Piticodromul de sept-oct 2005 (136)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

sunt deacord cu diplodocus, iar la mine se mai adauga si lipsa de timp....chiar daca reusesc sa citesc tot ce scrieti nu mai am timp si sa va scriu impresiile mele.

imi place insa ca de fiecare data cand am avut o problema si am apelat la voi m-ati ajutat. Mersi pentru tot!!

Irina si Noélia - 25 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

pentru cele care au introdus micul dejun deja...ce contine acesta?

Irina si Noélia - 25 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Simona, si eu iti tin pumnii cu jobul!
Da' o sa mai vorbesti cu noi cand o sa ai salariul de nspe mii de euroi?
Bun venit Mimsi!
Inaa, bine-ai venit in hartogaria romaneasca! Iti trebuie multa multa rabdare si mult mult timp... Sper sa rezolvi repede!
Diplo si Inaa, si noi, veteranele, am fost candva la inceput! Asa ca dati-i bataie! Noi va iubim!



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Am pus poze in albumul "Noi" la lunile 5,6,7,8,9 si 10 si la botez, mancam, pozitii de somn, dragii de tatici, mamici, razand, primii dintisori, smecherasi, sportivi, baita!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Mifloricico, v-am admirat. Ana e la fel de cocheta ca si mama ei (ce margele are, mai-mai). Si seamana atit de bine cu tine!

Hai mai fetelor care nu sinteti "de la inceput", puteti recupera foarte usor! Intrati zilnic si bombardati-ne cu informati si cu poze, si o sa ne "invatam" unele pe altele usor.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Innaa, asa e in Romania si asa va mai fi mult timp.
Miflore, chiar ca e sportiva Ana, gimnasta
Eu inca mai stationez un pic pe Milumil, chiar ma gandesc sa ii dau pana pe la 2 ani.

Noi mergem aproape in fiecare zi cu Petra dupa noi prin magazine (Praktiker, Selgros, Metro, Ambient, Bila, etc) Deja stie toate carucioarele din magazine (in masinute, in picioare, in fund).

Ma duc in pat, ca am luat un DVD. Sper sa apuc sa vad pana la capat filmul, ca memoriile Gheisei le-am pierdut pe parcurs si le-am gasit a doua zi. Noapte buna!!!!!


Codruta &www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

& Poze noi &

www.euroski.ro" target="_blank">SCOALA SKI
www.parinticlujeni.ro/" target="_blank">parinti clujeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi23 spune:

Bine v-am regasit mamici de pitici! Dupa o pauza de vreo doua luni, iaca mai intru si eu pe net, ca tare v-am dus dorul...
Si cum nu se putea mai bine, am picat si pe subiect, adica de ce ne inscriem si nu postam. Pai sa va spun" eu de doua luni am activitate . adica job. si sunt foarte fericita ca imi impart timpul intre servici si darius. Deci nu a mai intrat pentru ca nu mai am timp. Si , in plus mi-am facut program sa ies cu fetele la barfa...cam des...deci nu am mai avut timp sa intru pe net. Rusine sa imi fie.
In alta ordine de idei, am intrat sa mai aflu vesti despre voi, in special despre pitici. cred ca au evoluat ft mult in 2 luni. Ce menu mai aveti pentru bebici?
Cat despre Darius, am numai laude, of course. Merge bine tinut de o manuta si face si un pas doi singurel, este ft cuminte daca ii acorzi atentia cuvenita, se stramba cand il intrebi"cum se stramba baiatul cu nasul", stie unde e becul, spune cah atunci cand face kk,
stie ce inseamna "nu ai voie", da din maini cand innumeri 1,2,3,4-adica face exercitii. Este un scump si un haios. La capitolul dinti ne mandrim cu 6, la capitolul vocabular nu ne mandrim insa mai deloc...spune decat mama, tata, papa, baba,apa si pe limba lui diverse ...Ii place sa stea afara drept pentru care bunica lui, adica mama mea, i-a facut un program ft fain: de la 8,30 la 13-14 plimbare in parc, apoi acasa pana la 5-6, apoi iar in parc pana la 9-10 seara.
As vrea sa le sarut dulce pe VALEN si pe SARAH, pe dr ALINA si pe ANYA care imi sunt ft dragi.

POZE NOI si www.dropshots.com/roxi23" target="_blank"> Filme noi
DARIUS EDUARD(9.10.2005)


"Nu am chef azi, nu am chef azi, n-am chef de nimic..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Innaa treaba cu plimbat hartii e asa ca sa-ti aminteasca de ce ai plecat din Romania! Sau ca nu cumva sa te razgandesti si sa vii inapoi ! Cat despre dejun, pt inceput eu am mutat fructele dimineata. Haios e ca el e asa de invatat cu laptele de dim ca dupa un castron de fructe mai baga si 100 ml lapte, ceea ce devine mai putin amuzant cand ma gandesc la mere cu lapte , dar nu a avut nici o pb. Acum ii dau almette cu paine si apoi laptele sau cascaval (poate branza topita) cu paine +lapte si cand ma voi trezi mai devreme ca Vladut voi fierbe un ou sa-i dau pe langa almette, poate chiar combinat cu ficatel. Si in final dupa ce intreaba ruxandra de dulceata... poate ii dau paine cu unt si dulceata M-am labartat destul pe tema asta...

Cat despre fetele care nu scriu... Unele cred ca nu au prins "microbul" DC, iar altele sunt mai timide, sau pur si simplu au impresii gresite asa ca Diplodocus . Si eu la inceput ma simteam rau pe din'afara, dar nu m-am lasat . AM uitat lipsa de timp...

Fetelor mai stiti unde are kristinuta bunicii? In succeava pe undeva? Ca am vazut ieri ca au fost iar inundatii prin judetul ala...

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Seara buna la fete,
Gata musafirii,gata bunatatile,dar vin eu sa va pup pe toate ca mi-ati urat de bine, mersi,mersi,mersi.
O pup pe Gina, care a avut timp sa ne urmareasca de la inceput pana la albumul de 11 luni, si eu cred la fel ca tine,Gina, ca am o familie frumoasa, mi-s dragi tare feciorii mei.
Roxi23,chiar azi ma gandeam la voi,la tine in special,cum reuseai tu sa te descurci cu toate, ma bucur ca sunteti bine
Diplodocus, nici eu nu-s venita de muta vreme, si nu prea scriu ca nu ma lasa piticu', dar zilnic am calculatorul deschis pe DC, eu ma simt bine aici si nu renunt.
Miflore, am vazut-o si eu pe Ana, e tare scumpa, si e leit mami.
Inna, welcome back, uite de asta plec eu, stai mama acolo unde esti ca e tare bine, nu e painea ta, dar o poti face sa fie.Pupici, si sa scapi repede de hartogaraia romaneasca.
Simona, in ce magazine gasesti lapticul magic, prin ce zona, mai am inca prietene in Sv si poate le indrum, daca nu stiu inca.Sa te ajute Doamne-Doamne sa gasesti ceva platit bine si cu program acceptabil
Irina, si eu ma gandesc la Kristinutza, ca asa tare ploua si la noi, ea e in Arbore, are oare nr pe adresa comuna, sa-i trimitem un SMS?

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Irina parca in Suceava la Arbore .....sper sa nu gresesc.
Si unele fete ca mine mai puturoase prefera sa citeasca zilnik si sa scrie un mesaj-doua la cateva zile , azi dimineata ma apucasem sa scriu si eu, aveam ceva raspunsuri dar atunci mi-a pikat netul ... asa ca nu am mai apucat.

Alina si bb Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput