Nume rare ...si frumoase(2)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea-ana spune:

Pe fetita mea o cheama Anais, BB#2 daca este fetita o s-o cheme Enya iar daca este baiat Sasha.

Andreea si Anaïs
http://community.webshots.com/user/andreeaana
http://community.webshots.com/user/anais20032604

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manis spune:

Eu am cautat de mi-a venit rau un nume rar si romanesc .Pe fetita mea o cheama luiza.E rar,iar acest nume a fost purtat de calugarita ce a intemeiat caritatea.Eu te sfatuiesc sa cauti si etimologia numelui. Fetita mea are 7 ani si vreau sa spun ca e plin de fetite cu numele ilinca,maya,mare printe prietene.Mai gandeste-te ca la varsta mica unii copii vor rade de numele copilului daca e rar si suna ciudat.Bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Intr-o carte de copii de cand eram mica era o fetita Catelutza, dar in realitate nu am intalnit pe nimeni cu acest nume.

Pentru baieti ar fi si Glad, dar fiind destul de aspru ca sonoritate trebuie gasit un nume de familie cu care sa se potriveasca.

Sanziana & Marina (03/10/2004)Cand s-a nascut Marina... Varsta Marinei


"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Numele meu este Maria Sorana, iar pe baietelul meu il cheama Codrin, mi se pare un nume foarte romanesc.
Ce imi mai place mie:
Baietei: Rares, Dragos, Matei, Mihnea, Serban
Fetite: Viviana, Miruna, Mellisa, Lorena

Lorellay si Scumpy Codrin
Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

Mie imi place si MEDEEA

BeBelusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiska spune:

La un moment dat mi-a placut Gelu dar de cind au aparut fel si fel de geluri cosmetice parca nu ma mai atrage.

Noemi mi se pare destul de rar intilnit.Nu stiu daca mai exista in alte tari.

Ia uitati-va cit de multe nume finlandeze si internationale am gasit pe acest site.

Sabina 28+
mamica lui Aleksi Joel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Buna,
Mie rarut si dragut mi s-a parut CALIN. iar pentru fetite.....ceva rar este ERASMINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Apropo de nume de fata cu M, mi-am amintit ca am cunoscut odata pe cineva pe nume MAURA.

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

MAURA - cunosc si eu 2 tipe cu numele asta desi nu e foarte raspandit, cred ca e femininul de la Mauro, de care e aici e plin.
ce ma distreaza sunt numele italienesti vechi... LA fete: ASSUNTA, ADDOLORATA, ANUNZIATA, PIETRA sau la barbati: MARIA, PIO, PRIMO, SECONDO, ULTIMO...
mai recent: pe toate fetitele le cheama GIULIA, ARIANNA sau ALESSIA...mai am auzit CLARISSA, SELMA, ALESSANDRA. baieteii sunt inevitabil MATTEO.
ah...pe majoritatea fetelor de varsta mea le cheama KATIA...o fi fost ceva in aer prin anii 70.

Album Alyssa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iasima spune:

Fetita mea cea mica are numele CATINCA, m-am indragostit de numele acesta din clipa in care l-am auzit. Vreau sa zic ca am facut senzatie cu acest nume foarte rar si pana acum din 10 pareri 9 au fost pozitive. Pe prima fetita o chema IOANA (imi place, dar nu este un nume rar)trebuia sa o cheme SARA, dar nu a fost de acord sotul meu.
Iar ca nume de baieti, mi se par nume frumoase VLAD, EDUARD,ANDREI, RARES.

Simo mami lu' Ioana si Catinca

Mergi la inceput