Mamici de septembrie-octombrie 2006 (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Inni- acum folosesc de 2 ori pe zi OXIMED- stiu ca e bun se vede ca-si face traba dar contine sulfati - care nu sunt buni in ultumul trimestru de sarcina.

Roxanae- o sa incerc si cu spray cu propolis- dar nu are alcool?iti dai seama ca nu pot pune pe rana deschisa alcool.


Ramone- SARA - MARIA ar fi fost si numele ales de mine daca as fi avut o fata. Imi place tare mult. Bine ai venit printre noi

Inni- nu simti absolut nimic cand ti se rup membranele . Mie mi le-a rupt la spital si nu am simtit nimic nici macar cum curgea lichidul

Cristina siDragos (31.01.2004)+Victor
Poze
POZE YAHOO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Fetelor, mai stiti ceva de Try??? Ultima data nu era chiar bine si voiam sa stiu daca e bine.
Stiti ce ma gandeam azi noapte? Ca mie noaptea imi vin tot felul de prostii in minte... oare bebelusul lui Try a simtit vreo suferinta? Eu stiu ca in burtica bebeii nu simt durere sau altceva dar ma intrebam si eu asa, saracutul de el, e atat de incercat inca din burtica... sa dea Dzeu sa fie bine pana la urma.

Mirabela sapt. 35 POZE
Doar sufletul mamei poate sa multiplice iubirea si nu sa o imparta intre copii ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Gripo dar sigur se gasesc si in spitalele romanesti pompe electrice, puse la dispozitia pacientelor? Eu am tot citit ca sunt in spitalele din strainatate, de unde si poti inchiria una =tot electrica= pt cate luni vrei, la pret onorabil. Nu stiu ce sa zic despre pompele lor... or fi sterilizate ca lumea? Asta daca colectezi apoi laptele ca sa-l dai bebeului tau... Parca mai bine cu ale noastre personale, nu? Desi la spital nu ai cum sa le fierbi, sa le igienizezi... Oricum nu cred ca sunt de maxima utilitate la spital, in mod normal (daca bebe nu e prematur si are putere sa suga). Doar in primele 2 zile curge doar colostru, apoi vine lapticul. Pompa o poate eventual cumpara/aduce de-acasa sotzul daca e necesara.

Ramone bine ai venit printre noi!


Eloise 31+ cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanae spune:


Fetelor am si eu o intrebare.De cateva saptamani bebelina mea nu se poate hotara in ce pozitie sa se aseze.Sa va dau un exemplu: daca dimineata este cu capul in jos pana seara se ridica si este cu el sus si invers.Ma cuprinde exasperarea ca nu se poate hotara odata, mai ales ca de la 13-29 saptamani a stat numai cu el jos(o simteam sughitand si ma apasa pe oase jos).Chiar ma plangeam ca este sarcina foarte joasa si doctorii imi spuneau sa fiu f. atenta.Credeti ca este o problema, mai este cineva in aceeasi situatie? Uneori simt ca mi se crapa pielea de atata miscareala, dar curios nu am nici o vergetura.Mercic.


Roxana + Diana-Rahela(8.05.2002)+ Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Am fost azi dimineata si m-am spovedit si impartasit si am dormit de trei ori pana acum, cate jumatate de ora, parca-s un bebelus, mi-e somn in continuu.

Inni am fost la alt preot, nu la ala care mergeam de obicei si mi s-a parut f. de treaba, mi-a zis ca daca vin la el sa-mi boteze copilul, imi citeste molifta mai devreme de cele 40 de zile si pot intra si eu in biserica. M-am bucurat sa aflu asta ca eu aveam o problema sa fiu si eu prezenta.

Mirabela sapt. 35 POZE
Doar sufletul mamei poate sa multiplice iubirea si nu sa o imparta intre copii ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

quote:
Originally posted by Crisnemes

Inni- acum folosesc de 2 ori pe zi OXIMED- stiu ca e bun se vede ca-si face traba dar contine sulfati - care nu sunt buni in ultumul trimestru de sarcina.

Tu faci cum vrei. Eu sfatul pe care ti l-am dat l-as aplica pe propria-mi piele daca as fi in situatia ta. Multe ingrediente de acolo nu sunt indicate in sarcina, dar in doze mici nu cauzeaza.
Refacere rapida..prin orice metoda alegi tu.


Poze

Inni 37+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

quote:
Originally posted by Crisnemes
Inni- nu simti absolut nimic cand ti se rup membranele . Mie mi le-a rupt la spital si nu am simtit nimic nici macar cum curgea lichidul

Nu ? Eu asa am auzit de la multe mamici.

Poze

Inni 37+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanae spune:


Crisnemes nu contine alcool cel putin cel care il aveam noi, ca eu nu am mai fost demult pe acolo, pt. ca sunt internata la domiciliu.

Ignatica frumusel bebelus,imi aduce aminte de Diana.Avea aceeasi culoare la fata si parul tot negru, insa acum este alba si cu parul cret si blond.Si nu i-a picat cel negru pur si simplu s-a deschis la culoare.

Alessia, Diana a avut la nastere 2.900 gr, dar a scazut la 2,400 pt. ca inghitise mult lichid si era plina de edeme la nastere.Cat despre cealalta intrebare stai linistita nu este nici o problema , tu ai mai facut ecografii de atunci si ti-a spus ca bebe este bine.Ar fi putut apare oriunde, scuze pt. raspunsul cu intarziere, dar abia acum am vericat pm.Mie mi s-a parut ca ai o sarcina buna si sper sa ajungi cu bine la termen.


Roxana + Diana-Rahela(8.05.2002)+ Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salutare fetelor!

Crisnemes !cum ti-e piciorul?Il tii pansat sau nu?
Eu nu ti-am zis de unguent ci de spray(se face ca o spuma cand il pulverizezi- parca e spuma de ras) Panthenol Spray. Ma duc acum sa caut despre el pe net sa vad dc poate fi folosit in trim 3 de sarcina!MamiLili zicea ca e ok in sarcina!

Ramone bine ai venit!

Microbu si eu beau multa apa(cam 5 litri pe zi) de ma si cearta Ovi, dar am vb cu medicul meu si e ok atata timp cat o si elimini. Asa ca nu-ti fa griji!

Offf Lyana ce oameni nesimtiti taximetristii aia!Si sa vb asa urat cu tine....femeie...si mai ales graviduta....

Putzuruca distractie placuta la nunta...si nu te mai gandi la prostii!

Eloise !Super ideea cu albumul cu bebicii nou-nascuti!E adorabil primul gandacel din trupa!

Ma duc sa fac un dus sa ma pregatesc ca si noi plecam la tara ca avem maine o nunta la care e musai sa fim prezenti....

Pupici!


Ioana(35+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
www.alesio.myou.ro/model/page.html" target="_blank">Fotomodelul nostru
Poze Yahoo
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

Buna la toate gravidutele!

roxanae si eu am patit la fel. Pana la 29+ a stat cu capul in jos, dar acum imi face valuri burta. cand e cu capul in jos cand cu capul in sus. Si ma doare cateodata de nu mai pot si nici nu stiu ca sa fac.
In plus aseara am savurat un sfert de pahar de si dupa vreo 5 min a inceput sa se miste intr-un hal, ca m-am speriat si asa a tinut vreo juma de ora. cred ca s-a agitat de la cofeina, nu?

la burticute si bebei!

30+

Varsta_bebe_
poze

Mergi la inceput