Bebelusi de ianuarie-februarie 2006 (83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

nici david nu prea a mancat azi,dupa ce m-am laudat ieri ca a manacat 300 de legume si 120 de lapte la o masa,acu e in greva,nu stiu ce mama masiiii
anasebe ce gropita are tibi in obrazul stang,super

anasol si david-andrei(06.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

ANA si ANASOL, ma inscriu si io! Si al meu e in greva foamei! Nu mananca decat fructe, san si cereale! De legume si de carne nici nu vrea sa auda!


Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici cu gradina mea zoologica

Poze Yodi si familia lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Giova felicitari!!!
Imi inscriu si eu bebelul la greva foamei...
Nici el azi nu s-a omorat cu mancatul; n-a vrut decat ceai si fructe....


Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

offffffffff ,dar nu cres ei odata mari,
am nasa mea de la constanta care are un bb de un an si zice ca e din ce in ce mai greu,cica stai draga sa vezi cand o incepe a merge,atunci alergatura pe tine.....

anasol si david-andrei(06.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

deci declaram deschis clubul nemancaciosilor si mofturosilor,CINE SE MAI INSCRIE?


anasol si david-andrei(06.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Imi pare rau sa aud de bebelasi in greva, al meu e tot timpul, asa ca m-am obisnuit. II dau laptic si gata, totusi azi sunt f incantata ca mi-a papat si un danonino cu fructe, o sa mai incerc si ceva fructe pe la 18, cu legumele fac pauza doua zile, poate ii vine poftita .
Dana, ma bucur ca nu au fost probleme cu nasucul, fratele meu si-a rupt nasul cand avea 12 ani, pe sanie si stiu ca il durea f tare. Bine ca ati scapat cu bine,.Trimit deseara pozele si datele, multumsc mult.
Anasebe, Anasol, Anda si restul mamicilor cu bebelasi in greva, si nu va enervati ca n-are nici un rost.Asa sunt bebelasii, cu personalitate.Chiar daca nu papa macr sa se hidrateze, dati-le un ceiut sau un laptic la temperatura camerei, poate papa.E f cald si ii influenteaza si asta.
In alta ordine de idei, incepusem sa va spun zilele trecute si tot n-am apucat Referitor la gris, am intrebat special doctorita si mi-a zis ca e ok sa le dam grisulet seara, e mai consistent si tine f bine pe noapte.Nu sunt adevarate fazele cu rahitismul, acelea eram valabile pe vremea cand mamele dadeau doar gris cu lapte si cartof fiert, din lipsa de altceva. Eu sunt chiar happy ca amgasit gris instant de la Humana, e imbogatit cu fier,calciu si iod (cica e gris cu aroma de vanilie si 13 vitamine) a costat 190.000 cutia dar merita ca e f bun, am cautat peste tot si abia acum am gasit.Eu ii puneam tot felul de cereale dar nu era prea incantat si grisul celalalt trebuia fiert in apa 10 minute, apoi racita apa apoi preparat .
Tot legat de aceasta varsta am citit in mai multe carti ca trebuie reamenajat totul asa incat sa nu lasam la indemana bebelasilor lucruri la care ei nu trebuie sa umble, deoarece nu-i recomandat sa le spunem tot timpul "nu-i voie",deoaree ii inhiba si pot vea ulterior dificultati in exprimare si deficit de atentie. Ei sunt acum in etapa de explorare si trebuie sa atinga tot, asa fac ei cunostinta cu lumea. Se acopera prizele, se fixeaza cu inchizatori sertarele, se fixeaza usa ca bebelasul sa nu-si prinda manuta in ea si gata, el poate zburda in voie.Am vazut pe net inchizatoare de priza si de sertare precum si stabilizator pentru usa, asa ca azi im si comand(daca apuc). Scuze ca v-am lalait toate astea, poate ca stiati deja dar imi place sa va spun tot ce aflu si eu, mi se pare important sa ne consultam si sa aflam cat mai multe informatii. Daca vreti adrese de net pentru lucrusoerele de care am vb, imi ziceti si vi le dau.Pupicei, fug sa mai fac ceva curatenie ca imediat mi se trezeste piticotul.
Silvi si bebe Alain

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Silvi ti-am trimis un PM ca nu stiu daca am voie sa dau o adresa de site; sa nu fac publicitate

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_laila spune:

Buna dragi mamici, am ajuns si noi cu bine din concediu. Am citit din urma si vad ca ne astepta zile grele. Copii in greva, mamici cu rabdarea la capat si dintisori ce stau sa apara.
Noi ne-am plimbat vreo trei zile pe la Vatra Dornei, am mers cu telescaunul in formatie completa (se pare ca si lui Theodor i-a placut), am vizitat herghelia de la Lucina unde am calarit pentru prima data, iar la intoarcere ne-am oprit la la Lacul Rosu si Cheile Bicazului. Pe seara dupa ce se culca Theodor poate pun ceva poze.
Am vazut multe poze frumoase. Luna noua, am vazut peisaje minunate si copil fericit. A meritat cumpararea port bebelui profi.
Giova, vazut filmulete, mortala coborarea din pat. Felicitari pentru dintisor.
Danast, bebelul tau e scump foc. Parca e papusa.
Silvi2005, am citit de problemele cu Alain la mancatul de legume. Exact asa facea si Theodor, ma apucaase disperarea. Noi am rezolvat problema printr-o mica pauza dupa care i-am introdus trei legume dulci: cartof, dovlegel si morcov. Dupa o saptamana am inceput sa-i introduc si alte legume. Incearca si tu. Succes. (Alain e un scump, am vazut pozele, asteptam poze si cu noua blonda )
Anasebe, unde ai ajuns cu numaratul?
Anasol, ai ajuns la Mitropolie?
Dana Ene, Bine ca nasucul este bine. Pup papusile, Oana si Roxana.

Doina si Theodor (4 februarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Pup si eu gasca .

Am adaugat si eu 3 poze in dropshot (la FILMULETE - din semnatura).
Ia sa vedeti cum sta fata mea de 6 luni in picioare de marginea patutului.


Daniela mamica de Oana Maria (2 sept. 2003) si Roxana Elena (7 febr. 2006)
www.dropshots.com/danae" target="_blank">FILMULETE

www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">BEBELUSI DE IANUARIE/FEBRUARIE 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

No, fii-miu e in pat se bataie si vorbeste de mama focului, dar e chior de somn. Dar deja nu ma mai stresez, e ta-su acasa deci mi-am luat de-o grija. Maine sunt plimbareata, de abia astept.

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)
poze Tiberiu , www.dropshots.com/new.php?userid=121923&cdate=20060505&cimg=0" target="_blank"> filmulete
tiberica fara frica

Mergi la inceput