Sa o ajutam pe barbye

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancamironiuc spune:

Ii dorec Mirelei mult curaj, forta si noroc, sa treaca cu bine peste acest moment.

Mai stit ceva? Cum se simte? Unde a fost internata?

POZE: EMANUEL, LA MARE,MAMININA,MOTI, CASUTA,FLORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Am cunoscut-o pe Mirela... ne-am intalnit o data, anul trecut... De atunci ne mai trimiteam uneori mesaje... Este o fata atat de tanara si de frumoasa...si de buna... Cand m-a sunat din reanimare si mi-a spus de accident, nu vroiam sa cred, sa realizez... eram socata. Am incercat sa o incurajez cat am putut de mult...dar la un moment dat am realizat ca este o imensa tragedie ceea ce i se intampla. Ca nu pot exista cuvinte de consolare. D-zeu i-a luat ceea ce avea mai de pret sanatatea ei, dreptul de a merge. Am plans dupa ce am vorbit cu ea. Isi doreste atat de mult copii... DE CE trebuie sa treaca prin asta? cu ce a gresit???? De atunci ma rog intr-una la acelasi Dumnezeu care i-a data atata suferinta, sa i-o ia, sa o vindece, sa mai poata merge candva, alerga, dansa... Este tanara...prea tanara. Nu e drept...

Plang in timp ce scriu aceste randuri si in acelasi timp ma bucur ca exista atata umanitate pe acest forum, atata compasiune si suflet cum rar am intalnit... Ea a spus ca nu are nevoie de nimic, decat sa ne rugam pentru ea, dar emaaimee are dreptate... putem face ceva pentru ea, sa donam fiecare atat cat poate, sau daca poate... Atat timp cat exista o sansa ca interventia sa-i salveze picioarele, sau chiar viata, nimic nu este prea greu ca sa o ajutam pe Barbye...

Fii tare, Mirela! Chiar daca nu poti citi, noi suntem alaturi de tine!

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Barbye,

suntem alaturi de tine si sunt sigura ca Dumnezeu o sa-ti dea puterea sa o iei de la capat.
Noi ne rugam pentru tine si sunt sigura ca totul va fi bine.

ANGELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Si eu o cunosc pe Mirela de pe vremea cand era mai activa la aspirante! Am trecut impreuna prin multe in perioada aceea,si bune si rele...Ca una care cunoste suferinta in toate detaliile ei sordide pot spune ca e tare nedrept cand te loveste asa viata,una dupa alta,cu incercari din ce in ce mai grele!
Dar Mirela,tu esti puternica! Si mai ales nu esti singura! Ne ai pe noi alaturi de tine! Ma rog si eu impreuna cu fetele sa te faci bine si sa mergi din nou si ii multumesc prietenei nostre inimoase Liana care ne-a dat de veste despre tine!
Doamne-Ajuta sa auzim vesti bune in curand!
Curaj si refacere cat mai rapida!
Fi tare!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

Tocmai am aflat de Barbye si parca nu-mi vine sa cred. O cunosc doar din postarile de pe forum, dar stiu ca nu i-a fost deloc usor in ultimul timp, cu divortul si cu sesiunea de examene si apoi licenta. Credeam ca de acum toate se vor mai linisti pentru ea, merita. Si acum ... mi se pare ireal si nedrept.

Nu stiu ce sa spun, ceea ce simt este mult prea greu de exprimat in cuvinte.

Stiu doar ca Mirela este o luptatoare. Si mai stiu ca nu este singura. Suntem toate alaturi de ea.

Mirela ma gandesc la tine si ma rog la DD sa-ti dea puterea sa lupti ca sa te faci bine.



"Cei mai frumosi ghiocei prin maracini se gasesc"

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Veve iti multumesc ca nu l'ai sters!! e bine si aici..si eu ma gandisem dar fetele de acolo o stiau mult mai bine..oricum e bine si aici..Multumesc!!!

acum am incercat sa o sun dar suna ocupat!!!
va tin la curent cu tot!!
sper sa ajung la sfarsitul saptamanii la Bucuresti sa merg la ea..


Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!


Nasica
"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Mirela, ai incredere in Dumnezeu, ai incredere ca va fi bine!


Nunta noastra - 3 Iunie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Acum am citit...personal nu o cunosc pe Babbye decat din postarile ei dar ceea ce i sa intamplat ma ravasit!Nu este drept, ma alatur si eu voua cu o rugaciune! Daca putem ajuta cu ceva nu ezitati sa ne spuneti!

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

mi'a raspuns...i'au adus rezultatele..nici o sansa de a mai merge..
am incercat sa o incurajez,,,exista atatea operatii..nu are cum sa ramana asa!!!
Doamneee fa o minune!!!te rog Doamne!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!


Nasica
"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

nu am cunoscut-o pe Mirela. insa..imi aplec ochii peste tot si nu pot sa fac decat sa ridic privirea catre cer si sa spun: Doamne, indura-te si reda-i bucuria de a trai. a suferit prea mult si probabil ca e un suflet prea bun ca sa treaca prin asta!
Ma rog pentru tine iubita mea sa ai puterea sa te ridici! cu vointa...orice este posibil!


MirelaV
pupicei pe burticei

Mergi la inceput