Mamici de sept-oct 2006 (63)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inni spune:

V-am pupat..noapte buna.

Poze

Inni 37+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Inni, eu am facut un an juma tratament pt tiroida, pana a ajuns la normal. Dar in acelasi timp aveam si prolactina fff mare, de 5ori mai mare (e chiar hormonul care produce lactatia). Am facut si pt asta tratament cu bromocriptin (cel mai rau medicament dpdv personal) si tot nu a scazut cat trebuia, era de 2ori mai mare. Si atunci endocrinologul si ginecologul au spus ca sigur un BB m-ar regla definitiv si cu una si cu alta. Doar ca din cauza prolactinei mari o sa raman mai greu insarcinata, si asa a fost (abia dupa 8luni juma de incercari).
Mi-au confirmat inca o data si acum in sarcina ca problemele mele cu tiroida si prolactina nu afecteaza BB deloc.

Sandra 32+ burtik + poze

inca un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Noapte buna, Inni.
Si eu ma duc la culcare in max 10min, astept doar sa se incarce pozele cu lucrusoare bebe...


Sandra 32+ burtik + poze

inca un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata14 spune:

Inni, ai vazut bine, 56 faraday e cam 16 grade Celsius.
Eu sunt in Melbourne, unde e destul de rece iarna. Adica acum cunt in jur de 15-18 grade Celsius. Sper ca in vreo 2 saptamani sa se duca spre 20 de grade.
Mai in Nord e cald, defapt in Cairns (la bariera de corali unde am fost anul trecut) e cald de-ti dai sufletul ... noi care suntem puturosi si dormim mult ieseam la 7 dimineata din hotel ca nu mai puteam de cald.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata14 spune:

Hai ca vad ca s-a dus toata lumea la culcare. Nu stiu cum puteti sa stati pana la orele astea tarzii ca mie-mi pica ochii in gura la 10 seara.
Ma mai aberez un pic singura si apoi ies.

Deja sefu' a dat drumu' la gratar ... hihihi ma simt asa de importanta. Am vazut ca voi primi si flori, parca-s mireasa! oricum imi ridica moralul.

Ma gandesc cu groaza cum o sa dau jos kg in plus luate ... cand am vazut ca e cineva numai cu 6 kg in plus m-am inverzit de invidie. Eu am pus vreo 15 lejer ... am decretat razboi cantarului. Sper ca de la alaptat sa slabesc si eu mai repjor, intotdeauna am fost o persoana slaba si sportiva si cand ma uit in oglinda acum ma deprim.



Noapte buna,

Catalina 36+ asteptand bb boy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

'Neata!

Deci v-ati bufnitzit asta noapte din nou ca in vremurile bune... Cat o sa mai dureze aceasta libertate de a bufnitza dupa bunul plac in timp ce oamenii civilizati dorm ?

Cum am intrat sa citesc mi-am si zis: Uite, Microbu si-a luat efect de glow pt nume... si cand colo tu erai dezamagita...
Tin minte cat de suparata (e putin spus) erai cu analiza CMV. Bine ca a trecut si s-a dovedit a fi o eroare.

Cata 14 si eu tot 15 kg, si eu tot slaba pe vremuri, si eu tot ma oripilez cand dau de o oglinda... numai ca eu sunt in saptamana 31+, nu 36+, ca tine...pana atunci cine stie cate mai iau...

Fetelor care vor naste in curand: multa bafta, nastere usoara, recuperare rapida si bebei sanatosi!



Eloise 31+ cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:


Am si eu ceva mai urgent...

Ieri mi-am facut ceva analize si trigliceridele au iesit f.f.f. mari 467!!! (maxima este de 150), ultima data le-am avut 44 si colesterolul la fel a iesit f.f. mare 367 (maxim 200, 240), colesterol care inainte de sarcina era normal. Stiu ca in sarcina valorile mai cresc, dar chiar asa? M-am speriat. Eu nu sunt grasa, am 56 kg, nu mananc gras, atunci de unde? Va rog, spuneti-mi cele care stiu ceva legat de lucrul asta....
Azi dimineata m-am dus si le-am repetat...
Sunt in saptamana 29 de sarcina, in rest totul e OK, doar un pic de anemie.
Va pup fetelor, si astept raspusurile voastre,

Zina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acai24 spune:

Neata burtici!!!!
Eu sunt foarte fericita...ieri am fost la control, si surpriza...mi s-a lungit colul, eu care de la 9 sapt de sarcina il aveam scurtat,acum la 35+sapt s-a lungit, asa ca d-na doctor mi-a zis ca sigur va sta peste 40 de saptamani flacaul...asa ca in concluzie mai merg la control pe 1 septembrie, apoi cam pe 8-9 sept si daca totul e bine intre 11 si 15 imi aleg o data si-l dam afara pe bebe....sunt asa de fericita...eu imi doream cezariana...acum trebuie sa am grija sa nu fac vreo prostie ca sa declansez ceva...dar stau mai mult in pat si ce stau in fund la calculator....ieri am avut tensiunea 130/80...deci super buna..bafta celor care urmeaza sa nasca...bebei sanatosi si mult laptic...

35+

http://bd.lilypie.com/j1YZp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Acai si pana la urma faci cezariana sau nu. Ca nu am inteles.
Felicitari pt. col alungit. Cred ca poti sa te numeri printre exceptii, ca de regula, spre sfarsitul sarcinii se scurteaza.


Poze

Inni 37+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna dimineata burtici
ZinaSi mie mi-a iesit colesterolul marit aproape 300 si mi-a spus si medicul de fam si ginecologul ca la toate iese asa. Adica in sarcina se modifica. Si eu ma speriasem pt ca gras nu maninc de fel, grasa nu sint am 61 kg.Asa ca nu cred ca e motiv sa te ingrijorezi.

Cum va descurcati cu canicula.Maine au anuntat in Bucuresti 37-38 gradeCica pina marti tine asa.

POZE

Monica 37 sapt

Mergi la inceput