Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

alex..da , merita banii..mai putin costumashul galben...care el e din bumbac...e bun nimic de zis...eu am dat 170.000 parca si din magazin am cumparat unul bleo la 140.000 si parca putin mai grosutz..dar restul merita..mai ales bluzitele si pantalonii...material super..si termometru e super, la fel si pompitza pentru nas....acum vreau sa-mi mai cumpar si pompa pentru san...eu mi-am facut o lista cu ce trebuie cumparat...si incet incet incep sa tai.....

dolores 25+David Cristian
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


Uneori, gandurile noastre sunt mai rele decat suntem noi ca persoane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Atudor LA MULTI ANI CU BINE, sa fii sanatoasa, sa ai o nastere usoara si bebe cumincior si papacios... dar mai ales sa fii iubita, nu?

Patris felicitari pentru bebitza , sa mai treci pe la noi ca noi te asteptam sa vii cu vesti bune.

Asizule tu chiar vrei sa ni se umfle ceva ... de pofta ... daca suna cineva nepoftiti la usha ta, sa deschizi ca eu sunt, da? Daca ajunge cumva si la Iasi (la Lavinia ca ea este cu initiativa) CDul ala mult dorit cu documentarul "In the Womb", te pup si eu de o mie de ori ... ca ma rog si eu de Lavinia sa mi-l dea si mie.

Nu mai stiu pe unde am citit ca mamicile percep diferit loviturile bebelushilor shi in functie de grosimea stratului adipos pe care il au in zona burticii. Cine e mai plinutza simte mai putin loviturile, iar cine nu este le simte din plin. Nu prea este o fericire sa-l simti pe bebe miscand toata ziua, si mai ales cand ai dori si tu sa dormi... dar nici situatia cealalta nu este mai fericita cand te intrebi meeu daca bebe e bine cand tu stii ca la aprox. 6 ore ar trebui sa-l simti macar o data.

Laurici eu as spune sa stai linistita chiar daca bebe este ultra-zbenguit... am patit-o si eu zilele trecute. Parca era bagat in priza, nu stiu ce a avut ca m-a "bontonit" toata ziua. Mi se intampla sa il adorm, ca sa ma exprim asa... ma foiesc de pe dreapta pe stanga atunci cand vreau si eu ca omu sa fac nani, de saracu' bebe adoarme de atata ameteala. Nu cred ca este o solutie de durata pentru ca bebe poate acum sa mai aiba ceva loc prin burtik, dar spatiul liber va deveni tot mai stramt si nu il voi putea suci pe toate partile asa cum fac acum

Miro fata stressata ca sa treaca.

Lavinia am dat si eu comanda de clatite la sotul meu care macar atata dulce stie si el sa gateasca ma inspir de la tine...


Va pupez pe toate


Ramona 29+ Rares

Ramona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Dolores, pai mancarurile alea le-am facut in trei zile, adica in fiecare zi cate ceva...de aia ziceam ca nu-ti ia foarte mult timp...Da, si eu vroiam sa te intreb daca ai fost multumita de lucrusoarelel comandate de pe site, insa Alex mi-a luat-o inainte...Un sfat: indiferent de ceea ce te tenteaza, ia-ti pompa de muls de la Nuk, manuala, tip siringa...e vreo 600.000-700.000, dar isi merita fiecare leut...surioara mea a avut din asta, la recomandarea medicului si a asistentelor de la maternitate...
Bamboletta, foarte frumoasa gravi esti tu...iar sotul tau e talentat, nu gluma...tare mi-a placut burtica!!!!

Oana 22+ cu Denis Cristian
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Am vazut eu bine sau mi s-a parut ?

Avem o ieseanca cu gemeni si eu nu stiam... pet72 Am sa intru si eu la gemeni, tripleti poate o gasesc acolo, ca noua nu prea ne-a mai dat vesti.

Veronici, kokorina mai aveti o colega de suferinta.


Ramona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

ei, asizule, am zis si eu o vorba si chiar mi-a zis-o un doctor..da nu era pediatru sau gineco ...totusi ma indoiesc ca e chiar atat de nociva cum spui tu....in nici un caz mai nociva decat tigara..eu mai trag cate un pahar de pofta din cand in cand,sa ma iertati....

chiar nu poate nimeni sa imi raspunda la intrebarea cu concediul medical platit 100%?, daca sefu vrea sa faca sicane si sa nu ti-l accepte nu ti se deconteaza??? pot face asta? mai ales in sarcina???
pentru ca a mea s-ar putea sa se razbune..zic si eu asa o vorba..e mai impulsiva de felul ei si sa stiu la ce sa ma astept...

"Intr-o lume a minciunii universale, a spune adevarul este un act revolutionar"9George Orwell)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Eu va multumesc in continuare pt urari !!!

Patris, felicitari pt . Sa dea Dumnezeu sa fie sanatos, grasun si papacios si sa o asculte pe mami!

Pupici

Ana 29w6d cu Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

cine ma pune si pe mine pe listuta cu baietel?????
Acum ma uitam pe listuta si eu nu sunt trecuta acolo......


alexandra 28 + cu
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patris spune:

va multumes fetelor pentru re-primire si pentru urari

mai am inca putin de citit si ajung si eu la zi cu ceea ce ati scris ....

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Patris bine ai revenit. felicitari pentru prelungitor. Bravo!!!
Te mai asteptam mai des pe la noi.

Alex - daca nu te trec fetele ... verific eu cand ajung home si trec si la tine un carucior blue.

fetelor - tocmai am mai avut o disputa cu sefu - e un idiot - v-am spus ca suna la mine - ca eu sa deleg mai departe munca, sau suna sa ma ia pe mine la rost pentru cate ore si-a trecut cutarica la ce stiu eu ce proiect etc ... cand eu nu fac altceva decat sa le trimit in Germania - nu stau sa verific pe fiecare.
Oricum nu are nici un sens - orice spui nu e ok, daca iti spui parerea de ce ti-o spui ... si uite asa. Iar m-a adus intr-un hal ... ca tremuram toata si i-am spus ca nu mai pot si sa ma lase in pace - sa mai sune si la altii si sa ma mai lase sa respir. I-am mai spus ca intru in prenatal ca nu mai rezist cu el ... si-mi raspunde: DA - intrati in prenatal ca vad ca aveti o problema.

I-am mai spus cceva de genul ... ca ce pretentii sa avem de la nemti sa ne trateze bine cand el ca sef ne trateaza si ne vorbeste asa?
Fetelor - ma declar invinsa. Nu mai pot. Cred ca maine ma dau bolnava si nu mai vin la lucru. Imi mai bag o zi din concediul legal pe care-l mai am. Sper sa ma linistesc pana ajung acasa ... ca iar il incarc si pe Dani cu ale mele. OF!


Miro29+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulisor spune:

Buna fetelor, va plac din ce in ce mai mult, casc ochii pe forum de cate ori am ocazia.De vreo doua zile dupa ce plec de la munca am o senzatie de disconfort (nu foarte tare) pe la vezica pe undeva, sa fie de la oboseala,caci dc ajung acasa si ma odihnesc putin imi trece sau bebitza apasa pe ea? Eu in general nu am avut probleme (dc asta e o problema), de aceea rugamintea mea e sa-mi spuneti dc si voua vi se intampla.Dolores as vrea si eu adresa de web de unde ti-ai comandat lucrusoarele alea dragute.Asiza felicitarile mele pt preparatele facute, eu in ultimul timp m-am cam lenevit, dar tb sa recuperez avand in ved ca trebuie sa-mi pregatesc pt iarna una alta.Cum pot sa vad si eu pozele cu buticile voastre?bulisor21+

Mergi la inceput