu Ioana in sensul asta..

daniela si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Ciao Daniela! Se pare ca numai io-s p-aci toata ziua de nebuna. Din pacate la faza cu constipatia chiar nu te pot ajuta.

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)
Ana&Tiberiu
poze Tiberiu , www.dropshots.com/new.php?userid=121923&cdate=20060505&cimg=0" target="_blank"> filmulete
tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Ce faci Ano? Unde-i Tiberica? A mea de foame a tras niste tzitzi si mi-a adormit in brate si ca sa mai stau si eu la calculator am trimis-o pe mamaie cu ea in casa s-o pazeasca.
Da fata, Ioana face kk numai stimulata si atunci asa de tare ca mi-e mila de curuletul ei. Am inceput si eu de ieri sa-i dau iaurt poate o ajuta-o. Cu fructele nu facem mare branza, a bagat in ea caise si acum piersica nu-i lipseste. I-am dat chiar si o jumatate de para dimineata...poate poate.

daniela si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Vad ca v-ati pus pe dat mancaruri "serioase" la bebici. Eu nu-i dau sare inca, am zis ca pana la un an rezist presiunilor cu stoicism.
Silvi ma bucur fata ca esti fericita scapata de kg. Bravo, asa sa ramaii! Concediu placut. Sa stii ca si eu pe Ioana o mai pacalesc sa manance cu schimbat lingurita, adica ii dau cu inox ca s-a plictisit cu aia de silicon sau aia de plastic. Acum cand nu mai vrea sa pape o chem pe matusa noastra si ii mai da si ea. Iarasi am observat ca oricat m-as ruga eu de ea sa manance un fruct pasat nu deschide gura nici arsa, dar daca-i dau asa sa muste, yamy!
Apropo Ioana avea 2 dinti jos si acum i-au mai dat 2 sus si mai sunt pe vine inca 2.(4 dinti deodata!!!!) In curand o sa avem 6 dintisori, sa vezi atunci ros!

daniela si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Sal Daniela ,felicitari pentru dintisori ,da' aveti nu gluma si sunteti mai mari cu 11 zile decat noi si noi nu avem inca nici unul macar de samanta dar ne mai zapacesc si pe noi durerile la Ioana. Pentru constipatie mie asistenta mi-a zis ca sunt bune sucurile de morcov si portocala.

ali
poze IARINA(16.02.2006)
www.dropshots.com/new.php?userid=167280" target="_blank">filmulete Iarina
IARINA la 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

suntem pe ultima suta de m.......mare belea cu camaa maestrului-nu stiu din ce bumbac o fi ca nu se calca deloc......
fiecare cu ce-l doare......miri nu sunt asa multi invitati cred ca vreo 20-25, dar sunt imprastiati in toate punctele cardinale si cm manastirea e la 100 km de paris nu e deloc simplu sa-i grupezi.........
m-am si tuns. acum mai am sa fac curat prin casa si gata.
vad ca voi sunteti in continuare cu meniurile...;noi borcanele la greu. ma gandeam ca maine sa-i fac surpriza .sa nu ii mai dai numai legume pur si simpludaca toata lumea se lupta cu mici nu se face ca tocmai sarbatoritul sa bage spanac......;oscilez intre un borcand de morcov cu pui si unul de spanac cu somon.......ma mai gandesc.......chiar s pentru desert o sa-i dau ceva cu vanilie. pb mare e ca vrea el lingura si asta complica mancatul
ufff...........n-am nici un chef de bagaj de biserica si curat
lumanarea.......cred ca nu-i mai punem nimic, nici o floare........ce sa mai impodobesti la 30 de cm.nu mai are nasu de unde o apuca......griji mari pe capul nostru
distractie placuta silvi

ana si alexandre (17.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Silvi, super ca-ti vin rochitele. Cind te intorci din Grecia poate il gasesti pe Alain papind de toate.
A papat Sabina un Danonino si vreo 50 de grame de brinza de vaci.
Sper s-o tina si sa pape mai mult de-acu incolo.




Irina si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Irinatunza se apuca si Sabinuta pe papat.

pe unde hoinariti gagici? se pare ca pe la voi e timp frumos nu ca la noi...

ali
poze IARINA(16.02.2006)
www.dropshots.com/new.php?userid=167280" target="_blank">filmulete Iarina
IARINA la 6 luni

Mergi la inceput