Ai nostri, ca brazii! - ianfeb2005 (24)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Simona, tu pe unde mai esti? Te-ai intors din delegatie? Nu ne pui si noua 2-3 poze..de la mare? Din delegatie...?

Vladutz ce mai face? In week, parca l-am vazut in parc cu un bunic. E dulce foc!



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Kris, e bun calciu carbonic, mi-l recomandase mie pediatra mai demult in caz de diaree, dar n-a fost cazul sa-l administrez. Ma bucur ca si-a facut efectul rapid. Poate ar trebui sa o tii pe regim mai mult, sau introduse alimentele cu grija.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Mai fetelor, scuze ca ma bag si eu in discutia cu problemele de burtica. Eu una nu ma grabesc sa-i dau smecta sau mai stiu eu ce alte prafuri decat in cazuri de forta majora. In prima faza eu incerc sa-l strang la burtica pe Matei cu orez fiert, morcov, zeama de la orezul fiert, banane, grisine, ceai de menta. Daca dupa 1-2 zile nu reusesc, abia atunci ii dau smecta. Mi-am dat si eu cu parerea...

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Poze August

Forum despre Flori Presate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

crinuta, tuns+vopsit+spalat+suvite+coafat (astea erau toate operatiile) a fost ceva in jur de 1,6 mil. 100mii i-am lasat spaga...
parerea mea e ca e cam mult... dar dc merita... odata/an merge!
da, m-am lasat total pe mana ei, doar la culori am discutat dar tot ce a vrut ea mi-a facut, caci initial eu nu vroiam suvite si vroiam mai spre brunet. Stii ce mi-a zis cand m-au auzit mai brunet... ca ea NU vopseste brunet , ca ea vrea sa faca ceva mai deosebit si ca dc am venit la ea at sa imi arate ea cam ce poate face . cam asta a fost.

mamici, voi ce creme de soare ati luat pt copilashi? eu am vazut ieri Nivea fp 30 cu spray pulverizator si ma gandesc sa-l iau, e mai usor sa pulverizez rpd cu el. E bun? anul trecut am avut Loreal 40 si l-am aruncat acum dupa ce am citit pe el ca expira dupa 1 an de la deschidere. Dar pt adulti fp 8-10 ce creme imi recomandati?

tks a lot

pupici


Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

BDana, nasa mea e doctorita si mi-a zis ca hidrasec nu e antidiareic ci saruri de rehidratare. de altfel e si evident din denumire
Shobo, felicitari pt noul look. pacat ca in poze nu se vedea foarte clar, din cauza ochelarilor.

mamica de trei copilasi : Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Mai fetelor, am citit pe prospect si zice asa: Hidrasec este un antidiareic. In asociere cu rehidratarea orala se foloseste in tratamentul diareei acute.

Liviana, si eu il trec imediat pe regim, dar daca pe seara nu-si revine ii dau hidrasecul.

Shobo, crema Nivea pt. copii cu factor 30 am si eu pt. Vladut, cu spray, e f. buna. Pt. noi am luat un Elmiplant 30, pt. sot si un Garnier 15 pt. mine.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Shobo, eu am foslosit Elmiplant atat pt noi cat si pt Matei. Sunt sub forma de spray, usor de intins, etc. Eu mai convingerea ca nu tot ce f scump e si cel mai bun.
A avut dreptate coafeza. Nu te-ar fi avantajat parul negru, ci ne trebuie ceva care sa ne intinereasca...daca aveam 20 de ani poate mai mergea. La primele suvite si eu am avut initial un soc, nu era obisnuita deloc cu blond si guess what: cand le-am acoperit parca imi lipseau, mi se parea ca nu are acelasi farmec parul. Cu prima ocazie le-am refacut, iar acum iarasi sunt pe trecute, caci am mai tuns parul si vopsit doar radacina.
Crinuta, ce faci? Pleci luni sau mai stai? News despre Canada ai?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Poze August

Forum despre Flori Presate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

imi cer scuze ca v-am indus in eroare. se pare ca nici ea nu stia bine. sanatate puiutilor, si sa nu mai aibe nevoie de el

mamica de trei copilasi : Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Fetelor, eu am innebunit. Nu stiu daca sa plec sau nu. Trec dintr-o stare la alta.



Shobo, eu am mers pe mana Livianei si lui Rayan i-am luat crema de la Eliplant de care am foarte multumita, dar din cand in cand i-am dat si cu crema de-a noastra de la Garnier, mai ales unde a fost oparit.
Oricum, acum aproape ca nu se mai vede nimic, banuiesc ca intr-o luna, doua chiar nu se va mai vedea nimic.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Liviana, ai dreptate cu medicamentatia, dar nici eu nu o trec imediat pe smectra..Am vazut ca vreo 2 zile a avut 1-2 scaune moi, si pt faptul ca deveneau tot mai apoase, am trecut-o pe calciu carbonic, si biotics( recomandat si pt reglarea scaunelor, fie moi, fie tari).

Ii mai dau piure-uri, ceva dulce, pe langa regim. Nu il tinem strict..ea si le-a reglat din nou, dar o mai tin vreo 2 zile ca pe 15 vom pleca la mare.

Ii dau pe zi un ibric de ceai de menta, sticks-uri, pilaf de orez cu morcovi, masline, banana, mar copt...

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput