Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Melinda, eu am problema cu partea dreapta de vreo saptamana. Am cateodata si cate o zi intreaga niste junghiuri de merg in doua. Mi-a recomandat doctora ca daca mai continua sa merg de urgenta sa ma vada un chirurg sa nu fie doamne fereste apendicele. Mai bine sa verificam decat sa fac vreo peritonita. Asa ca pe maine m-am programat la chirurg. Eu sper sa nu fie, dar daca e, asta se opereaza laparoscopic destul de usor, asa ca nu sunt panicata.
Leyla22+


quote:
Originally posted by melinda25

Buna fetelor!
Asiza, sunt aici, draga, citesc cu fidelitate, doar ca nu am avut ce scrie.Sunt bine, in afara de durerile de splina (cred ca e splina???) ce ma deranjeaza in fiecare noapte!
Poate v-ati intalnit si voi cu stfel de durere: apare doar noaptea, cand dorm pe o parte, o durere puternica pe partea stanga, chiar sub san. Dimineata, dupa ce ma scol, fac putina miscare, trece. Sper sa fie doar splina, pe care apasa bebe.
Va pup pe toate,

Melinda 23+ Dominik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RUXMAX spune:

Am fost dimineata la echo morfo la herghelegiu...nimic nou, toate par sa fie in limite normale, 443 grame,( 21 sapt si 5 zile) doppler ok, masuratori bune.

Cu D-zeu inainte!

Ruxandra cu Tudor

PS
Multumesc pentru sprijin, v-am simtit aproape.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



Buna burticoaselor, ce faceti?

...Aelita eu credeam ca sunt singura care bantuie noaptea tarziu pe net dar se pare ca nici tu nu te lasi

...Chris iti tin pumnii si sper sa iasa bine pana la urma si sa isi revina bietele animalute

Va pupic pe toate in mod egal si plec la banca dar revin

Cleo 24+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



Rumax cate saptamani ai?Ca eu tot am ramas obsedata cu greutatea bb-ului

Cleo 24+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Buna burtici

Azi am mai crescut un pic 26 sapt

Si eu am probleme cu hainele nu stiu cu ce sa ma mai imbrac ,mi-am luat 2 costumase de gravidute mai pe la inceputul sarcinii dar acum nu prea mai imi plac ,o sa incerc si eu cu o salopeta ceva daca tot zice-ti ca e comoda,dar cred ca o sa fiu ca un ursulet ,mi-am mai luat si pantaloni de graviduta cu bata de material elastic dar ma deranjeaza cand stau jos.
la inceputul sarcinii aveam 60 kg acum am 68 kg important e sa fie bebelina sanatoasa

Alexandra25- felicitari pt sa fie sanatos si mancacios

Antonia23- bun venit

Saryta- vacanta placuta sa ne aduci poze

Clemoni- cam multa munca,bebelina nu te cearta ca te agiti atata?

Chris80-tragica-comica povestea cu iepurila,poate sufera dupa socri si o sa se faca bine cand vin ei

v-am pupat ma duc sa pap tot timpul dupa mancare

bamboletta 26+ bebelina
"poze"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marcelac spune:

a propos de filme, documentare si alte emisiuni despre bb, noi am inchiriat ieri un DVD de la Holywood Music&Film - e un documentar BBC in 2 volume, se cheama "The Human Body" si este practic despre corpul omenesc in general, dar are un capitol dragut despre dezvoltarea in uter si schimbarile si la mama... nici capitolul despre "primii pasi" nu e de neglijat... vi-l recomand cu caldura.

marcela 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

ruxmax ma bucur pentru tine....a dat d-zeu si totul e bine...sa ramana tot asa....cred ca acum ai scapat de griji...
Leyla iti tinem pumnii...dar nu te speria....vezi ca de multe ori bebe cum creste impinge toate organele si poate de aia te doare....
Fetelor mai am un pic si plec acasuca....asa de somn imi e....deja am la activ 2 cafele....dar daca nu erau astea cred ca adormeam cu capul pe birou....
Am intrat sa va salut si ne auzim mai tarziu.....
Unde-mi sunteti fetelor???....miro...asiza...si celelalte....haideti la apel....

pupicei si sa fiti cuminti....

alexandra 26+ cu
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

bamboletta....multumesc...

alexandra 26+ cu
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Aici sunt, Alex ...Las-o mai usor cu cafelutele...la cat te trezesti dimineata???

Ruxmax, ma bucur sa aud ca totul e bine, sunteti in grafic...Doamne ajuta sa fie totul bine pana la final...Ai grija de tine!
Madaluta si Mirona multumiri muuuulte...pentru ceea ce ati pus pe mail-ul comun...
Melinda, e posibil sa experimentam tot felul de dureri si off-uri noi in perioada asta...intreaba-ti medicul ce-ar putea fi...


Oana 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Pai si eu m-am gandit la asta dar chiar si ieri ma durea cand eram la eco si nu se vedea nimic care sa impinga in zona respectiva... De speriat, nu sunt speriata deloc, merg si vad despre ce e vorba si asta este...
Leyla 22+

quote:
Originally posted by alexandra_25

ruxmax ma bucur pentru tine....a dat d-zeu si totul e bine...sa ramana tot asa....cred ca acum ai scapat de griji...
Leyla iti tinem pumnii...dar nu te speria....vezi ca de multe ori bebe cum creste impinge toate organele si poate de aia te doare....
Fetelor mai am un pic si plec acasuca....asa de somn imi e....deja am la activ 2 cafele....dar daca nu erau astea cred ca adormeam cu capul pe birou....
Am intrat sa va salut si ne auzim mai tarziu.....
Unde-mi sunteti fetelor???....miro...asiza...si celelalte....haideti la apel....

pupicei si sa fiti cuminti....

alexandra 26+ cu
poze

Mergi la inceput