Mamici de sept-oct 2006 (60)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

La multi ani Floricika!

Raluca, incearca sa alungi gandurile negre.
Nu putem spera decat ca va fi bine!



Carmen(34+) siIustin (5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Neata tuturor!
Flori, la multi ani , sa fii sanatoasa si fericita alaturi de bebe si de sotior! Si cand papi tortulet sa te gandesti si la noi, mie una tare mi-e pofta
Ralu, nu te supara pe mine dar mie mi se pare ca exagerezi un pic cu gandurile negre...Sa stii ca psihicul si autosugestia joaca un rol extrem de important in procesul nasterii (si nu numai). Asa ca incearca sa mai lucrezi un pic la psihic. Sper sa nu te superi ca ti-am spus asta, dar la mine autosugestia functioneaza super.

35 I wish I were an angel...
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

buna dimineata fetelor,
Sephora mie acum cateva zile mi-a curs foarte mult din sanul stang,de-a dreptul m-am speriat.a trebuit sa-mi schimb tricoul ca era deschis la culoare si am vazut ca s-a patat.dar de atunci nimic.am observat ca de multe ori daca ma uit la poze cu bebei sau ieri cand am pus hainutele lui bb matei in dulap si vb singura cu el prin casa iar mi-a curs putin dar din dreptul de data asta.

Sandranoi la bb matei vom pune nasi niste prieteni foarte apropiati,cu nico,viitoareqa nasa am fost colegade facultate.nasii sunt parintii spirituali ai copilului si pe ai mei nasi i-am vazut in 28 de ani de 2 ori si sotul la fel pe ai lui,nici nu cred ca-i mai cunoaste.
noi vom face botezul la sfarsitul lui februarie cand mergem in romania si bb va avea peste 5 luni jumate.sanatos sa fie ca nu conteaza varsta cand e botezat.e bine sa fie mai mic dar noi nu avem cand sa mergem.

Roxana sa ti se faca repede fetita sanatoasa.varsat de vant este varicela cumva?

Cricrinu-ti imprumutam nasi...ne oferim sa nasim!

sa-i dea dumnezeu sanatate micutului ei bebelas.ma rog pentru try sa se termine totul cu bine

floricika,LA MULTI ANI!!!! tot ce iti doresti sa ti se indeplineasca,nastere usoara si bebe sanatos!!!!!!

v-am pupat si va doresc o zi minunata.abia astept ziua de maine sa-mi vad bebelicul la eco.
svetlana,35+
lucrusoare matei




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

buna fetelor!

la multi ani flory! multa sanatate tie si lui bb, sa ai parte de o nastere cel putin la fel de usoara ca si sora ta!

va multumesc din suflet fetelor pt incurajari! sa stiti ca-i mare lucru! nu o spun doar asa...o vb buna face mai mult decat alte lucruri! incerc sa fiu optimista si astept discutia cu dr, caci atunci voi sti exact cum stau!

lexi, poate exagerez, ca-mi sta in caracter, nu zic nu! dar cand pericolul este atat de real si e vb de viata mea, zau daca-mi vine sa fluier si sa ignor situatia! stai linistita, n-am motiv sa ma supar pe tine!

roxanae, sper din tot sufletul sa se faca cat mai repede bine fetitza ta! cred ca ti-e ingrozitor de greu fara ea! dar trb sa te protejezi pe tine si pe bb micutz!

sandra, nici la mine nu-s prea incantati nasii ca vor fi 4, dar n-am ce face! mai bine sa fie un pic botosi la inceput, decat sa rup relatia cu unii dintre ei!

inni, din cate mi s-a spus, atunci cand sunt 2 perechi de nasi, una din perechi aduce copilul la biserica si i-l "inmaneaza" la preot cand sa-l bage in cazan, iar cealalta pereche preia fraiele dupa scoaterea bb-ului!

cam asta e! revin ca mi se rest calc, ca instalez ceva!



raluca 35+
cu alexia-maria
pozishoare
...vinealexutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

raluca dar ce va face moasa?daca nasii duc si aduc bebelicul de la biserica?
intreb si eu ca habar n-am!

svetlana,35+
lucrusoare matei





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

Buna fetelor! Ati fost maiazi!

PUTZURUCA- Daca vrei, ne oferim cu toata dragostea si caldura sa-ti botezam sufletelul...cu tot ce implica asta! Inclusiv latura spirituala

FLORICIKA- LA MULTI ANI BB VOIOS SI SANATOS!!!

Eu am fost aztazi la analize si mi-e facut de toate inclusiv toxo- de...paranoia...;; dar nu mi-a luat secretie! Eu am uitat sa-i spun. Trebuia sa-mi recolteze daca fac cezariana?

ALESSIA80 33+
poze
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;29/st/20060925/k/fb69/preg.png[/image]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

osna, nu stiu ce-i aia moasa! cred ca nu e obiceiul aici, n-am mai auzit! eu pe unde am fost am vazut asa: mama ii "preda" copilul nasei/nasului acasa, acesta intra cu el in biserica, i-l da preotului care-l boteaza, dupa care...inapoi la nas/nasa. iar acasa nasul/nasa i-l inmaneza inapoi mamei! eu asa am vazut.



raluca 35+
cu alexia-maria
pozishoare
...vinealexutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofimic spune:


INNI, CAMISOL multumesc pt incurajare. Sper ca mama mea isi va reveni cat mai repede dupa operatie

LULLABAY multumim pt tehnicile de respiratie. Tocmai a nascut o cunostinta si a zis ca nu s-a descurcat deloc cu respiratia atunci cand trebuia sa iasa bebe asa ca a durat mai mult...

VAUVA tu vad ca ai intrat in sapt 38? Felicitari deci si...sa ne tii la curent, am inteles ca dupa sapt 37 incepi sa simti unele modificari, contractii, dureri...etc..

OANACN o sa tinem pumnii cand vei avea cezariana. Mai putin si iti vezi bebele..

INNI sper ca banatenii iti sant dragi... . Apropo: mergem odata la niste prieteni si acolo era inca o familie sot-sotie. Prietenii astia ai nostri sant din caras-severin, la fel ca mine si imi place cand merg la ei ca mai vorbim cu regionalisme. Desi sant de la 10 ani in Tm, mi-e dor de vacantele de la sat si de vorba oamenilor de acolo.
Ei si ma gandesc, nestiind ce e cu familia aceea, sa nu vorbesc chiar ca la sat ca imi parea ca se uita ciudat la mine... Iese gazda din camera la care musafirul acela zice" trage reza la usa" . Reza e un termen pe care eu de mult nu l-am mai auzit, e o chestie de fier la usile de tabla sau porti fara clanta. Si m-a bufnit rasul si mi-am dat seama ca si musafirul pe care il credeam eu cine stie de unde isi petrecuse vacantele(cel putin) tot la sat, la fel ca mine. Deci mie chiar mi-e dor sa mai vb cu cineva asa cum vb la sat. Dar asa...in cerc restrans...

Somn usor va spun la cele care v-a luat somnu acum asa ca pe mine


34 fix + Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Flory LA MULTI ANI ! si multa sanatate tie si celui mic.

Poze

Inni 36+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

sofimic eu sunt din resita asa ca daca ne vom intilni vb ca in banat.
al meu sot e oltean si se oftica rau cand sun acasa si vb cu mama sau bunica asa ca la tara,zice ca-l zgaraie la urechi

la noi e putin altfel...moasa parca il duce sau il aduce de la biserica.stiu ca pt al mic a trebuit sa cautam si mosica acum cand am fost in tara.o vom pune pe verisoara mea primara.dar amanunte aflu cand mai vorbesc cu mama la telefon.cate bordeie atatea obiceie,poate asa se face numai in zona noatra.stiu ca si ea trebuie sa cumpere un rand de haine.cu ale nasicii se boteaza si cu alea moasei se imbraca dupa botez.

svetlana 35+


lucrusoare matei

Mergi la inceput