Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (74)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

pai silvia, nema mess pt. ca nema internet acasa, deoarece acum 3-4 luni a venit factura romtelecom 5 milioane! si am intrat doar seara, ca oricum eram in timpul serviciului. m-am suparat, n-am platit nimic nici pana acum, sa-mi taie telefonul cu totul (daca nu l-ar fi taiat pana acum). oricum nu vorbeam de pe fix, mai da-i in pastele ma-sii de nesimtiti! total de 3-4 ore de net pe luna si 5 milioane! si fibra optica tot nu pot sa-mi pun, asa ca sa astepte sa le platesc! poate imi fac la zapp, o sa vad..

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Gooood morning! Ieri nu am intrat ca am avut stive de teaba, am fost extrem de : papa lui Titi, prajiturapentru noi - Dr. Oetcker - Musuroi de cartita bun de tot! - curatenie generala, dentist, instalat lui mami internet, ehehe..treaba nu gluma.

Am fost ieri la dentist, asa ca concluziile ei:
1. Titi are dintii frumosi si santosi, gingia e umflata la modul ca vor iesi urmatorii, cei de sus abia pe la un an
2. nu-i bai ca are doar 2 dinti, de fapt NU ERA BAI DACA NU AVEA NICI UNUL, PANA LA 1 AN E PERFECT NORMAL. CU CAT IES MAI TARZIU, CU CAT SUNT MAI SANATOSI SI TIN MAI MULT.Deci, mamicilor cu bebelaci a-tintosi, bucurati-va si linistiti-va!
3. e OBLIGATORIU UN CONTROL DENTISTOS LA MAMICA POST-SARCINA. La mine, care io una nu am avut NICIODATA probleme cu dintii, a descoperit 5!!!! carii, e adevarat ca mici si de-alea care se fac usor si nu mai ai treaba ani de zile si se fac fara durere. Deci, de joi, carare catre dentist scrie pe masina mea.
Poze din curtea clinicii:Sarah cat un pitic de gradina

Mai sunt datoare cu prezentarea starii funduletzului lui fii-mea, dar mai bine ma las pagubasa, ca iar disper. Deci, situatia e cam naspa, se irita in continuare sistematic, adica cum nu sunt pe faza - doarme, sunt in parc, etc - cand face kk si sta maxim jumate de ora, cum se oparaste de numa'. Idem si la pisu mult. Am incercat cu toate cremele posibile si imposibile, mi-au mai ramas 2 variante neincercate, dar urmeaza, ca momentan sunt pe Bepanthen:
-ulei de porumb fiert, dat la fiecare schimbare - asta-i metoda babeasca veche. stiti ceva de ea???????
- creme de galbenele - cam idem
Cum io nu pot psihic sa trec la scutece de bumbac, respectiv fund gol in casa cu fii-mea care nu sta locului nci 5 secunde...nu stiu cum sa scap de problema. Acuma suntem si pe alte scutece - Mamia si respectiv spalat fundicul la fiecare schimbare. De azi de dim am scos si piersica, in sperantza ca poate de la asta e.

Il trimit asa, sa nu-l pierd ca e lung mesajul si revin cu raspunsuri.

Poze cu mami si Sarah
www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">Filmuletze poznase
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Salutare fetelor!

Anda pacat ca nu ai acasa net ca tocmai ti-am trimis un mesaj pe mess dar...cred ca nici d-asta n-ai nu??? Oricum voiam sa te felicit pt poet si sa te bucuri de el. Eu duminica plec la mare la 2Mai pentru 2 saptamani. Stau intr-o vila pe malul marii cu tot confortul si stiu ca mai sunt astfel de vile prin satuc. Daca vrei imi dai un tel cu 2 zile inainte sa vii si ma interesez de o camera ceva cu apa calda. eu stau 14 zile incepand de duminica. Poate ne si intalnim si mergem la plaja impreuna. Ce frumos ar fi!

Silvia bine ai revenit. Imi era dor de tine. Cand mai iesi prin IOR? Poate ne vedem.

Azi ma duc sa ma tund sa imi fac un nou look. Abia astept!
Va pup!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

quote:
Originally posted by anda77

bai, noi n-avem niciun dinte! si nici nu se intrevede vreunul in curand...ma mosteneste pe mine, si eu am avut dinti aproape odata cu ciclul...

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"








uau, ai stat atata fara nichita????
se poate???? mie nu-mi vine sa cred.....
asa as vrea si eu sa dorm o noapte de la 21.00 pana laa 9.00 a doua zi............
nici noi nu avem dinti, asa ca...muscam doar cu gingia.

mai nou, fimiu daca il iau in brate sa-l culc, incepe sa-mi suga bratul!!!!
pana acum nu a vrut titza, acum o cauta!!!!!!!!!

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hi hi hi, ce vaz? Chiar ca se reface gasconele!

Amu sa raspundem, ca asa e frumos:

Mirabilis- sanatate multa micutzei Iulia, sa se faca repede bine sa o poata retrimite mami la bunici sa poata invatza!

Joy- nu cred ca poate fi de la Peritol, din contra, asta se da si ca sa doarma BB. la noi a avut efect si a dormit Sarah neintoarsa cand a fost racita, asta a doua noapte, ca prima era inca cobza si nu putea respira!

Cu Danonele, io mi-am jurat ca nu pune fii-mea gura pe el pana hat! la tineretea ei. In parc avem o fetitza - MihaelutzaT stie - care a facut enterocolita si in 6 zile a slabit 1,5 kg si nu papa nimik, pentru ca mami a ei a fost la munte si nu a gasit alt aurt si i-a dat Danone si dupa ce l-a mancat sera la 18, dimineatza s-a trezit vomitand si de atuncea nu mai papa nimik, diarei de-alea apa cu mancare nedigerat prin ele...etc. Si am mai auzit de cazuri de-astea, deci io una nu ma risc. Exista zeci de alte marci de iaurt.

Alondra- woooow, felicitari entru primii psi. Solicitam "probe". Io folosesc acuma scutece Mamia, de-alea de 270.000 baxul de 50 si ceva sunt ok, copie fidela a Libero-ului, poate ceva mai subtiri, aaa....si elasticele laterale care se prind in fatza nu sunt as d elastice si de sigure cala Libero, dar acuma stii tu cum e si ieftin si bun si si...prea multe cerem. Dar io-s multumita pana acuma.

Simona- pai Patricia se poate lua de manutza cu saralina mea si sa se duca la plimbare! Ca nici a mea nu mai vrea laptci. De fapt, la noi e boala mai veche, de vreo 2-3 luni. dar acuma suntem la stadiul ala hilar de 60-70-80 de ml seara, ianinte de culcare. Noroc ca papa bine la 18.30-19 iaurt cu cereale si ala o tine pana dimineatza. Iar amaratii aia de 60-70 ml de seara abia ii bea si pe aia. Iar dimineatza, maaaaxim 220 ml. Deci per totalul zile, sub 300 ml. S ma intreb de ce numi iain greutate. Asta-i iatza, io deja m-am saturat sa o tot cantaresc. Cand o vrea, s-o ingrasa. las' sa fie silfida, nu cu cure de slabire, ca ma-sa.

Anda77- ca bine ca ai revenit. In stilul tau caracteristic - cel cometa, apari-putin si des, dispari-cateva saptamani? Sper ca nu. Ai receptionat sper pajistea de pentri crema. mai am inca din ea, dar la noi nu a fost asa de simpla treaba, din pacate. Inca muncim la capitolul asta.

Silvia- ce bine ca ai revenit si tu! Si ce bine ca ai vesti bune!tie si lui Stefanutz!

Si, la urma!!!!!- ca deh, esti baietzel,, WELCOME DOOOOOOOOOOOOOOOOOOOORU! Ce faza, ai scris tocmai in ziua cand io am facut referire directa la tine. Gand la gand cu bucurie! Numai sa nu o inlocuiesti la mesaje pe Feli, ca se supara sefa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

dordia, unde vei sta tu au apa calda?


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Nu prea am mai zis LMA-uri in ultima vreme, dar domnul poet merita miste emoticoane de toata frumusetea:
NICHITUTZULE, SA TRAIESTI, SA TE FACI BAIAT MARE SI...POET SI SA FII SANATOS, FRUMOS SI LA PUNGA GROS - ca sa rimeze! la 8 LUNI!

La fel, aceleasi urari si pentru ORLANDO! La muuulti ani!

Poze cu mami si Sarah
www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">Filmuletze poznase
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Fetelor v-am tot auzit de pampersii astia Mamia. de unde ii luatzi?? Vreau si eu sa incerc. Imi spunetzi si mie?

Si noi ne-am oparit acu vreo 2-3 seri. Avea un curutz rosu ca de maimutza dar i-am aplicat strat de crema Neopreol si dim. nu mai avea nik. Si nici de atunci nu s-a mai oparit! Nu mai folosesc nik nici pudra nici crema decat cand se opareste.

Despre Danone sunt de acord cu Noki. Noi suntem pe Milli sai Campina sau Prodlacta. Cred ca o sa ne stabilim la prodlacta ca din cate am auzit e mai bunicel.

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Dordia- iacata link: http://www.bizoo.ro/firma/fippiinternational

Poze cu mami si Sarah
www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">Filmuletze poznase
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

ma bucur ca m-ati primit calduros...da,dordia,eu ma plimb prin IOR-dar dupa 6 PM...am nr tau,o sa-te sun cand sunt acolo!
Joy,kiar vroiam sa mai vb,sa te-ntreb de burticel...of,mai!si eu ma plang ca ma trezeste la 5 am-offf,da'rasfatata sunt si eu...asta e,lipsa de somn mi-a dat trandaveala peste cap...heheeeee!

Mergi la inceput