Mamici de sept-oct 2006 (60)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Am lamurit pe cineva?
Plec la culcare ca m-au hacuit tantarii..parca e in delta la mine in camera..sapt viitoare fac DEZINSECTIE!!!!ca nu se mai poate!!!

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanae spune:



Raluca capul sus si nu te mai gandi la lucruri rele.

Alessia si Nicol felicitari pt. aniversare.

Eu sunt tare suparata pt. ca fetita mea a facut varsat de vant.La inceput am crezut ca este o alergie la iaurt cu fr. de padure dar a inceput sa faca febra si au aparut mai multe bubite.Asta e - faza este ca eu nu stiu daca am facut sau nu cand eram mica, mama nu stie sigur si imi este tare teama.Si ca totul sa fie si mai aiurea a trebuit sa o duc la bunici iar cand am plecat a plans de mi-a rupt inima.Nu stiu cat o sa rezist fara ea, mai ales ca mi-a ramas in gand plansul ei de la plecare.Am o stare ...


Roxana + Diana-Rahela(8.05.2002)+ Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Multumesc Lullabay. Eu am inteles. Am si salvat textul . Astept continuarea. Unde mai pui ca am si exersat.

Poze

Inni 36+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Putzuruca...Ioana-Amalia
Iti modific eu in lista.


Poze

Inni 36+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Raluca, macar tu stii sigur ca nu-i deranjeaza sa fie nasi si unii si altii. Oricum, vad ca se poarta sa fie mai multi nasi la botez, uneori chiar diferiti de cei de cununie.
6 sapt, adica 1luna juma, asa ma gandeam si eu ca daca nasc la inceputul lui oct, sa botez pana in 15nov, cand intram in postul craciunului.

Sandra 31+ burtik + poze

inca un pic
mare si munte
BB 28sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata14 spune:

Salutare burtici!

Eu am o mare problema nu prea reusesc sa inteleg cum functioneaza forumul ... in concluzie v-a pierdut in ultmele luni. Ma iertati ca n-am reusit sa va citesc ... am citit in schimb toate povestile de la nasteri si ma simt mai nepregatita ca oricand. Voi cum stati?

Cata 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Si cum faceti voi atunci la botez cu 4 nasi?
Se insira toti in jurul copilului?
Il tin pe rand in brate?
Sau cum ?


Poze

Inni 36+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Inni, eu nu am fost niciodata la vreaun botez cu mai mult de 2nasi, de-asta tot intreb atata...Vreau doar sa impac pe toata lumea, sa nu-i refuz ca-mi sunt tare dragi toti...

Sandra 31+ burtik + poze

inca un pic
mare si munte
BB 28sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Abia la pag 6 am ajuns, dar merg la culcare ca mor de somn....
Noapte buna pt "nesomnoroase"...

Sandra 31+ burtik + poze

inca un pic
mare si munte
BB 28sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laliq spune:

Hello ,

Mai sunteti in zona? Eu acum ma apuc de bufnitzarit, ca pana acum o ora am dormit...

Raluca, bravo pentru vestile de la ecograf. Si eu ti-as zice sa alungi gandurile negre, dar te inteleg si stiu ca e greu sa nu-ti fuga mintea la situatiile critice. Ca sa te linistesti trebuie sa fii convinsa ca vrei cezariana si sa stabilesti asa cu dr. Ii spui ca ai nevoie macar de confort psihic si ii dai toate argumentele medicale pt o astfel de decizie. De ce sa se impotriveasca?

Alexxia, chiar ma intrebam de ce nu ai mai scris. La sarcina anterioara tensiunea nu a fost mare? Nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi foarte tare pentru ca sunt destul de frecvente cazurile de HTA in sarcina. 120/6 e bine din cate stiu eu. Eu iti doresc sa reusesti sa ajungi in saptamana 38. Pentru contractii nu iei nimic?

Ref. la mai multi nasi de botez, iar argumentez cu "cate bordeie, atatea obiceiuri" pt ca in Ardeal sunt si cate doua familii, si cate patru - daca e baiat vin nasii de cununie din partea mirelui, daca e fata vin cei din partea miresei, dar sunt si situatii cand vin toti nasii de cununie. Unul din finii mamei mele are 8 nashi.
Din pacate acolo s-a diluat mult sensul "nashitului". Eu nu mi-am vazut nashii de la botez... asa ca numai parinti spirituali nu as putea sa-i consider. Desigur nu e valabil in toate cazurile.

Sandra, eu zic ca daca-i anunti din timp ca-s mai multi o sa se inteleaga. E drept ca nu pot tine simultan copilul in brate, dar nu s-or lua la harta in biserica. Intreaba-l si pe preot dinainte cum procedeaza in cazuri similare.

Inni, te-ai culcat?

Larisa 28+ Horia Matei

http://pg.photos.yahoo.com/ph/larisa_bucur/my_photos

Mergi la inceput