Mamici de sept-oct 2006 (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Putzuruca, pai daca ne intreaba de nume si ne zice ca e baietel cred ca ma iau de par cu sotul pe-acolo , ca nu reusim deloc sa ne hotaram la un nume de baietel. Pentru fetita avem, da' pentru baietel...Ei, vedem noi maine

35+ I wish I were an angel...
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Inni hehehe, cezariana pe viu, ai? Pai din pacate daca scapi de durerile facerii la cezariana din pacate nu prea scapi de durerile post-facerii, ca doar exista o lege a compensatiei: unele se chinuie in timpul, altele se chinuie dupa. Eh, depinde. Noroc ca s-au inventat calmantele.

Eloise 30+ cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Buna dimineata burticoase!!!
Azi am avut intentia onorabila de a merge la munca dar m-am trezit la 6,30 cu o greata!!!!!!!si am zis ca mai bine stau in casa toata ziua..dar i-am sunat pe cei cu dezinsectia crezand ca vin in cursul sapt si mi-au zis ca vin intr-o ora ...asa ca tb sa plec macar 2 ore din casa...ei zic 15 minute da eu vreau sa fiu sigura ca nu ma intoxic cu ceva!!!Cu ocazia asta poate mai reusesc sa mai cumpar si eu cate ceva pt bebe..sper doar sa nu mi se faca rau ca in ultimul timp am o stare tare nasoala...aseara am gasit pe chilot o secretie rosie maro-nu cred ca e dopul ca imi inchipui ca e mai mare dar poate e o bucatica din el???
Eloise m-am programat pt control vineri,dar nu la spital ci la cabinet...la spital nu cred ca o s afac nici o vizita de curtoazie ca il cunosc...si sa stii ca daca nu te duci inainte no problem..daca ai vazut un spital din Romania le-ai vazut pe toate!!!

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Buna dimineata gravidute!
Nu am mai intrat de vineri (asa ca ma duc sa recuperez din urma)...ca mi s-a stricat calculatorul de la furtuna...a facut un scurtcircuit pe acolo si s-au ars nu stiu ce integrate si nu mai merge facut .Oricum era un tractor de calc vechi de 100 de ani...Acum am prins putin compul fratelui si sa vad cat reusesc sa citesc.Poate pana miercuri, joi imi cumpar si eu alt tractor.
Pupici la burtici!


Cami 32+ cu Luca-Ionut
Pozici cu burticutza
Inca putin pana la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Raluca, si eu stau la et3 si nu am lift . In cartierul meu sunt numai blocuri de 4etaje... Foarte greu imi este acum dar ma gandesc cum o sa car eu 7tone de carucior si BB in brate...
Sutienele de alaptat le gasesti si la magazinele mari Jolidon (de exp in Unirea) dar nu la standuri mititele (la Cocor nu au), sper ca m-ai inteles. Eu mi-am luat mai multe feluri dar ce de la Jolidon mi se pare cel mai moale si comod, ma enerveaza doar ca e numai pe alb...

Eli , w/e plimbaret dar numai prin Bucuresti din pacate. Oricum nu am curaj sa plec departe de spital acum ca am intrat in luna a 8-a . Am fost la mall sa-mi ia sotul inghetata de cafea si popcorn, am facut o adevarata pasiune. 3 zile consecutiv m-am rugat de el sa ma duca, i se pare si lui ciudat ca toata sarcina nu am avut pofte si m-au apucat in ultimele 2 luni ...
Abia astept sa vina BB ca numai pot de plictiseala, de-asta ies mereu cand e sotul liber, ba in parc, ba la terase, ba pe la magazine. etc. I-am spus ca din octombrie cel putin 10ani nu mai am motive de plictiseala, dar acum imi vine sa ma urc pe pereti pt ca sunt acasa din 19may. E bine macar ca el lucreaza in ture (2 zile la munca, 2 acasa) si mai are timp si de mine...
Haioasa faza cu "traducerea" ta.




Sandra 32fix burtik + poze

inca un pic
mare si munte
BB 28sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Schimb de semnatura...

Cami 33+ cu Luca-Ionut
Pozici cu burticutza
Inca putin pana la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Eloise, nu am iesit decat prin Bucuresti dar mult si bine . Pt ca nu mai pot de plictiseala si nerabdare sa vina odata bebitza sa nu ma mai plicti niciodata, ca e groaznic.
Despre Papanicolau vroiam sa te saftuiesc sa nu-l faci decat dupa nastere. Eu nu facusem niciodata testul asta si cand mi l-a dat dr in primul trimestru eram moarta de frica, auzisem ca doare rau. Am avut noroc de o dr f buna care mi-a recoltat si nu am simtit nimic, dar mi-a spus ca in sarcina se face numai pana la 12sapt, dupa aceea devine f periculos. Ai grija.

Sandra 32fix burtik + poze

inca un pic
mare si munte
BB 28sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Asa-i, Eloise, ca de dureri nu vom scapa, oricum ar fi, nu e bine nici cand ai prea mult timp sa te gandesti la ceva ca ne facem tot felul de ganduri si de probleme, cateodata e mai bine sa fie totul neprevazut..
Lullabay, dopul ar trebui sa fie ca o masa mucoasa cu mici striatii de sange..oricum poate sa si cada dopul si nasterea sa intarzie destul de mult

Martha 37
ticket lilypie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Lullabay..merci..astept ...ioi...senzatie de greata ?...daa stiu cum e...si la ciclu tot asa aveam ..din cauza durerilot.Hai ca mai ai un pic si tu...
Alessia..cu parere de rau te anunt ca nu sunt in tema cu toate ierburile astea mai sofisticate ..chiar nu stiu nimic despre levantica, dar daca asa o scrie pe net, ma gandesc ca au copiat si ei de undeva ..si nu au scris de florile marului. Roxanae am observat ca e tare la farmacognozie (poate stie ea sa-ti raspunda)...asa e roxana ?
Eu nu prea am invatat despre plante in facultate pt. simplul motiv ca in afara de unele uzuale nu am incredere in aplicarea lor in schemele de tratament.



Poze

Inni 37+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Inni, ma pregateam sa te intreb pe unde umbli . Te intrebam de gynipral ca te vad tare grabita sa iasa BB. Acum ca l-ai oprit nu mai ai decat sa astepti minunea .

Sandra 32fix burtik + poze

inca un pic
mare si munte
BB 28sapt

Mergi la inceput