Nume rare ...si frumoase(2)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Smaranda , Sara-Maria , Stefan (am vrut sa-mi botez baiatul Stefan dar sotul a fost f. impotriva la noi asta e numele de familie si cica ar fi fost prea ciudat).

Liliana si Dani
Sara
Sara poze Iasi

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kia spune:

Mai sa nu radeti de mine, dar eu am vazut in Spania pe o sticla de apa numele de Liviana. Si mi-a placut tare mult !

Asa ca nume rar si frumos pentru mine: Liviana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

un nume deosebit si foarte rar (eu una nu l-am mai intalnit pana acum) este HORA, pt fetita:)

alina si alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Nume frumos Miriam, Ilinca, Ioana, ! Mie imi place Alexandra desi e foarte raspandit asa o va chema pe fetita mea!
Baietei: Crisan, Matei, Stefan, Luca, Tudor, Rares, Darius toate imi plac!

carla2005 36+ cu Alexandra Maria

Cand viata te stoarce ca pe o lamaie, invata sa faci limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Nume rar: Raris.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi_m spune:

Buna! Pe fetita mea o cheama Antonia Mateea iar noi am decis sa-i spunem Mateea deoarece Antonia este destul de des intalnit in ultimul timp.


Mateea(11.06.2006) si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

mie imi place SVETLANA,dar nu pt ca asa ma cheama pe mine ci pt ca nu este asa des intilnit sau cel putin eu nu am cunoscut decat o singura. persoana care sa-l poarte
daca as fi avut fetita ar fi chemat-o Timeea.
la baieti imi place Tudor si Matei.
era intr-un timp foarte des pus la copii numele andrei.am in bloc la resita 4 baieti cu numele acesta.

Svetlana,mamica fluturasului Matei


poze matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaB spune:

Daca o sa am fetita...am sa-i pun numele Delia...

Alte nume frumoase:
Pentru fetitze: Matilda, Melania, Alberta, Melisa, Alexa, Amalia, Carla, Larisa, Karina, Sara, Alma, Madalina, Noly, Claudia, Roberta, Naomi, Alessya, Crina, Samira, Estera...

Pentru baietzei:Martin, Andrei, Markus, Robert, Cassian, Luca, Stefan, Sasha, Octav(Ian), Alexis, Rares, Dario, Samy, Emanuel...

Daniella (37 saptamani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana.ady spune:

Ce spuneti de Maya ca nume de fata? Mie mi se pare foarte frumos.
Dar Noa. E un nume israelian de fata care a putin problematic in romaneste dar mie imi place tare mult cum suna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_furtuna spune:

pe fetita mea o cheama YANISSA. Numele nu are legatura cu ianis. Are origine frantuzeasca si inseamna "dar de la Dumnezeu". Noi am ajuns la numele asta dintr-o gluma; ulterior am aflat semnificatia. Initial trebuia sa ne botezam fetita IVANCA.

Mergi la inceput