Sarbatoritii de iulie-august 2004 (194)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

"catzi ani ai?"
"catzanai!"...
"nu mami, catzi ani ai tu!? ai 2 ani!"
"doi, patu, sase, zece, gataaa!"

"cum te cheama?"
"catzanai!"

Mai asteptam...:)

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Se vede ca vine uichendu, ca va tineti de glume, mers la plaja si prajituri !! E bineee !!
Io acu ce am primit "acces" la net, ca se indurara si dadura drumul la pisiu - mama ! Asa ca aim bec in biznisss !!
Cristalina, ma bucur ca ti-ai rezolvat problema cu balconul ! Si dah, si eu ma mir citeodata cit de putin ii trebe omului sa fie fericit, mai ales cu un copil mik de doi ani acasa gen gizmoo !
Dea, pupici !! Imi place tare mult numele asta, zau !
Dana, succese maxime la gasit gradi !
Mihaela, si eu ma distrez cu Andrei pe tema raspunsurilor de genul celor de care vorbesti tu, el stie sa isi spuna numele si citi ani are, dar cind ne intilnim cu vreo fetita sau vreun baiat, ii zic : "Eee, si ai intrebat cum il cheama pe bebe ?" si el raspunde invariabil "adei" ... io - "Nu cum te cheama pe tine, cum il cheama pe el, intreaba-l : cum te cheama ?" si el iar "adei" si arata si cu degetul spre el !!
Io-s printre dosare ... si mai arunc si cite un ochi acilea si va doresc o zi minunata !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

aici e un frig si-o ploaie mocaneasca de doo saptamani de ne ingheata maduva in ciolane. doamne numa exemple bucataresti dau. m-am tacanit, klar.



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Pai, Papa iubita, tremetem rapid niscaiva caldura de cuptor de la Romanika (asta ca sa raminem in domeniul bucataresc) !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biluta28 spune:

Alice (vecina mea de cartier) stai sa vezi ca l-a invatat pr "tu" si "io" si il intreb:

Eu: cine a stricat revista, tu?
Edi: tu;
EU: nu eu, tu !!
Edi: Ana
Eu: Ana nu e aici deci tu ai stricat?
Edi: tu
Eu: pai nu eu, tu
Edi: (mirat)io? tu? nuii, pa maie, taie....

Mihaela - 33 ani- sagetator Ana 6 ani jumate - Edi 2 ani
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=546687000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biluta28 spune:

papadaca tot va tineti de bucatareala trimite aici "maduva inghetata" si dam la tine "topit ca untul la soare".

Mihaela - 33 ani- sagetator Ana 6 ani jumate - Edi 2 ani
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=546687000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Kim - gradinita e de fapt pe o strada care da in sos.Panduri - e la 3 blocuri de mine ca eu stau pe 13 Septembrie.
Roxi - da, da, da pentru dulcetzuri!!!!
Fug la filmari dar va urez uiched placut!!!

Gabriela si Stefan David
Poze nou-noutze cu Stefanutz
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

'Netza la pranz!
Eu sut rupta de maini, n-am avut ce face dimineata si i-am aratat lui Matei niste porumbei pe un bloc alaturat (noi suntem la etajul 9 si supraveghem terasele vecinilor). Asa ca, fiind super marait de dimineata, am bagat tinut in brate la geam toata ziua. Acum a adormit si incerc si eu sa ma dezmortesc.
Sa nu uit, LA MULTI ANI, MARIEI (NORA MEA OFICIALA) SI MULTI PUPICI DE LA MATEI! Sa cresti mare si sa-i spui mamei tale sa mai incerce sa ne ma scrie! ANA, !
DEEA, super numele, sa vezi ca asa iti ramane!Daca ajungi pe plaja, sa te gandesti si la altii care inca ofteaza dupa mare.
MONICA, cu atatea borcane de zacusca, poate faci un contract cu un supermarket! sau ne trimiti si noua cand te saturi!Spor la balcon, mie cel mai groaza mi-e de santiere in casa!
A propos de vorbareti, sa nu va imaginati ca Matei vorbeste cumva ca un scolar. Are o noua pasiune, sa spuna doar ultima silaba din cuvinte: fea=cafea, puci=papuci, dar zice corect "George spala dintzi" sau "George merge gresie". A invatat care-i mana dreapta, iti arata si spune ca-i dreapta, nu zice stanga dar zice "ata nu dreapta".
Va povesteam ca m-a pus odata sa dau cu aspiratorul, acum e si mai diktator "mami, sterge masa!!". Daca nu reactionez imediat..."Mai, Gabi, zis sterge maaaaasaaaa!".
Voiam sa mai scriu cate ceva, dar am uitat... varsta e de vina...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Gabi, bafta la filmaree !
Mihaela, hehehe, sint delicioase conversatiile astea, uit de toate nazdravaniile mai putin bune pe care le face asta mik !! Ieri de exemplu se suise pe scaunul de calculator si pusese o mina in sprijin pe biroul de la calculator ... probabil scaunul, fiind pe rotile, s-a miscat putin si omul statea asaaa, chitzaind sa vina cineva sa il dea jos (io eream in camera alaturata punind niste rufe in dulap) !! Il tot auzeam miriind, da ma gindeam ca nu reuseste sa indese vreo jucarie in cine stie ce loc in care sigur nu intra !! Bine ca m-am dus sa ma uit in cele din urma, ca mai faceam una nefacuta !!!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Buna!

Vreti sa stiti in ce dispozitie sunt? va dau un indiciu: azi dimineata soacra-mea a profitat de faptul ca nu eram pe faza si i-a dat lui Tudor strampeni pe sub blugi si pantofi. Am vazut abia dupa ce au plecat. In Sibiu sunt acum vreo 25 de grade pe putin. Io nu stiu ce sa mai fac cu femeia asta!

Stati linistite ca nu incep iar subiectul cu soacrele , am vrut numai sa vedeti ce efect au avut explicatiile pe care i le-am dat ieri. Zero.

Gata, am terminat cu asta.

ma duc sa citesc din urma, poate imi trec bazdacii.

Mergi la inceput