Prichindei martie - aprilie 2005 (107)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

buna buna ...hop si io...

ca deobicei iar intru in miez de noapte ....de azi dimineata incerc sa scriu dar ...am stat sus ..ca in aceasta frumoasa casa e ZOOO..dupa muste ..paianjeni ..pisici ..acum ne-am trezit cu un soarece in living asa ca am (a se citi Ben) intors casa pe dos sa eliminam "dusmanu" si uite asa am facut Iara curatenie generala ca nu mai facusem de Ieri de la alta repriza de prins soarecele...iar se aude ceva ..brrrrrr..otrava ne e frica sa punem cu Benny prin zona ...cursa .nu stiu imi e mila ..pisica nu avem...mai cunoasteti alte metode de eradicare sau eliminare a soarecilor??

Hai sa lasam prostiile mele si sa va spun cateva cuvinete ..Am postat o GALERIE la burticile de iulie -aug 2006 ptr mamanati sa stie ca toate mamicile de martie -aprilie 2005 sunt langa ea cu sufletul si fac galerie sa se nasca bebelina sanatoasa si mancacioasa..ca frumoasa sigur va fi ca mama

Ligia
welcom back !!!Ce ma bucur ca ati avut un sejur reusit
mamacita ne pare rau de prima zi "cu bona" ...mare dreptate ai
pisi ...multa sanatate lui Matei..tinem pumnii sa nu fie nimc..

si acu un mic anunt ...si cred ca si voi sunteti de aceeasi parere:

" Dragele noastre absente ...motivate si nemotivate ...ne gandim la voi si ne este dor de voi si de pitici ..poate ne urmariti din umbra ..asa ca va rugam din suflet cand se poate sa ne mai spuneti ceva de voi ...ptr ca fara voi nu ne simtim complete"Nu fac listutza ca sunt fffff multe si risc sa omit pe cineva ...sincer mie imi e tare dor de fiecare dintr voi si de piticii/piticele voastre
Am fugit ca a venit si Ben si ne ducem in patut la caldurica ca e un frigggg(is 9.5 grade afara ..) de am pus centrala in functiune


Cu drag,

Va dulce si va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

Alessia, Benny (02.03.05) si Sebastian (16.01.98)
Specialii 2005 ,Poze de pitici voinici

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69136" target="_blank">Sa redam SPERANTA SI COPILARIA lui Denis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Mey,mamici,v-ati luat la harta ptr.deschiderea capitolelor?!Ha,ha!Si taman mamici veterane...Pupici la amandouaCum sa nu misti in front?Mai zice una una,una alta,ne mai certam,ne mai pupam,ca doar ne-am obisnuit de cand eramsi;ca n-o sa-mi spuneti ca exista cineva drag voua cu care nu v-ati certat niciodata si ati fost numai lapte si miere?!
ligia,bine ai revenit!Cum adica ti-a revenit lactatia?Poate era acolo si n-ai stiutSerios,mie nu mi-a disparut complet,daca ma mulg se mai exteriorizeaza,desi mi-au venit si x menstruatii de la intarcare,dar nu ma agit,ca nu ma deranjeaza si nu mai dau cu bombe hormonale peste mine,ca mi-a ajuns o incercare...
pisi,apropos de bombe medicamentoase,un sfat:nu-i mai da medicamente dupa internet,e periculos!Medicina nu se face dupa internet ca dupa cartea de bucatarie...Nu te supara,dar infectie fara febra nu merge,iar la reactii alergice,mai ales ca aveti si teren,intotdeauna este bine sa il vada un medic,se poate ajunge la situatii disperate...Din ce ai povestit,am inteles ca doar pavilioanele urechilor erau rosii,deci nu se verifica "diagnosticele"de care spuneai;tinem pumnii sa fie caldura,bat-o vina
alessia,bravo ptr.ideea cu galkeria la topicul lor;eu am zis sa nu dau buzna peste ele,ca sunt sigura ca mai citeste si aici...
Nu stiu ce-a iesit din mesajul asta,ca mai scriu o propozitie,mai fug prin casa sa remediez ce face tero mic...
andira,pai e super cu dimensiunile,asa ma gandeam si eu,ca am vazut-o ca e cam pe acelasi calibru cu Alexut,dar e putin mai inalta[2 cm]Felicitari,si socrilor ca o tin asa bine!Imi pare rau ca nu mai veniti,deja imi faceam planuri
teo,normal ca speri ca prima incercare sa fie cea reusita;si-asa cred ca va trebui s-o iau de la capat cu rezidentiatul,asa m-am prostit in concediul asta prelungit


Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Aoleu,nu-mi vine sa cred,cu activitatile descrise anterior,mi-a luat o ora intreaga sa scriu mesajul!!!

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

'Neata!
Mamacita multumec pentru sfat..Intr-adevar avea numai helix-ul de la ambele urechi inflamat,dar mai ponuntat la dreapta.Ne-am gandit ca sunt slabe sanse sa fie infectie ca nici nu il durea.Eu una ma gandeam in principal ca doar a dormit pe ele,mai multe ore si de asta intarzie sa ii treaca,dar sotul meu m-a mai alarmat si pe mine.Calciu oricum ii dam in fiecare zi,iar Romergan este la recomandarea medicului,preventiv cand ni se pare ca ar avea o reactie alergica.Pe internet,batal vina,am cautat numai posibile cauza ale inflamarii pentru informare noastra,oricum mergem azi la doctor.Am facut miniroman
Acum arat mult mai bine,se vad numai la dreapta mici urme!

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Adriana iarta-ma ca te intreb, ai avut cumva o zi proasta ieri? Ce te-a apucat?! Am scris la pagina 21 dand reply din prima pagina a topicului trecut, dupa ce am deschis noul capitol, ca intotdeuna, sa pun link-ul. Vrei sa deschizi capitolele tu? Enjoy! Dar n-ar fi rau sa pui si listuta si sa o si updatezi cand o pui.
Nu stiu de ce cat nasteati si cat aveati puiutii mici de tot si nu mai stiati cand sa mai dormiti putin nu va inghesuiati nici una sa deschideti capitole, acum aveti timp mai mult si listuta nu mai trebuie editata decat foarte putin si vad ca sunteti dornice tare. Va urez succes! Eu oricum plec in vacanta Fara suparare

Pisicuta ma bucur ca i s-au dezrosit urechiusele lui Matei

Alessia super ideea! Ca de obicei ne reprezinti frumos peste tot!

Dragele mele mamici, va rog, scrieti un rand, vad ca sunt banuita de dictatura militara
tuturor! si promit sa nu va mai frustrez deschizand capitole

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Neatza fetele!

mamacita, pai sa-ti spun ce-am vrut sa spun. Da , lactatia nu a disparut deloc , intodeauna daca ma mulgeam iesea un pic. Problema e ca acu au inceput sa-mi curga sanii, mai ales cand sunt lasati liberi, ne strinsi in sutien. Si sunt parca si usor umflati (cel putin eu ii simt mai mari). Menstruatii am avut stiva , dar am mentionat ca am avut si la mare in ideea ca elimin o posibila sarcina. In fine, mai stau 2-3 zile si daca mai curg sau ma dor ma duc la doctor!
Din pacate nu stiu ce soft tre sa-mi instalez ca sa vad filmuletele cu voi. L-am admirat pe Alex in pozele de la Daria. E la fel de dragalas cum il stiam, iar tu arati f bine, rochia aceea de pe tine mi-a placut tare mult!

adriana, nu se dau premii la deschis capitole ca si eu am deschis si nu am primit nimic . L-am admirat pe Cezarica la mare. Sunteti o familie frumoasa! Cu oanamc v-ati intalnit intimplator sau voi mai tineti legatura? De ce nu mai da pe aici deloc?!

Lui Radu nu i-au trecut mucii, ta-su il invata acu sa sufle, si reuseste cate un pic. E tare simpatic. Din pacate azi dim a si tusit un pic. Febra nu a facut. Azi il tin sub observatie si daca mai tuseste sau altceva il duc la doctor. Deocamdata ne tratam cu oscilococinum. A si mancat f putin in dim asta. Sunt cam suparata.
Aseara m-am crezut la mare, dar la noi a venit toamna, seara e f frig. Pt Radu am avut trening , dar pt mine nu, mai ales ca mi-am uitat haina la Albena . In fine acu imi curge nasul si ma doare gatul.

Am reusit sa incarc si cateva poze de la mare, daca aveti timp si chef.
Poze cu noi - am fost la mare(Albena)

Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

Rox,
fii mai serioasa!Uite de aici (a se citi de la tot familionul)si lasa-i pe altii sa se frustreze cat vor
Io votez sa deschizi tu in continuare pt ca e munca ta cu listuta,tu te-ai ocupat de la inceput temeinic de ea

Eu sunt bizi tare,dar suntem bine sanatosi(nu ca ne-ar fi simtit cineva lipsa...).
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Ligia super vacanta ati avut! Imi plac foarte mult pozele, Raducu e din ce in ce mai scump, imi venea sa-l pupacesc prin monitor Ii trimit in scris !
Multa sanatate amandurora!

Zuzu si voua

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Ha Zuzule, eram sigura ca tu esti prin cele care sporesc nr de vizionari, ca si mine, dar n-are timp sa raspunda de fiecare data...
Am vrut sa scriu de aseara sa punem mana sa scriem, ca ne banuieste lumea de spionaj... Pupam si noi tot familionul...

Rrox - sper ca nu pleci fara sa ne vezi in poze Fetele mele va pupa pe toate 3!

Adriana - io stiu ca nu te-ai suparat, dar uite si pt tine si Cezarica

Am pus poze noi in albumul "botez Nati", daca aveti timp si chef sa ne vedeti...
Cea in verde e nasa, e apar doar in prima poza.

Iri si Nati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

andira, v-am vizionat! Sunteti niste scumpi. Nati e asa dulce, iar Irina m-a lasat masca- cati dintisori si maselute areSa-ti traiasca frumoasele!

roxx, maine plecati? Drum bun si vacanta frumoasa! Io in discutiile astea cu lista chiar nu ma bag, avem altele de discutat aici

alessia, tu n-ai scapat de insomni?

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput