Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns almo spune:

fetelor voi sunteti f f harnicute si scrieti de zor ca nu abia va fac fata cu cititul dar mai cu scrisul cu toate ca am timp si la servici. Adevarul e ca acasa nu ma ating de calculator.
Noi suntem bine si pe zi ce trece bebica e mai activa si eu mai lenesa. Aici sunt niste calduri toride 38 grade care se simt ca la 48 din cauza factorului de umiditate. Dar nu ma plang ca vine ea iarna draguta si ma va racori. Oricum nu pot sa stau afara mai mult de 5 min. In rest peste tot e aer conditionat si e ok.

Pt fetele care au impresia ca bebe nu mai misca va zic un pont. Cica daca mananci ceva rece bebe o sa inceapa sa se miste. Imi zicea o tipa care a mers la spital de grija asta si acolo i-au dat un lolli-pop ( gen inghetata) si ca dupa aia bebe a inceput sa se miste intr-una.
Ieri am intrebat de ce mi se intareste burtica si doc a zis ca e normal ca uterul e de fapt un muschi si ca e normal sa se intinda si sa se intareasca. Asa ca nu va speriati din punctul asta de vedere.


Moni25+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

dandusica uite un pup pentru tine si unul pentru micutza din burtik , nimeni nu imi e atat de apropiat incat sa vorbesc despre ale mele strai sa zic asa....eu tot optimista sunt cu gandul ca va trece, doar n-o sa tzina o vesnicie..apropo...cred ca nu mi-ai citit povestea, atunci cand a fost la tema zilei...cum ne-am cunoscut, nu? o seara buna si mai asteptam poze sexy in costumashe roz

aelita

miro pe unde imi umbli?

aka, raluca_u...voi???

dolores 22+David Cristian
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


Este greu sa pierzi, dar mult mai rau este sa nu fi incercat niciodata sa reusesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calina73 spune:

buna ,
eu sunt calina73 sunt in saptamana 21 de sarcina si mai am o fetita de 3 ani Denisa.
Vad ca voi ati cam aflat majoritatea care este sexul bb-uli ,azi am fost si eu la eco si asteptam cu nerabdare sa ne zica sexul ....la care dr.n-ea sups ca nu vede nici un ou si ca e inca prea devereme,sa fi spus asta pentru ca n-ea vazut ce dezamagiti am fost .
Noi am fi vrut un baiat finca avem o fetita dar sanatos sa fie ....
Voi ati facut eco 3d?
data nasterii 26 nov.1973
UM:4 martie

va pup si numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

buna dimineata, burtici

am mai fost la o portie de recoltari de dimineata si dupa aspect m-a anuntat ca se intrevede o infectie urinara. ce sa fac, asta e, cel putin nu e ca data trecuta cand am avut asa ceva, si a fost foarte neplacut. acum nu am alte semne, dar asteptam confirmarea de la laborator si ma pregatesc sufleteste de o portie de antibiotice.
am cerut si testul de toxoplasmoza, sa dorm mai linistita, si cica asta trebuie platita. asta e doar o constatare, nu e chiar un capat de lume, sau nu ar fi in conditii normale, nu atunci cand am un botez si un zugravit plus vizita ca atare la ginecolog, toate dupa un concediu in care am mancat pana am epuizat rezervele familiei.
calina 73sincer, ma cam mira ce ti-a zis dr tau.din cate am inteles eu, de pe la 14 sapt deja se stie. eu am nimerit prost cu programarea atunci, eram in 12 sapt, dar dr mi-a zis ca exista posibilitatea sa fie baiat, pt ca zareste ceva ce o domnisoara nu ar trebui sa aiba.oricu, in momentul respectiv, ca si acum, de altfel, mai important e sa imi spuna ca sunt toate la locul lor si ca bebe e sanatos. eu nu mi-am pierdut speranta ca poate e totusi o alexandra si nu un alexndru, dar m-am impacat si cu posibilitatea asta.

chris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Buna dimineata! Desi numai buna nu e la ce ploaie e afara, in Pitesti cel putin. Si noi vroiam sa plecam la munte...
Ieri am fost sa fac cultura de col si nu vroia nicio asistenta sa preleveze pt ca le era teama sa nu declanseze nasterea. M-au speriat de nu mai stiam de mine. Pana la urma mi-au lasat colul in pace si au luat din secretie pt streptococ B. Sper sa mearga si asa. La analiza ssecretiei vaginale mi-au iesit numeroase celule levurice, banuiesc eu ca e vorba de candida care m-a tot chinuit de vreo 2 ani. Scapasem la un moment dat, dar se pare ca a revenit in sarcina. Mai am analizele de sange si scap si eu de analize, sper ultimele. Va pup!

mayaione 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Salut fetele!
Sunt rupta de oboseala! Acu 2 nopti l-a apucat pe al meu sot durerea de masea! (mai dormi daca poti). Si-a facut programare la dentis pentru azi, dar.. azi noapte m-a luat pe mine durerea de masea Asa ca azi ma duc eu la dentis, ca eu plec in concediu de sambata si trebuie sa rezolv problema rapid!!!!
Stiu ca s-a mai discutat subiectul, dar chiar nu mai stiu... Pot sa fac radiografie dentara? Dar anestezie locala cu xilina (anestezie parca stiu ca se poate, dar daca aveti alte informatii...)
Noi in rest suntem bine, am predat ieri cheile de la vechiul ap, am bocit, m-am intristat, dar ma consolez cu ideea ca acusica ne vom muta intr-un ap mai mare, mai frumos si in care vom avea la fel de multe bucurii si poate mai putine necazuri! Eu tot sper!
Sa le spun si eu fetele noi BUN VENIT! Sarcina usoara, bebelusi sanatosi si frumosi!
Pupici pe burtici!



Laura si bebe strumf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2006 spune:

CLEOMONI, ASIZA si cine mai vrea, povestea noastra este aici.

pupici

despre cat e de frumoasa...voi decideti.

aveti grija de voi si de burtici

MIHA SI IULIA BUBULINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Miha eu m-am apucat de bocit!
Sa fiti sanatoase si curajoase ca atunci cand v-ati vazut pentru prima data!


Laura si bebe strumf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

BUNA DIMINEATA BURTICUTE!!!
Dau si eu prezenta de dimineata,m-am trezit deja pe la 7 cu o pofta nebuna de placinta cu branza,s-a dus sotul sa caute si mi-a gasit si cu branza sarata si dulce.Si eu care ma laudam ca nu am pofte,nu am probleme de genul asta,iaca-ta...Acum sunt linistita!!!
Azi am implinit si noi 25 saptamani fix.Uh,abia astept sa treaca timpul sa mai iesim din monotonia asta,toata ziua numai in casa..devine din ce in ce mai apasator.DOLORES,ma iau de manuta cu tine la capitolul stari depresive,le invidiez pe fetele care pot duce o activitate normala,cum e CLEOMONI,draga mea,tu muncesti prea mult.
ALEX,am primit PM ,mersi!!!
Va pup pe toate,o zi buna sa avem!!!

Adina 25+

poze
Adina diverse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:



Laura13, nu te ingrijora in privinta dentistului...esti deja in trimestrul II, cand tratamentele stomatologice sunt chiar recomandate...eu am fost in sapt 11 la stomatolog...anestezia cu xilina e permisa. Radiografia dentara, daca se poate, e bine sa fie evitata, daca trebuie totusi sa o faci, cere protectie la burtica, iti vor da un sort de plumb...oricum radiografia dentara e foarte putin sau chiar deloc invaziva...Ai grija de tine!
Dandusa, ce frumos ca ai iesit cu al tau sotior....si mie mi-e asa un dor de o cina romantica, parca au trecut secole de cand n-am mai iesit doar noi doi undeva...trebuie sa pun piciorul in prag...
Calina73, bine ai venit alaturi de noi...
Chris, da, toxoplasmoza se plateste si nu numai asta...eu am mai platit si rubeola, si CMV, si chlamydia...Desi astea sunt analize foarte importante de facut in sarcina, totusi Casa de Asigurari nu acopera costurile, asa ca trebuie sa scoti milione bune din buzunar...Iti doresc sanatate si ai grija cu infectia aia...
Miha, fug sa-ti citesc povestea...

Va pupilesc...

Oana 19+

Mergi la inceput