Mamici de sept-oct 2006 (59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:


Microbu nici eu nu am luat nimic pt. bebe.Doar ce am mai primit de la prieteni, cate o pereche de botosei, o babetica...nimic mai mult.Ma chinui sa ajung la Buc la magazinul Barza sa iau si eu cate ceva dar parca vad ca nasc si nu mai ajung.Fetelor din Buc credeti ca imi pot face cam toate cumparaturile de la Barza?
Mi-Ka eu luni fac vaccinul.Mie doctora mi-a spus ca trebuie facut , ca sa nu ia bebe vreo infectie la nastere de prin spital.Eu prefer sa il fac.
Tasia si eu am aceiasi problema cu rasul.Ma umplu de vulcani , de aceea ma gandeam sa ma epilez chiar cu cateva zile inainte de nastere ca sa nu ma intalnesc cu lama.Zic eu ca nu are de ce sa mai ne rada daca ne epilam cu 2-3 zile inainte...nu?
Scumpik sa ne tii la curent cu ceaiurile alea . Poate au efect...
la burtici!

Cami 31+ cu Luca-Ionut
Pozici cu burticutza
Inca putin pana la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Alessia nu cred ca e cazul sa te ingrijorezi prea tare...cu un supozitor cu glicerina ai incercat?


Cami 31+ cu Luca-Ionut
Pozici cu burticutza
Inca putin pana la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Katia ce romanticos... Felicitari...si asteptam vesti noi...masa si dansul...pe cand?

Cami 31+ cu Luca-Ionut
Pozici cu burticutza
Inca putin pana la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

CAMISOL- am incercat, sunt veterana in domeniu

KATIA- sa mai vii cu semenea vesti...

CAnd m-am internat anul trecut, ma epilasem cu 3 zile inainte si nebunele au vrut sa ma rada! Cred ca astia din Ro sunt obsedati- ar trebui sa le aratam site-ul cu nasteri pe care l-am vizionat.
Le-am spus ' ce naiba vreti sa-mi faceti nu vedeti ca n-am nimic??? Se uitau ca la 'poarta noua' si au vazut ca sunt ok. Dar sunt ele obsedate sa bage putin lama


ALESSIA80 32+
poze
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;29/st/20060925/k/fb69/preg.png[/image]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Katia felicitari pentru romantica cerere in casatorie!Sa fiti fericiti!!!

Tina cred ca o sa va petrecti concediul colindand tara toata la cate invitatii de vizite ai!

Ramomar spor la bucatarit!

Referitor la temperatura de spalat hainele de bb eu le spal toate la 60 de grade...si n-au nimic dc sunt de bumbac si de calitate buna...

Pupici!


Ioana(33+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
www.alesio.myou.ro/model/page.html" target="_blank">Fotomodelul nostru
Poze Yahoo
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Vad ca se mareste nr care nu au luat inca nimic. Ufff, m-am mai linistit ca macar nu sunt singura.

CamiSol, eu vreau sa iau patut + saltea + asternuturi de la barza.



Sandra 30+ burtik + poze

inca un pic
mare si munte
BB 28sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Cu lucrusoarele pt. bebe am inteles sa nu toate v-ati aprovizionat, dar cu bagajul pentru spital cum stati? Eu nu am decat pijamale, halat si camasi de noapte in rest nik...

Mirabela sapt. 33 POZE
Doar sufletul mamei poate sa multiplice iubirea si nu sa o imparta intre copii ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Eu sincer nu mi-am cumparat nimic pentru mine...am zis ca de la 1 sept o sa ma apuc de cumparaturi serioase.
Mirabelac eu am cumparat 2 seturi pana acum cu caciulita, pelincuta si o bluza de corp din finet la 80.000.Pelinga gata facuta din finet este 30.000 la Siraj.

Pupici merg sa ma schimb ca acusi avem musafiri


_
30+ Sebastian



Mult a fost, putin mai este...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Mirabela, eu cand am zis NIMIC, am vb f serios ...Dar sapt viitoare ma ocup in principal de bagajul pt spital, apoi patut, carut, saltea, etc.

Aaaaaa, sa nu uit. Am primit acum un telefon de la viitoarea nasa a fetitei si mi-a spus ca trece maine sa-mi aduca ceva lucrusoare de la baietelul ei: scaun de masina, scaun de masa, tarc, etc. A primit somatie pt demontarea garajului personal si tre' sa-l elibereze cumva...Deci s-a spart "gheata" la mine....

Acum plecam la plimbare, va pup si va urez o seara buna!

Sandra 30+ burtik + poze

inca un pic
mare si munte
BB 28sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyana spune:

Cami mie nu prea mi-au placut produsele de la Barza.
E bine sa faci un "studiu de piata" mai intai inainte sa cumperi ceva, diferentele de pret difera ENORM de la un magazin la altul.
Eu sunt dezamagita de magazine precum Miniblu sau Mother Care care au aceleasi produse ca in Carrfour si Cora la pret dublu.
Un exemplu: Pompa de san Avent este la MotherCare 3 milioane iar in Cora am vazut aceasi pompa la 1700 000. Culmea, la farmacia din Cora aceasi pompa 2 300 000.
Eu mi-am luat o parte din lucrusoare din Obor, din Pavilionul H, si din Cora, si sunt foarte multumita.

28+ Teodora

Mergi la inceput