Piticodromul de sept-oct 2005 (136)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

mai eu m-am cam tampit de stat acasa cu bebu si toata ziua ma uit la euforia tv , mai ramane sa ma pun la punct cu telenovelele de pe acasa si sunt pe drumul cel bun

Alina si bb Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Sa va spun cum a mancat Iaris azi, sa va dati cu parerea:
6-lapte-15oml
12-pireu de legume cu carne de vita-mentionez ca m-am chinuit sa-i bag pe gat ceva fructe pana la ora 12, n-a vrut si pace.
17, paine cu sunca de pui, o felie de sunca si miezul de paine de la o jumatate de felie
18-un pic de iaurt, vreo 5ogr,maxim
21-120ml lapte, facut cu cereale, sa-i mai ia din gustul dulce
Mie mi se pare putin fata de cat manca de obicei


Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Am primit Sms de la Kristinutza"suntem foarte bine, a plouat insa apa nu a intrat incasa..Radu alearga cateii,gainile,pisicile si efoarte fericit"La intoarcere ne vor povesti mai multe.

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi23 spune:

MARINELA iti multumesc pentru ca nu m-ai uitat! Si acum am un program incarcat, foarte incarcat pot spune, dar cel putin am scapat de rutina bebe, tv, curatenie si parc. Nici Darius nu prea mai mananca...in schimb bea lapte mult..cel putin 500 ml/zi. De care sunca ii dai? este voie? Eu nu prea am incredere in mezeluri...

POZE NOI si www.dropshots.com/roxi23" target="_blank"> Filme noi
DARIUS EDUARD(9.10.2005)


"Nu am chef azi, nu am chef azi, n-am chef de nimic..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona8004 spune:

Buna seara, indata dupa miezul noptii, dar va pup pe toate sa meritati.

Marinela, unu sigur, de fapt sunt doua, sunt vis-a-vis una de cealalta, pe Zamca, dar mai este si la Albina pe b-ul George Enescu. Asta e mai uor de gasit ca toata lumea site unde-i Albina, iar pretu e 2 lei RON.

Mai fetelor pe la ora 3 si ceva a inceput sa toarne cum nu am vazut vreodata. exact cum ai turna cu stropitoarea, indesat.

Si nu gresiti, Kristinutza e in Arbore. Foarte frumoasa zona respectiva, deosebita. Aerul foarte curat, multa verdeata, wow parca ma relaxez numai gindindu-ma.

Fetelor, cam asta e situatia cu munca. Sotul nu are carte de munca si el, dar si eu, insista ca sa imi mearga cartea de munca macar la cel de-al doilea bebe sa avem CIC, pentru ca la Maia nu avem. Au fost unele chestii de genu "vino ca se incepe de pe 1 Ianuarie, dar de fapt s-a inceput de pe 1 Aprilie" si am pierdup vreo 3 sau 4 luni de munca. in fine m-i se urca nervii la cap cind ma gindesc ca eu ma gindesc la binele Fundatiei, si ei nici nu ii intereseaza de mine. Acum faza e ca,"nu mai sunt bani la fundatie sa iti platim salariul!" si eu trebuie sa inteleg ca e timpul sa plec. Da-pai plec si nici nu ma uit in urma...uff. Sa dea Bunul Dumnezeu sa gasesc ceva ff bun si atunci o sa stiu ca era timpul sa plec de acolo fara sa imi para rau.
Si Mifloricico o sa va dau si voua, numai sa fie ...ceva.
Multumesc mult de sprijin.

Simona, mama lu Maia(22.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Neata, neata!
Nu v-ati trezit? Pe mine m-a apucat harnicia si m-am trezit inaintea copiilor, ca sa-mi beau cafeaua pe indelete. Catalina doarme pana pe la 10. Mai devreme de ora asta, nici iarba nu creste...
Despre mancarea de dimineata, cam pe la 10 e prima masa, cand se trezeste si baga un bibe de lapte, Milumil 2. Am incercat sa-i dau 3 dar nu prea ii place, si oricum m-am razgandit, ca mai tarziu nu o sa vrea sa bea lapte normal, care nu e la fel de dulce si gros. Tonnia, fructele eu i la dau la masa de dupa amiaza. Adica pe la 18. La pranz ii dau piure de legume cu/fara carne sau ou. La ora 14. Ideea e ca masa de fructe exista in continuare, si la noi. Papa atunci 1 banana + 2 piersici + 3-4 linguri de cereale(fara lapte) de Milupa. Iese o cana maaaaare, cam de 300 - 400 de ml. Si papica de pranz cam tot atata, tot in acea cana. Ce ma intriga pe mine este ca ea intre mese nu pune gura pe nimic, nici s-o pici cu ceara. I-am dat de la mine sa guste mancare, ca se uita in tava mea cand mancam, nu vrea sa guste, se stramba si intoarce capul si scoate limba. I-am dat in manuta un pufulete si ea se juca cu el, nici macar nu stia ca se mananca. Am incercat sa-i dau sa pape din el, nimik. Pe de o parte e mai bine asa, ca nu-si strica foamea cu prostii intre mese iar la masa papa tot, tot. Dar pe de alta parte, ma gandesc ca ea inca nu papa ca bebeii vostri din manuta ei nimic. Nici biscuite, nimic. Se invata asa, puturoasa, sa-i dau eu. Oricum, papica daca nu vine cu lingurita ei, data de mine, nu papa. Inca mananca tot blenderuit, are doar 2 dinti jumate si nu mesteca.
Cu piciorusul inca nu am facut nimic, mai stau si saptamana asta. Pentru ca am observat ca dimineata sau dupa ce doarme, adica daca nu e obosita, aduce piciorul drept, frumos. Ea inca nu sta singura in picioare. Sta cateva secunde si apoi cade. Ea sta doar daca se tine de ceva. Cu timpul, pe masura ce capata stabilitate pe picioare, il tine mai drept, nu mai e asa ca la inceput. Asa ca mai stau vreo saptamana si urmaresc. Daca nu se imbunatateste situatia, merg cu ea la dr.
Cat despre faptul ca sunt pe lista fete care nu intra, eu ma gandesc ca poate nu au timp, poate au servici etc.


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata! Miruna si-a mai pierdut din skill-urile sociale si acum plinge daca un barbat se uita insistent la ea. Dupa citeva minute se imprieteneste, dar tot nu e la fel de zimbareata asa cum e la femei. V-am zis ca in Mall le ia pe toate femeile de servici de mina? Asa ca Irina, cind ne vedem simbata, sa-i spui sotului sa nu se uite fix la Miruna in primul sfert de ora.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

Buna dimineatza de la Zalau

si aici e noros si gri...numai chef de viatza nu ai cind vezi asa dimineatza...
Ieri am iesit spre seara cu Luca si l-am imbracat aproape ca pt iarna...asa era de frig...si nu am stat mult ,din acelasi motiv...Se pare ca a venit sezonul rece

Sa vedeti cum scriu eu mesajele...Il duc pe Luca in sufragerie, il las cu jucarii interesante, si fug la calculator...am exact 3 minute sa citesc/scriu pina ajunge el la mine, in 4 picioare...
De cind a descoperit ca se poate deplasa unde vrea el si ca se poate ridica, parca nu se mai joaca atita cu jucariile...si-a pierdut interesul...Asa ati patzit si voiMi se pare cit de cit normal...

MARINELA si MIFLORE-mersi pt incurajari...o sa insist
IOANA-bine zici, ca nu am mai pus poze cam de multishor...
IRINA-daca zici tu ca am impresie gresita, e bine Oricum nu tin sa am dreptate, spuneam doar ceea ce simt...
KARMENUTZA-pai e super ca nu maninca nimic intre mese...E ideal...eu incerc sa nu-i dau lui Luca, dar...tot scapa la pufuleti , covrigei sau orice alte"prostii"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Buna dimineata

La multi ani Alexandrilor si Alexandrelor!

Ioana, in sfarsit! Atata pot spune, ca destul m-am stresat cat de sociabila e Miruna si cat de rusinos e fi'miu . Glumesc. E normal, cred, sa-si mai piarda din skills-urile sociale.

Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

Am uitat sa va spun...
Luca a facut ieri o boroboatza...prima de acest gen..ca Doamne, parca vad cite au sa urmeze...
Chiar nu stiu cum si unde, (ca m-am uitat dupa aceea si am studiat atent terenul ,dar nu am gasit un raspuns,),s-a taiat cumva la un degetzel la usa dulapiorlui din bucatarie...era destul de profunda rana ca-i curgea singe de numa'...Plus ca era ranit in 2 parti...Plingea, va dati seama cum...
Pina sa-l trimit eu la farmacie pe Calin dupa Rivanol, i-am facut compresie si apoi am incercat sa-l pansez..cit m-a lasat
Acum e bine...

Mergi la inceput