Sarbatoritii de iulie-august 2004 (193)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Olivia,ma gindeam ca-s singura ce n-am aniversat ziua copilului.Acum ma bucur ca ma simteam denaturata clubului!Aici e patutul:
http://adorata.myphotoalbum.com/view_photo.php?set_albumName=album07&id=nani1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

.Asa cred ca voi face...un tortulet si 2 luminari
Felicia to nu v-ati facut ceva prieteni?
Dana stiu patutul! Pe asta-l vroiai din state? Foarte dragut este! Luca doarme pe saltea pr jos la el in camera (cu mine evident!)..am incercat toate variantele posibile..asta ramine singura....Se trezeste si de citeva ori pe noapte el care in Ro nu o facea! Si-mi cere invariabil ..ate (lapte)!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

dana, stiam patul, misto, dar tu arati beton, zau, ce-ai facut maica de ti-a crescut parul asa repede si asa frumos? ptiu, sa nu fii de deochi :)

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

quote:
Originally posted by philip



seful mi-a zis ca a primit emailul meu, ca i-a placut si e gandeste la ce e de facut. si cica mi-a marit o data salariul, acum cat as vrea? am zis ca las la latitudinea lui. acu mi-e ciuda ca n-am cerut si ceva vacanta platita mai multa

philip&andreea
copilasi dragalasi





Andreea, asta e tricky question...lasa-l pe el sa decida , spune-i ca el stie mai bine ce salariu e potrivit ptr atributiile tale



Olivia, nu iti face griji d-astea...la varsta asta, orice petrecere este mai mult pentru sufletul parintilor.La mine cel putin asa a fost ..daca il duci intr-u parc sau are un copil cu care se joaca sau o jucarie noua si baloane...e perfect ok.
mai incolo se complica lucrurile , uite acum la mine cu Raresu care are cerinte clare...
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Eduard, Stefan, Cristian Gabriel, Giulia si Maria Carina, scumpilor, La Multi Ani! Sa fiti fericiti, sanatosi si sa ii faceti mandri pe parinti. Mamicilor, felicitari!

Va multumesc foarte mult pt urari. O sa revin cat de curand cu poze. Somn usor!

Eli&Stef

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

GUILIA, STEFAN, STEFAN THEODOR, EDUARD CONSTANTIN

Eu incerc de o ora sa pun niste poze si nu reusesc
Andreea, cand i-au iesit ultimele masele Stefaniei noaptea se mai trezea, iar in timpul zilei nu spunea nici pas. Bafta la negociat salarul!
Olivia, sper sa se adapteze repede Luca. Iar pana iti raspunde Roberta, eu cred ca piata muncii din Iasi este cam "ruginita".
Adema, multumim, esti o draguta, dar nu cred ca ajunge prea repede prin zona.
Felicia, bine ai revenit, chiar ma intrebam ce mai faceti si cum te mai simti.
Roberta, imi pare rau pentru job (ai primit un raspuns definitiv?). Nu vroiam sa-ti fac inima rea, dar eu am auzit ca la Mall este program groaznic, nici salarul nu-i cine stie ce.
Ina, de acum stai linistita, Radu iti spune cand nu-i convine ceva
Dana, nu am reusit sa vad pozele (Internetul isi face de cap), imi pare bine ca Ricardo s-a simtit bine in noul lui pat. Cand despre Serban si Ricardo, cred ca Serban este un pic gelos, incearca sa-l lasi pe Ricardo cu tati sau bunica si petrece un pic de timp numai cu Serban.

Maine fac bagaje si vineri dimineata plecam la mare Olivia, Roxana am vazut poze cu Luca si Patrick in doua locuri de joaca (interior si exterior) foarte faine. Puteti sa-mi explicati pe unde sunt? Poate nu-i place la plaja si trebuie sa gasim alte modalitati de a ne petrece vacanta.

O seara/zi buna va doresc!

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Andrea drum bun, vreme frumoasa si distractie maxima! Noi ne-am intilnit cu Pat la un loc de joaca unde ne-a dus Roxi, undeva pe linga Delfinarul din C-ta. Mai este un alt loc in Mall, la Tomis. Si un al treilea loc de joaca in Parcul Tabacariei (linga Mamaia). Si pt ca tot ai adus vorba de Pat..azi va arat poze de la prima lor intilnire (aici poti vedea toate cele 3 locuri de joaca de care am pomenit)
http://basom11.myphotoalbum.com/view_photo.php?set_albumName=album06&id=DSC00612

Irina...s-a sscos bona!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Andreea,hai nu facem schimb?ca mi s-o acrit de intins parul la placa.De asta am si zis sa-l las lung ca m-am saturat,e tare greu de intretinut parul scurt si cret.Asa ca am decis sa-l las cum vrea,ma spal pe cap si se usuca singur si cam asa arata.De crescut a crescut repede ce-i drept,fac o masca din ulei de masline,ulei de ricin,vitamina A si un galbenus.Frec pielea capului cu maioneza asta,acopar cu folie si pe urma un prosop stors de apa calda.Sau al ud si-l incalzesc in magnetron.si stau 3-4 ore.Cam o data pe saptamina.Sa stii ca se vede,plus calitatea parului se imbunatateste vizibil.
Aminoreanu,vacanta placuta si bronz frumos!
Olivia,pai e cel mai comod numai pe saltea!noi ,mai bine zis cumnatu-meu a turbat de mic copilul cu masini,drept urmare e ahtiat dupa ele.De asta voiam atit de mult sa-i i-au asa un patut!pina l-a urma l-am cumparat de aici desi e dublu pretul decit la voi.
Am si eu o intrebare:Copilasii vostri au invatat sa pedaleze?triciclete,adica?Ricardo fuge cu tricicleta,de-mi iese sufletul fugind dupa el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Dana, si zici ca se vad rezultate? Mai ramine sa gasesc si eu pe aici vit A si ulei de ricin...ceea ce nu prea cred...Eu am ramas cu juma din podoaba capilara ..dupa sarcina..abia acum nu-mi mai cade parul!
Tricicleta ??? Noi nu avem..sintem saraci ! Si nici nu stiu ce sa cumpar..chiar! Merita sa iau din aia cu suport pt picioare si sa poata fi impins..sau una normala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Olivia,chiar e buna chestia asta cu uleiuri.Am citit-o si eu aici pe forum si am zis sa incerc.Am ramas si eu surprinsa ca e asa de buna!Creste mult mai repede si e si firul mai zdravan.Eu zic sa incerci,daca ai posibilitatea sa-ti aduca cineva de acasa ulei de ricin si vit.A.
Tricicleta,noi n-am cumparat cu suport pentru picioare.Insa are un stick de care poti impinge,nu l-am folosit pentru ca dadea din picioare repede si nici ceva de siguranta nu avea.Si-mi era frica sa nu cada.Asa ca l-am lasat singur sa mearga cu ea,doar i-am prins cu elastic labutele de pedale si in scurt timp s-a prins cum sa dea din ele ca sa se deplaseze.acum fuge ceva de speriat cu ea pe jos,tine cirma super,face curbe rapid,e foarte incintat sa alerge cu ea .O sa-i fac maine o fotografie sa vezi cam ce tip i-am cumparat noi.

Mergi la inceput