Ai nostri, ca brazii! - ianfeb2005 (24)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Crinuta, multumesc ... am sunat pediatra de rezerva, aka medicul de familie, si mi-a spus sa-i dau cu kanamicina, dar parca nu-mi suna bine (daca n-am incredere in ea ce sa fac!?! am mai multa incredere in voi decat in ea...ea e pentru retete si atat).

Gabi, multumesc, o sa incerc sa-i pun oftamezone.

Oana 13+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Da, nici eu nu i-as da cu kanamicina. In primul rand trebuie sa il vada cineva, eventual un oftalmolog, sa descopere cauza, iar in functie de asta sa decidan tratamentul.
Kanamicina nu e antibiotic?
Daca e de la curent cu ce ajuta antibioticul?

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Victorie!!!
Am prins pediatra, i-am explicat exact situatia si mi-a spus ca este un inceput de conjunctivita. Tratament: sters cu panasament steril cu ser fiziologic si sificetina - solutie oftalmica cate 1 pic/4 ori pe zi. Ce inseamna un medic de urgente!?!

Oana 13+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Bravo. Ce bine ca ai rezolvat.


Rayan a avut 2 scaune diareeice pana acum. Il tin sub observatie.
Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Tomasa, mi-e rau! ce slaba esti!!! si cati ani ai? 18 nu?? Arati f. bine, Tudor seamana perfect cu tine! Cum s-a comportat la mare? vad ca ii placea la apa.

Amaya, bine ca ai vb. cu medicul, la ser ma gandisem si eu...

Crinuta, scapi de una dai de alta...dar mucisori mai are?

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Bubu, nu prea mai are mucisori, deoarece l-am curatat cu pompa minune.
Azi dimineata i-a cam curs si sange si m-am speriat, asa ca fac pauza o zi.



Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

Amaya, cu ser ziceam si eu sa-l stergi.

crinuta, sange poate fi de la faptul ca prin aspirare s-au spart niste vase mici de sange din nasuc. stiu ca in SUA aia nu agreeaza ac tip de pompe si cele para tocmai din ac motiv. ei rec-da cele cu fir, nici eu nu stiu exact cum arata. dar te-ai gandit bine sa il lasi catva timp fara aspiratii. pana at poti sa-i pur doar ser si sa sa-l stergi. sanatate multa!

tomasa, f frumoase pozele! Tudor seamana mai mult cu tine am vazut. si intre-adevar tu zici ca ai terminat liceul sau stundenta in anul 1-2 , f bine, asa sa o tii!

multumesc pt sfaturi pt cremele de plaja, o sa ma hotarasc si eu. am vazut ca la Sensiblu este o oferta -dc cumperi 2 ti-o da pe o a 3-a gratis, dar sa vad si ce preturi au, ca pe la Sensiblu sunt parca mai mari.



Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

BUbu, tu ai Nivea spray pt copii fp 30 colorat sau simplu? vad ca simplu nu au pe site-ul lui Sensiblu si nu as vrea colorat. dc nu gasesc iau Elmiplant si gata, pt noi oricum iau Elmiplant dar fp 10.

tks

Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

hehehe, sun acum la sensiblu si imi zic aia ca pt bebei sub 3 ani se dau numai Chicco sau Mustela, chicco fiind 400mii iar mustela 800 . la chicco m-as mai baga dar ma mai gandesc... Codrin deja e cam bronzat si nu vreau fp 40 cat e chicco.
iar Nivea sau Elmiplant nu mai au domne pt copii, epuizare de stoc . asa ca mai umblu. pt noi clar eu elmiplant.

Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Shobo, eu am luat de la Carrefour.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput