Ai nostri, ca brazii! - ianfeb2005 (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Kris, Rayan mananca dulciuri dar rar. Ieri de ex mi-am cumparat mie Haribo, acei ursuleti si n-am scapat de el pana nu i-am dat cativa.
Oricum, bine ar fi sa nu le dam dulcirui decat foarte rar. Eu as zice ca o data pe saptamana e mai mult decat suficient.

Uite, eu ii dau si prajituri, dar ff rar, la 2-3 saptamani si nu mult cantitativ.
Problema este ca o data prins gustul vor cere intr-una.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Crinuta, noi cred ca deja am simtit gustul duciurilor. Cand am fost acasa, la mama mea, o tot lua cu ea la chioscul de la piciorul blocului, sau la cel de langa casa pe care o avem la tara, numai de dragul ei..ca sa-i i-a "bobo".. si uite asa Bia mea cere bobo...

Neaparat , o voi dezvata cumva...

Vreau sa va pun 2 poze super reusite din prima repriza de concediu...

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Salut fetelor,remember us?

Noi suntem bine,in Brussel,ne pregatim sa zburam spre Bucuresti,sper sa gasim bilete maine dim.In rest,am fost in Londra,am ajuns acolo din Cipru,am stat vreo saptmana in Londra si apoi am venit aici.Am cumparat o masina sa venim cu ea in Ro dar dupa ce am condus pana la vama in Ro ne-au zis sa ne intoracem ca masina nu are euro 3(era o Honda jeep din 2000).I love Romania si legile ei superbe,in EU nu au auzit de euro 3 sau 4,poti circula cu orice masina decenta.Deh carutele, magarii si daciile care stau sa se rupa in bucati de pe strazile din Ro sunt mai putin poluante decat o Honda din 2000.Ne-am intors in Belgia,am vandut masina la loc unde am luat-o si acum sa fugim dupa bilete.In rest e frumos aici,am probleme mari cu limba franceza,bem bere zilnic si stam la terase,e puderie de turisti aici si in piata centrala Grand Place e expozitie de flori,au facut un covor urias de flori de toate culorile.Va pup si sper ca sunteti bine cu toatele(n-am apucat sa citesc nimic din urma).

Lavinia

poze Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiflo spune:

oana, ai mare dreptate, in fiecare zi ne minunam cit e de mare si greu... si vrea in brate mereu, acum a inceput si noaptea sa vrea luat in brate, altfel nu primeste nici laptele, abia dupa ce se vede cocotat pe mine imi da ursuletii si ia sticla la schimb... n-am mai pomenit copil cu asa vointa, sa faca numai cum il duce pe el capul, am fost ieri la cumparaturi si erau sumedenie de copii in carucioare, nu ziceau nici "pis", el nimic, sa impinga carutul, sa puna mina peste tot etc...
oana bubu, LMA, sa ai parte de o zi frumoasa impreuna cu cei dragi, doctorul nu-i da nimic pt tuse, zice ca e bine sa tuseasca si sa scoata "rautatea" din nas si git pe calea asta.
crinuta, mi-am dat seama ce gresesc la lasagna, eu nu pun sos bechamel peste fiecare foaie in parte, merci mult . si lasa-l pe Rayan sa se faca ce vrea el, important e sa fie fericit cu alegerea facuta!
Dana, e dolofanel si are o burtica rotunda Lui ii place muzica, se bitiie mereu (cica danseaza) si cinta dupa mine dar numai versurile cu "lalala", ii place sa deseneze (mizgaleasca) si numai cu highlighterele lui taica-su ca noi carioci nu avem.
liviana draga mea, aici in Melbourne e inca iarna... las ca vine ea vara... acum e chiar frumos, magnoliile si ciresii sint in floare si sint strazi pe marginea carora sint numai ciresi japonezi, o adevarata minune !
lavinia, bine ca sinteti in siguranta, cit despre legile din Ro... ca la noi la nimeni!
va pupacesc dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Kris, mare grija sa nu aiba paraziti intestinali! Semne: pofta de mancare lipsa, slabeste, palida, dureri abdominale, constipatie/diaree, somn rau...
Al meu de vreo 3-4 luni doarme extrem de rau si nu mai stiam ce sa fac cu el. I-am dus analiza de scaun si nu i-a iesit nimic. Asta acum o luna. Si am zis hai sa-i dau o cura de Helmiflores, sa nu zic ca nu am incercat. In a 9-a zi de tratament a eliminat un vierme de mi s-a facut rau la propriu cand l-am vazut - 24 cm...
Asa ca ai grija!
Iti recomand produsul asta cu caldura. Este la plafar. Nu e toxic, nu contine alcool. E din plante. Nu pierzi nimic daca incerci!

A, am uitat sa-ti zic ca parazitii astia se hranesc cu glucoza, deci iti dai seama ca iti vine sa mananci dulciuri la greu.

Coraly si Sergiu

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Fetelor ne-am intors din concediu ieri... Nu am reusit inca sa citesc din urma dar abia astept. Avem progrese a vorbire si la prostiute: mici agresivitati (ne trage cate o palam din cand in cand si apoi rade tare incantat) si egoisme. Nu-mi place deloc dar n-am ce face deocamdata...


Anda a reusit sa plece?

Lavinia drum bun!!!

Sarcini usoare gravidutelor dragalase!!!

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Crinuta, calatorie placuta si sper din tot sufletul sa lamuresti cu sotul toate problemele!
Kris, Matei nu e invatat cu bobo, dar intre orele de masa ma trage la bucatarie si-mi arata cu mana la bufet, caci stie ca acolo se gasesc diferite chestii de rontait sau bani (banana). Deci, cand are chef de rontaieli, cere. Probabil tu ai invatat-o cu bobo si de aceea vrea.
Wow, Lavinia, ce bine ca ne-ai dat de veste! Ne-am facut griji pt tine. Cu toate probleme din Liban, ma bucur sa aud ca te distrezi in Belgia. Calatorie placuta si fara "surprize" pana in Romania. Cum a suportat Natalia drumurile facute? Ai luat si bona cu tine?
Catiflo, nu stiam ca e inca iarna la voi... Apropo, imi vine sa zambesc caci am un coleg care traieste tot in Australia si l-am pus o data sa vina val-vartej la birou la 10 noaptea caci aveam un client care avea nevoie de asistenta rapida. Probabil n-a fost zapada, caci a ajuns la timp. Deh, asa e cu diferentele astea de meridiane... Eu ma bucur sa-l vad pe Matei impingand alte carucioare decat sa stea in al lui. De o bucata buna de vreme, iesim la plimbare numai de manuta. Mai zi-ne ce papa Gabita de e asa dolofanel (cate kg are?).
AnaMaria, da, Anda e deja la parintii ei, in CO.
Tomasa, te-am visat azi-anoapte. Parca venisem in vizita la voi, ma jucam cu Tudor, vorbeam cu sotul tau, insa tu parca erai ocupata cu alti musafiri.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Poze August

Forum despre Flori Presate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Coraly, o sa incep sa-i dau si eu helmiflores..., iti multumesc.
Cam cat costa, pana ajung la farmacie..si cum se administreaza? Te rog?

O saptmana minunata!

AnaMAria, bine a-ti revenit din concediu!

Lavinia, drum linistit catre Ro!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Kris si tie concediu placut!!! Vreau si eu la intalnire, dupa 21 e foarte bine, pentru ca eu m-am intors din concediu dar am musafiri la mine in concediu.

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

crinuta, ai plecat spre saudi? Drum bun! si noroc voua, celor 3!
nu ti-am rasp, noi plecam in CO pe 1 sau 2 sept, in Grecia in insula Thassos. Sper ca va fi fain! din ce am auzit/intrebat cei ce au fost pe acolo insula e superba. stam 2 sapt.

si codrin ne face ceva pb pe la masa de legume, de unde erau pana acum preferatele lui, de ceva zile nu prea mai vrea, noi l-am lasat in pace... l-am mai incercat de cateva ori si-l lasam, sarim peste masa asta de vreo 2-3 zile... asta dc 3-4 lingurite cat ia de fapt nu inseamna masa la el . Oricum, m-am uitat in gura sa vad dc e ceva ce-l deranjeaza si am vazut primul canin aparut bine , e coltos. Acum poate ca urmand celalalt face asa, nu stiu... ramane de vazut. mananca in schimb cu MAAARE pofta orice fruct, iaurt, biscuiti sau cereale si lapte. si i-am mai schimbat reteta de legume, am zis ca s-o fi si plictisit dar tot nu pare sa fie asta...
in schimb la viermi nu m-am gandit. acum ca ne-ai spus simptomele acestora, nu recunosc la el decat asta cu masa de pranz, aici are pofta scazuta tare, in rest Doamne ajuta e ok. doarme bine, mananca bine la celelalte mese.

Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput