Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Alexandra, nu ai pt ce, sa dea Dzeu sa fie asa cum zici! Felicitari pentru putza!!! sanats sa fie!
Saryta, distractie placuta!!!
Dia, mamaaa, ce repede intri! Eu ma gandeam sa vin cat pot, adica sf lui nov...eu am DPN pe 21 dec.
Danita, bafta muuuulta, desi pana acum cred ca ai fost deja, nu?
Cleomoni, frumos iti sade :), pai si eu o sa iau tot asa ca tine, poate mai mult, dar este ok, nu-ti face pb! asa este cu surioara :)
Fetelor, va multumesc tare mult tuturor care i-ati urat succes surioarei mele la nastere! Eu nu are emotii, eu cred ca am mai mult, el putin deocamdata.
Aelita, pupici si sar'na pt urari!
Chris80, esti tareeeee! dar bietul iepuras are nevoie de dragoste multa!
Chinico, sa-ti traiasca sotziorul si sa fiti fericiti amantrei :)
Kokorina, nu-l poti intreba pe doctor? nute poti duce la clinica sa-l intrebi? ce frumos ca ai pereche :)
Roana, felicitari!!!
Atudor, bafta multa la T, stai linistita ca stie el ce face! este si dr meu :) ai PM-ul activat :)
M_monique, felicitari pt tati!!!
Ruxmax, felicitari!!!
Bamboleta, bravoooo! ce mari sunteti!





Pupicei, Ingeras 20+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

Mooor de somn..va scriu repede, repede, ca ma duc sa dorm putinel, altfel imi pica ochii in gura.Si mai am de calcat...pentru o armata

Multumesc pentru urarile adresate jumatatii mele, o sa i le transmit, intre doua bazaieli.."te dor oasele? a, se schimba vremea, stii tu cum e cand inaintezi in varsta..", " ia stai cuminte sa ma uit la tine in urechi...sa vad, a inceput deja sa-ti creasca parul?" Bazai si eu cat mai am timp, ca in decembrie imi vine mie randul si o sa am si eu de auzit..

Asizadaca nu-mi spuneai tot la 18+ ramaneam..am scris deja 20,desi numai maine le implinim. Felicitari pentru miscaret! Al meu e cuminte...doarme de le rupe..cand si cand il simt..evident, imi fac probleme..dar nu mai spun nimic, acusi vine Miro cu si imi explica cum stau lucrurile cu piticii mei..

In 3 am fost la eco, l-au masurat (de data asta am sarit peste limita maxima de 3 minute,am atins pragul de 5..)..mi-au spus ca e bine, io repede repede pe net, si hop!! capul e prea mare, femurul e prea mic..ce sa mai spun..imi vine sa ma urc in masina sa ma duc acasa la ginecologul meu de acolo, si sa-mi povesteasca el toate cele o ora daca se poate.

Alexandra, felicitari pentru baietel! Sa-ti traiasca! Daca ii mai dai atata cofeina o sa-ti joace de-a binelea fotbal in burta!
Eu ii dau cu cafa fara cofeina... aceeasi Marie...alta palarie...

Ruxmax ma bucur sa aud ca ai primit vesti bune la eco. Important e sa fii optimista in continuare, si, asa cum ai spus, cu Dumnezeu inainte.

Restul fetelor, va pupez pe toate, sa fiti cuminti.
Io ma duc sa dorm.


20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Of fetelor, nu mai trece ziua asta de munca..mi se pare interminabila..vreau acasa in varful patului dupa , sa mi se faca masaj, sa stau si sa lenevesc...ca un tata de
Leyla multumesc pt raspuns. Stai linistita cu durerea. Asa am avut eu la inceputul sarcinii si s-a dovedit a fi nu stiu ce ligament care se tot intindea fara sa-mi ceara mie voie.
Marcela, mercic pt pont.. trebuie sa fie f interesant. O sa-l caut si eu.
Alexandra, felicitari pt bebitz!!! Eu am fost in al 9-lea cer cand am aflat ca are putzica
Ingeras, abia astept sa ajung maine la dr T..ma sperie treaba cu leucocitele si alte "-cite". Din cultura mea generala stiu ca-s cele responsabile cu transportul de oxigen prin tzesuturi..vedem maine seara. Tu cand mai ajungi la dr? Poate ne vedem pe acolo.
Hai va pupa mama pe toate!
Ana 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

chris,mie mi s-a facut mila de saracul iepuras. Uneori animalele refuza sa manance daca nu sunt cu stapanii lor,mai ales daca sunt bolnave..
Atingerea de animale nu are nimic! Doar pisicile sunt riscante,si acelea doar daca nu sunt vaccinate .Poti atinge animalutul fara nici o frica.
nu stiam ca maraie si musca,dar probabil e si el bolnavior,si vrea cu stapanii lui.sper sa vina mai repede socrul tau acasa.
chinico,La Multi Ani sotului tau !
asiza-Oana,am sa incerc sa pun poza la funny faces .
aaaaa ,l-ai pus tu !! bravo,merci!
alexandra,sper sa se intoarca pana la nastere !
ralumat,e normal si sa miste mult in anumite zile .
madaluta,secta si cult religios nu e acelasi lucru.daca e vorba de biserica evanghelica,e un cult religios.nu fa paralela cu religia ortodoxa,ca aisa gasesti diferente intre toate religiile,si asta nu le da numele de secte.secta e cu totul altceva,de-aia ma si miram cum li s-a permis sa publice o carte despre copii.Nu cred sa se supere nimeni,dar eu nu am nimic cu nici o religie sau cult religios.Cu sectele,da,am.De-asta am spus ca asta nu e secta,din cate stiu eu,ca prea multe nu stiu despre evanghelisti.
Sincer,daca imi amesteca intr-o carte de specialitate religia,prefer sa nu o iau.Indiferent ca e religia "mama".Cum ar fi sa invatam medicina vorbind de Isus printre randuri.Apropos,eu tot cu un i il scriu,eu asa stiu,ca habar nu am de ebraica cum se scria . sa nu zici ca sunt d-aia
Monique,LA MULTI ANI sotului!-pt maine.
Cleomoni,azi nopate nu am dormit.Nu a avut bebe chef,a mishcocit intruna.Pe la 4-5 m-am culcat,cred.

Fetele cu hainele,
Poate ajung si eu la cumparaturi,tot sper sa merg sa imi mai caut haine...Dar imi e lene si nu am nici un chef sa merg singura,sa nu imi spuna nimeni in ce hal arat..Ma urnesc greu din casa.Nu are nimeni chef sa mearga cu mine ???virtual :)Parca vad ca nu gasesc nimic sa imi placa,si asta imi taie aripile...
Defapt,RECUNOSC,am probleme sa merg singura cu masina.



19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

Am dormit de m-am rupt..am inceput sa scotocesc pe dc si am dat de povesti despre nasteri...am bocit de am nasul cat un dovleac acum. Of, si noi..
Intre bocete am facut supa. Pentru maine. O mananac deja....ca prea bine mirosea..

aelita hai ne luam de manuta si mergem sa cumparam haine. Si mie imi e urat sa ma catar in masina singura. Si haine imi trebuie si mie. Sunt deja cat un elefant, din sapt. 16 port nadragi de in cu burta..comozi tare,dar aici sunt acum cam 15 grade si mi-e frig de mor in ei. Asa ca trebuie sa imi cumpar, de voie de nevoie, blugi cu burta..ce zici, mergem?

Monique felicitari pentru maine sotului tau!

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

ingerasa,chinico,atudor, multumesc fetelor........si eu am fost ....mai mult pentru ca am aflat ca e sanatos....
asiza eu am programul de la 7:30....si trebuie sa ma trezesc la 6....ca eu trebuie sa fiu in primarie la 7:30 pe scaun...fiindca sunt la secretariat saptamana asta,o inlocuiesc pe secretara pana vine din concediu....intr-un fel ma bucur ca eu fiind inspector trebuie sa fac anchetele si asta inseamna multa munca de teren....si colegii s-au gandit sa ma menajeze.....
Fetelor eu am niste butuci...nu stiu de ce doamne mi se umfla asa de tare....poate de ce stau pe scaun toata ziua si le tin atarnate.....
Cred ca acum e ceva normal nu?.....


alexandra 26+ cu
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Am venit si eu de la serviciu, am incercat sa intru de-acolo dar n-am putut.
Am fost la doctorita de familie si mi-a spus ca ea nu stie sa se dea Materna nici gratuita si nici compensata. I-am spus ca am gasit pe net o lista cu medicamentele gratuite pt gravide si m-a rugat sa-i dau adresa sa vada si ea ce scrie.
Deci va rog mult, nu mai stiu cine a scris adresa aia cu lista de medicamente, parca Danita, mai scieti-o o data , ca n-am timp sa caut in urma(incerc)

Ruxmax, ma bucur ca totu-i bine, sa dea DD sa fie asa pana la capat.

Chinico, si mie imi place sa citesc povesti despre nastere, imi plac la nebunie.

Chris, ce face iepurila, si-a revenit?





Roxana24+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

salut fetelor
am fost la dr , am asteptat ceva dar si cele care erau dupa mine ... au asteptat de numa !
dr zice ca bb e ok, a facut 3 pagini de masuratori e mai mare cu o sapt si 5 zile si greutatea e mai mare cu aprox 100 grame fatza de site-urile in care se poate calcula si greutatea .
eu am pulsul f mik , se pare ca de la nospa.

multumesc ptr pumnii stransi si sa stiti ca chiar daca nu dau raspunsuri ptr fiecare in parte .....eu tot va citesc si va stiu !!:)



D

BeBelusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Ma bucur cand aveti vesti bune despre voi si despre bebei vostrii....sper sa fie asa pana la capat.....
Roxana_c eu nu stiu adresa aia dar va spun 100% ca eu am luat compensat....si stiti ce am avut pe reteta?....nospa,materna,duphaston,vitamina E,.....si luna trecuta si eu am mers prima data la farmacie si aceeasi reteta m-a costat aproape un milion(cred ca mai am avut pe ea si ceva tablete cu fier)...si acum am mers prima data la medicul de familie si ea fara sa-i spun eu mi-a facut reteta compensata si a inclus si materna si am mai dat diferenta de 60.000 de lei....fetelor eu va spun ca sunt medici care nu vor sa scrie compensat.....asa ca nu va lasati...daca se pot lua asa de ce sa nu profitam?....



alexandra 26+ cu
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Miro....unde esti?....trebaluiesti?.....de ce nu vb cu noi?.....
De a-ti stii ce obosita sunt....dar nu ma pot lasa de DC....
Nu vreau sa va fac pofta dar mi-am pus pe foc la fiert porumb...asa ca va las ca ma duc sa dau o raita sa vad daca nu s-a fiert....

alexandra 26+ cu
poze

Mergi la inceput