Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (82)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ALI ce sa zic,poate unele nu le dau deloc zahar.Dar ce in biscuiti nu e zahar de exemplu? Eu doar in suc ii pun.Si cu storcatorul de citrice il fac.Traiasca robotul Platinium Prokit 444 ieftin si bun Si bineintzeles ca e amarui,dar daca mie imi place ,ii place si ei
A si adormit deja!!!
Vad ca tot nu s-a animat prin zona
Merg sa fac niste dovlecei pane si sa ami termin ultimele bagaje.
Dar mai dau pe aici

MONI care DIANA (01.01.2006)


ALBUME DIANA

http://www.dropshots.com/jerpelm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Sa-mi dau cu parerea: decat zahar, mai bine glucoza (la fiole 33% sau praf, din farmacie ambele). Daca nu, sirop de zahar fiert ca pt. dulceata, mult adica. Eu ma tot gandesc la ficatul lor (al bebeilor) care trebuie sa proceseze atatea.....
Monica, eu stiu o chestie (nu stiu cat este de adevarata): nu e bine gris la bebei, predispune la rahitism. Este o chestie veche, de pe vremea cand eram eu bebe si mama imi dadea gris si tot pierdeam sau nu luam in greutate, desi ma nascuse cu 4.200 si nu eram bolnava defel. La circa i-au interzis sa-mi mai dea gris. Sincer, n-am verificat...
Pupici tuturor.

Cristina, mami de Razvan Nazdravan (31.01.2006)
www.dropshots.com/astery

http://community.webshots.com/user/astery100






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ASTERY parca stiam si eu asta,dar o fi fost valabil atunci cand ... aproape doar asta consumau bebeii (adica si eu ... ca grisul cu lapte era la putere,in rest mar si biscuiti eventual) Eu acum i-am dat prima oara,ca m-a bolunzit mami.Si probabil o sa ii mai dau asa o data la vreo doua saptamani! Eu cred ca la cate fructe bag in ea ,plus sirop de calciu si vigantol sa fie totusi ok
Fug pana nu se ard dovleceii

MONI care DIANA (01.01.2006)


ALBUME DIANA

http://www.dropshots.com/jerpelm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Ali Nici Tibi nu are probleme de la pere sau prune sau pepene. Chiar nici una si-i si plac la nebunie. Io zic sa faci o incercare (cumpara un borcanel de pere sa vezi ce bun e). Si eu ii fac tot felul de combinatii aiuristice: pere cu prune si piersici de ex. Si vad ca nu avem probleme.
Astery Si eu stiu la fel, grisul era la putere si nu stiu cati dintre noi au fost rahitici. Dar asa o fi, nu te contrazic.
Si ca sa sochez si eu: si eu i-am dat lui Tibi orez cu lapte facut pentru noi. Evident ca i-a placut la nebunie, dar nu a primit prea mult.

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)
intalnire 3 august
poze Tiberiu , www.dropshots.com/new.php?userid=121923&cdate=20060505&cimg=0" target="_blank"> filmulete , poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANO lasa ca pana nu ajungi la pastrav cu mujdei de usturoi te incadrezi in limite

MONI care DIANA (01.01.2006)


ALBUME DIANA

http://www.dropshots.com/jerpelm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Ali Referitor la ceai: de ce nu-i dai ceai granulat de la hipp, humana, milupa. Eu d-astea ii dau si nu avem probleme si e si mai simplu de preparat. Contine sucroza. Pe de alta parte are si Moni dreptate: si biscuitii contin zahar (asta daca nu cumperi din aia speciali pt bebei).

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)
intalnire 3 august
poze Tiberiu , www.dropshots.com/new.php?userid=121923&cdate=20060505&cimg=0" target="_blank"> filmulete , poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Moni Mai ai de asteptat. De abia i-am dat azi sa guste niste salau, si cred ca i-a placut. Dar pana la mujdei sau salata de vinete...mult usturoi o sa mai creasca.

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)
intalnire 3 august
poze Tiberiu , www.dropshots.com/new.php?userid=121923&cdate=20060505&cimg=0" target="_blank"> filmulete , poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Salutare gagicute,va multumesc ca mi-ati raspuns si am sa incerc ceai granulat si eu (e bun la gust? e dulceag?)ca asistenta mi-a spus sa ii dau numai de chimin,menta (pt. diaree),musetel (pt.constipatie) si tei (pt. linistire ) e o asistenta batrana(de moda veche si numai pe alea babesti le spune)
Despre biscuiti, de aia nu papa ca eu cred ca nu ii plac , mar cu biscuite o singura data a papat si de atunci...pauza (dar o sa mai incerc).

ali
poze IARINA(16.02.2006)
IARINA la 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Ali Vezi ca e ceai de musetel parca si mai e una tummy tea (nu stiu ce contine exact). dar sunt dulcege. Desi nu vad de ce nu ai incerca si ceaiurile de frcute rosii.

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)
intalnire 3 august
poze Tiberiu , www.dropshots.com/new.php?userid=121923&cdate=20060505&cimg=0" target="_blank"> filmulete , poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Buna seara!!!
Azi cam tarziu aam ajuns sa deschid calc ne-am uitat la tele la un festival de muzica...
Azi pe Selin a muscat-o o albina cred.....viespe nu era ca ar fi urlat si mai mult. Dormea in carucior eral la lac ne plimbam cand a inceput saracuta sa urle....a muscat-o de ureche, s_a rosit si umflat imediat pala am ajuns acasa sa o dau cu crema....am dus-o in brate s-a calmat destul de repede. Cam toata ziua a fost maraita, cred ca am cam ametit-o eu, nu i-am dat prea mult sa suga am asteptat sa i se faca mai foame sa-i dau biberon.....si tot asa, ea obosita urla si eu tot cu sticla, pana la urma n-a mai vrut nici piept, a adormit flamanda, iar cand s-a trezit sa te tii frate, abia am ajuns in parc si tot san a mancat. Nu stiu ce s-o face luni sotul cu ea ca eu sunt toata ziua plecata......noroc ca manaca mancare pana la 3-4 cand voi ajunge n-o fi foc¨.
Altceva cred ca selin va fi rasfatata familiei.....sa va povestesc ieri merg repede sa iau o paine si-i las cu sotul ma intorc si de pe strada o aud cum urla ( o lasasem dormind), ajung in casa, ce mai la mine veselie mare, muzica canta, sotul si cu ceilalti doi se distrau si dansau de numa!!! Cand i-am luat pe sus ca fata urla si ei se distreaza au sarit toti pe ea sa o pupe.....si binenteles ca asta mica numai un zambet. Deja cred ca n-o mai scot de la mine din pat.....o pun la ea in patut se trezeste peste 10-15 min o pun in patul mare si doarme mai departe, peste zi nici nu o mai pun la ea ca nu are rost.....ce o avea patul meu???? ca eu nu-i musai sa fiu acolo!
Ali, fierul se da daca au anemie, mie mi-a dat la Daria, dar dupa ce i-a facut hemoglobina, mai ales ca ia s-a nascut prematur si cica astia mici fac mai usor.....dupa o luna cand am terminat sticluta i-a facut din nou analizele, n-a mai primit ca era OK
....si da si eu i-am dat para, ce sa aiba???, cat despre zahar daca spui aici ca-i dai zahar la un bebe sub un an fac toti niste ochi, nici macar miere cica nu e bine, daca te-ai lua nimai dupa ce spun astia nu i-ai mai da nimic la copil

Mira mami de DAVID (15.08.2002), DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

POZE CU NOI

Mergi la inceput