Mamici de sept-oct 2006 (63)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

ALEXXIA- Multumesc mult, m-am mai linistit!

NICOLSTOY- multumim de info. Am salvat ce-ai scris ca sa stiu ce sa fac mai tarziu!

ALESSIA80 34+
poze
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;29/st/20060925/k/fb69/preg.png[/image]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cpetrut spune:

Lakioana felicitari pentru aniversare! Multi ani fericiti inainte si in bebe sanatos de care sa va bucurati.
Sunt superbe desenele facute de tine! Ma ispiteste gindul sa incerc si eu asa ceva. Tot ce mai imi trebuie este o camera pentru bebe...inca suntem in cautare de apartament de inchiriat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Lakioana, LA MULTI ANI, sa fiti fericiti impreuna multi, multi ani de-acum incolo!!!

Sandra 32+ burtik + poze

inca un pic
mare si munte
BB 28sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

LAKIOANA- La multi ani si multa fericire in 3. Va doresc o seara romantica!

ALESSIA80 34+
poze
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;29/st/20060925/k/fb69/preg.png[/image]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

sheryll depinde de salariu, de ex. mie imi convine sa am cat mai mult postnatal pt. ca iau cu vreo 5 mil. in plus.

Merci fetelor care m-au lamurit cu infasatul, eu nu sunt de acord cu asta, si mi se pare ca-l chinui pe bebe degeaba. Eu stiu ca la inceput bebeii dau din maini si din picioare haotic si din cauza asta nu pot dormi bine, insa eu o sa cumpar saculet de dormit si am cumparat si o paturica care are si fermoar si sta bebe bine invelit si nu are chiar asa mult spatiu acolo sa pedaleze.

Alessia la inceputul sarcinii ziceam ca un copil imi e super de ajuns, insa acum am uitat parca si ma gandesc uneori ca as vrea sa am si o fetita (si eu si sotul ne dorim fetita si baietel). Problema este ca eu si la al 2-lea trebuie sa fac cerclaj daca am facut la primul. Dar sa fim noi sanatosi si sa ajungem cu bine peste vreo 2 ani. Cred ca o sa fiu mult mai linistita decat acum.
Durerile alea pot fi de la perineu - muschiuletzul care sustine uterul, vezica si ce mai e pe acolo, le am si eu de ceva vreme dar m-am obisnuit.
Ce bine de tine ca stagnezi cu greutatea, bebe creste, stai linistita, eu cresc vazand cu ochii...

Mirabela sapt. 34 POZE
Doar sufletul mamei poate sa multiplice iubirea si nu sa o imparta intre copii ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Katia, ma bucur ca mai dai pe la noi! Mai zi-ne de tine!
Mexxa, superbe hainutele. Sa le poarte sanatos bebe Sebastian!
Lakioana, felicitari pt. aniversare si multi ani fericiti de-acum incolo alaturi de bebe!
Am fost si eu la cumparaturi si i-am luat lui bebe un carusel muzical cu ursuleti, tare dulce, o cutiuta pt. suzeta si a primit bebe si un port bebe tare bun si bine facut (cel putin asa pare)! Zilele astea vom merge sa luam carutul.

35+ cu Maria Cornelia
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Mexxa si pe mine ma mai doare burtica noaptea cand ma intorc, pana se aseaza bebe. Merci de info cu mag. Puiut, o sa merg si eu ca e aproape de mine. Paturica saculet am luat si eu ca sa nu se dezveleasca bebe si sa nu pedaleze cand doarme.

Mirabela sapt. 34 POZE
Doar sufletul mamei poate sa multiplice iubirea si nu sa o imparta intre copii ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

MIRABELA-si multumesc de info!
Dar tu nu iei numic pt dureri? Eu daca nu iau ma urc pe pereti!


ALESSIA80 34+
poze
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;29/st/20060925/k/fb69/preg.png[/image]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolstoy spune:

Cristina, eu una am inteles ca toate dosarele se depun in acelasi loc.

Da, suma de 1.960.000 o primim pur si simplu.

Copiile sunt xerox.

Alocatia de 2.400.000 nu e peste cele 8 mil...ce bine ar fi fost....si se ia atat timp cat luam si indemnizatia de crestere.

Promit ca atunci cand o sa mai vb cu prietena mea o sa incerc sa aflu in cat timp, efectiv, a primit banii si va tin la curent.

Nicol 36+ si Vladut (1 aprilie 2003)

POZE
NUNTA
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74827" target="_blank"> Nascut pe 1 aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Alessia mai iau doar 2-3 no-spa/zi dar nu mai am dureri decat cele normale de oase pelviene si nu sunt insuportabile. Dupa mine nu le-as mai lua nici pe astea dar dr. mi-a zis sa le iau oricum.

Mirabela sapt. 34 POZE
Doar sufletul mamei poate sa multiplice iubirea si nu sa o imparta intre copii ei.

Mergi la inceput