Sa o ajutam pe barbye

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Menna spune:

In momentul in care am citit prima postare, m-a luat cu frisoane Mirela (sau Barbye,cum te stim noi cele de pe DC) inchid ochii si ma rog cu putere la Dumnezeu sa-ti dea putere si credinta ca toate vor trece cu bine, iar tu iti vei recapata puterea sa iei viata dinnou in piept pe picioarele tale.
Domnul sa fie alaturi de tine si sa asculte rugaciunile tale si ale celor care-ti sunt alaturi cu sufletul si gandul.


Menna

"I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions and not upon our circumstances..."

www.animapro.org/" target="_blank">Intra aici si alegeti catelusul spre adoptie - SI EI AU DREPTUL LA VIATA!!!
"Sacrificarea oricarui animal care nu este absolut necesara, precum si orice decizie care duce la un asemenea act constituie o CRIMA." - Articolul 7 din Declaratia Universala a Drepturilor Animalelor, Paris 1978.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

LIANA nu pot sa cred!

chiar asa un verdict???????infiorator!
am ramas fara cuvinte...stau si ma uit in gol si parca mi s.a blocat si creierul.

DOAMNE fa o minune si nu lasa un suflet tanar si incercat sa treaca prin asa ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Mirela, esti o luptatoare si o invingatoare, nu te lasa, lupta in continuare ! Noi iti suntem alaturi cu gandul, cu sufletul si cu rugaciuni ! Sa dea Bunul Dumnezeu sa iti recapeti mersul, sa poti merge inainte, caci mai ai multe de facut !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Nu pot sa creeeed... am ramas muta... suna ca o condamnare...pe viata Mirela, sa te intareasca Dumnezeu, ca sa poti depasi acesta tragedie, sa mai poti lupta in continuare... viata inca nu s-a sfarsit, draga mea...

Eu nu mai sunt om... nu mai sunt in stare de nimic, de cand am aflat... nu pot sa accept...

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Eu nu am cunoscut-o personal, insa din randurile scrise de voi despre ea reiese clar ca este un om extraordinar. Poate sa ai un suflet de piatra sa nu te impresioneze pana la lacrimi ceea ce scrie aici, mai ales despre o fiinta atat de tanara.
Doamne, fa o minune si ajuta acest biet suflet care nu a facut rau nimanui si care merita sa traiasca o viata normala. Doar atat iti cer. Fa o minune cum numai tu stii.


Nana Motoc
Fotografii nunta!


"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crini spune:

Nu o cunosc pe Barbye, insa vreau sa ii transmit toate gandurile bune, curaj si putere.
Nu dispera, nu stii niciodata ce iti rezerva viata. Corpul nostru are resurse de regenerare nebanuite.
Ne rugam pentru tine, fata draga!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

O rugaciune si de la mine.
Cand atatia oameni se roaga si spera pt tine,Dumnezeu sigur va face o minune.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 11+ album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

“Tatal nostru, Carele esti in ceruri, sfinteasca-se numele Tau, vie imparatia Ta,faca-se voia Ta precum in cer asa si pe pamant. Painea nostra cea de toate zilele da-ne-o noua astazi. Si ne iarta noua gresalele noastre, precum si noi iertam gresitilor nostri. Si nu ne duce pe noi in ispita, ci ne izbaveste de cel rau. Ca a Ta este imparatia si puterea si slava, a Tatalui si a Fiului si a Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin!
Da-i Doamne sanatatea inapoi Mirelei, sa poata merge din nou, putere in suflet si multa liniste!”

Fetelor, haideti sa mergem la spital s-o vizitam, pana va citi ea ce scriem aici o vom putea imbarbata cu prezenta noastra, sa vada ca nu am uitat-o si suntem cu toatele alaturi de ea!
Liana, la ce spital este? Program de vizite strict? Cand vii?
La sfarsitul saptamanii este bine pt toata lumea?
Scrieti va rog cand puteti si eventual ne impartim in doua grupuri de vizite daca suntem prea multe sau in functie de programul fiecareia.
Haideti fetelor la ea are mare nevoie de noi, mergem s-o cunoastem si sa ne cunoasca, sa fim alaturi de ea macar cu o floare si un zambet!
Sa-I dea Dumnezeu sanatatea inapoi!


Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

M rog si eu pentru Mirela si sper ca Bunul Dumnezeu sa auda vocea inimii noastre! Mirela, nu-ti pierde speranta si vointa. Trebuie sa lupti mult sa te recuperezi! O sa reusesti!

Nu pot sa nu ma intreb cum s-au petrecut lucrurile...unde se afla Mirela in masina, cat de puternica a fost coliziunea si cum de si-a fracturat coloana... S-a intamplat pe drumul spre mare? Mi-e nu-mi place deloc drumul ala...

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Liana,poti intreba daca ar vrea sa primeasca niste banuti ajutor de la noi?chiar asa,nu o mai poate ajuta nici o operatie?
ma rog la Dumnezeu sa faca o minune pt Mirela


de piticotu' urias umblaretz

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput