Mamici de sept-oct 2006 (59)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

katia felicitari pt cererea in casatorie! sa fiti fericiti, sa va iubiti mult si sa aveti parte de un bb sanatos, frumois si mancacios!
fetelor, eu ma duc sa fac bagajul, in noaptea asta plecam la mare, pana duminica

Floricika 34+ cu David Stefan
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

MIRABELAC- eu mi-am facutbagajul de la 28 saptamani!
V-am zis ca sunt cea mai nerabdatoare dintre voi... si parca vad ca tot la 38 sapt nasc...

ALESSIA80 32+
poze
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;29/st/20060925/k/fb69/preg.png[/image]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Camisol, sa inteleg ca vaccinul il protejeaza si pe bb de infectie, nu numai pe mama? In cazul asta m-as mai gandi inca o data, ca nu se stie niciodata...mai bine sa previn decat sa se intample cine stie ce...

katia, felicitari pentru inel , cred ca esti foarte, foarte fericita

Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

Buna burtici,

Noi avem acasa de ieri o sarmalutza mica de 2400, un prematurel frumos si mancacios.
Mamica are lapte destul si bebe mananca des ( la 2-3 ore).
O sa incerc sa va povestesc pe scurt povestea nasterii lui David si promit ca revin cu amanunte mai tarziu.
Fusesem la ecografie pe 27 iulie, totul normal, bebe grasunel, doar ca persistau durerile de burta in zona inferioara. A doua zi dimineata, hop pe chilot secretie gelatinoasa cu sange. Sun doctorul, ma cheama repede la Maternitate sa ma consulte, diagnostoc : doamna aveti contractii, o sa incercam sa le oprim. M-am internat, am stat o zi cu perfuzii cu Gynipral, dar durerile nu au cedat. Sambata dimineata la ora 6, mi s-au rupt membranele.
Anunt asistenta, ma trece de urgenta la sectia de nasteri, mi se face clisma si epilare ( desi nu prea mai era nevoie) si intru in sala de pretravaliu. Doctorul de garda suna dupa doctorul meu, acesta din urma era in drum spre Bucuresti la o nunta . In fine, tot raul spre bine, am prins o doctorita de garda extraordinara iar la recomandarile medicului meu aceasta nu s-a dezlipit de mine. Pot spune ca am nascut si cu moasa si cu doctor langa mine.
Adevaratele contractii au inceput la ora 10 iar David a venit pe lume la ora 16.30. Mi l-au pus pe piept cateva secunde dupa care l-au trecut repede in sectia de prematurei. A stat o zi la incubator, dar acum totul e bine, ia in greutate si e mare papacios.
Suntem emotionati si eu si tati, o sa revenim cu poze.
David a venit pe lume exact asa cum nu ma asteptam: la 35 de saptamani si 4 zile, nu am fost asistata de medicul meu, nu am nascut cu epidurala asa cum speram si nici cu taticul langa mine, data fiind situatia. Dar a fost cea mai frumoasa surpiza din viata noastra.
Am trecut frumos prin travaliu, nu am facut nimanui probleme, am fost foare pregatita pentru nastere datorita cursurilor de mamici la care am participat.

Va pup si incerc sa recuperez din urma si sa revin.

Ignatica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

Acum citeam felicitarile voastre, va multumesc din suflet tuturor.

Ignatica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

IgnaticaFelicitari inca o data pentru bebelus. Sa fiti sanatosi si va bucurati de el.

POZE

Monica 35 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraPG spune:

Ignatica, bine ai revenit acasa, sa-ti traiasca "sarmaluta", sa creasca mare si puternic si sa va bucurati de el.
Te asteptam si cu alte detalii daca mai e ceva de povestit.

O fericita mamica in devenire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyana spune:

Ignarica felicitari pentru bebelul mancacios, asta e bine ca mananca inseamna ca o sa ia in greutate.
Pana la urma ne facem un milion de planuri si bebe vine tot cand vrea Dumnezeu.



28+ Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Ignatica, inca o data si de la mine felicitari pentru "sarmaluta" David, sa creasca mare, destept, frumos si ...cu bani si sa va aduca in suflet numai bucurii

Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

quote:
Originally posted by Mi-Ka

Camisol, sa inteleg ca vaccinul il protejeaza si pe bb de infectie, nu numai pe mama? In cazul asta m-as mai gandi inca o data, ca nu se stie niciodata...mai bine sa previn decat sa se intample cine stie ce...

katia, felicitari pentru inel , cred ca esti foarte, foarte fericita

Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu





Mie asa mi-a spus doctorita de familie...mai cere si alte pareri ca nu sunt 100% sigura.


Ignatica felicitari inca odata si asteptam poze cu sarmaluta.

Cami 31+ cu Luca-Ionut
Pozici cu burticutza
Inca putin pana la

Mergi la inceput