Mamici de sept-oct 2006 (63)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Chiar asa Cata...cate grade sunt la voi ?
Ca am vz in seara asta ca in Melbourne erau 46 grade faraday..mi-am zis ca au gresit astia.
Tu in care parte a continentului esti ?


Poze

Inni 37+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Pai cred si io ca te duci la juma de ora pt. pipi. Stai lin ca nu-i problema, mai ales ca si elimini ce bei. Daca nu faceai pipi des si beai apa multa...atunci era nasol.
Si de-aia nici nu te-ai ingrasat...din cauza apei.


Poze

Inni 37+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

quote:
Originally posted by inni

Nici eu nu am "laptic", doar cand strang sfarcurile apare ceva. In rest nimic. Ia-ti pompa ca poate iti va trebui.




Pe mine ma dor tare daca strang, am incercat sa vad ce iese dar nu suport durerea.

Sandra 32+ burtik + poze

inca un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Canalele ti le desfunda asistentele, daca sunt infundate, dar mai mult ca sigur nu sunt. Nici eu n-am avut nici o picatura la prima sarcina, si dupa aia am avut la lapte...
Pompa e inutila in maternitate, cel putin asa vad eu problema. E nevoie de ea doar daca nasti prematur si tre sa te mulgi, ca bb nu are puterea sa suga singur. Dar altfel... nu vad de ce trebuie sa ma mulg cu pompa... Lactatia e stimulata suficient daca-l pui pe bb la san din 3 in 3 ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Nici mie nu=mi plac camasile mele, dar asta e.
Intentionez sa cer de acolo pt nastere camasa de-a lor...sa nu o morfolesc pe a mea. (ca am vz ca au camasi dragute )


Poze

Inni 37+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Care e procedura de desfundare a canalelor de catre asistente ?
Te mulg ? Sau cum fac ?


Poze

Inni 37+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Inni, ce bine ca m-ai linistit cu setea asta...Chiar asta e motivul pt care nu m-am ingrasat mai mult? Si din astea 6kg , 2kg le are bebita si mai sunt lichidul, placenta inca 1kg, probabil. Mdaaa, mie mi-era frica rau de ingrasat, am avut probleme cu tiroida (in 3ani am ajuns de la 45kg la 72) si daca puneam 30kg nu stiu cum si DACA le mai dadeam jos. Dar vad ca bebelina m-a reglat, chiar imi prieste sarcina si sper sa revin dupa nastere la alura mea de scobitoare .

Sandra 32+ burtik + poze

inca un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Inni, e una cam dureroasa. Yo n-as putea sa-mi fac singura, dar ele sunt obisnuite si n-au nici un stres. Am inteles ca daca e nevoie exista si o injectie care se face in acest scop - pe aia o recomanda sau nu medicul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

quote:
Originally posted by microbu

Inni, ce bine ca m-ai linistit cu setea asta...Chiar asta e motivul pt care nu m-am ingrasat mai mult? Si din astea 6kg , 2kg le are bebita si mai sunt lichidul, placenta inca 1kg, probabil. Mdaaa, mie mi-era frica rau de ingrasat, am avut probleme cu tiroida (in 3ani am ajuns de la 45kg la 72) si daca puneam 30kg nu stiu cum si DACA le mai dadeam jos. Dar vad ca bebelina m-a reglat, chiar imi prieste sarcina si sper sa revin dupa nastere la alura mea de scobitoare .


Eu asa zic, dar daca ai avut probleme cu tiroida...nu stiu ce sa-ti mai spun.Medicul tau ce-a zis ?

Poze

Inni 37+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Eu ma duc la culcarica...voi mai stati ?
(maine merg la dat sange contra cost sa-mi fac niste analize..si nu vreau sa fiu pe 7 carari )


Poze

Inni 37+ cu ....

Mergi la inceput