Miresele anului 2006 (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ninny spune:

Sal fetele,ce mai faceti?

Eu stiu ca faza cu marturiile e luata de la italieni si se pun cate cinci insemnand:fericire,pace,sanatate belsug si dragoste.este adevarat ca la noi oamenii pastreaza florile de la nunta,Am imprumutat atatea obiceiuri de afara,sau catolice incat nu mai conteaza:P
o zi buna

Daca mi s-ar oferi o mie de minuni pe care sa le
traiesc intr-o mie de vieti alegerea mea ar fi o
singura viata doar alaturi de TINE.singura mea minune.

nunta noastra 19.aug.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianette spune:

Fetelor viitoare si foste miresici , Buna ziua mai intai!
Nu am mai intrat pe aici dar am mai citit cate ceva - pe sarite - doar ce m-am intors din concediu. Dar azi, cum n-am mai nimic de facut la serviciu, o sa citesc sa vad ce-ati mai facut. Felicitari celor care au intrat deja in randul "lumii" si spor la treaba celor care au mai ramas .

Am nevoie de ajutorul vostru urgent (al celor din Bucuresti): spuneti-mi - va rog - unde v-ati coafat . Un prieten de-al meu are nunta peste o sapt. si azi ar vrea sa mearga cu iubita la un stilist sa-i faca o proba de coafura. Va rog mult... si iertati-ma ca am dat asa buzna. Astept mesajele voastre si multmesc anticipat !

DIANE
cununie
nunta (pe curand si altele)
diverse chestii pentru nunta & cununie
Honey-Moon Albena
Photoshop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinacn spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

alinacn, eu am pus 5 bomboane in marturii (au mai avut si un suport de lumare si o lumanarica pastila in afara de bomboane). Semnificatia nu o mai stiu exact, stiu ca fiecare bomboana semnifica un lucru: fericire, fertilitate, chestii de genul asta.
Cat despre rabdare... cred ca tine de fiecare. Noi ne-am facut singuri si invitatiile, cu toate ca erau migaloase, am avut de decupat de ne-a luat gaia (chiar si dupa forma cu cutterul) si marturiile, si am fost mandri mai ales ca invitatiile toata lumea le-a apreciat ca frumoase si originale.

Nunta noastra de vis

Luna de miere

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect




alynutza multumesc pt lamurire.intr-adevar totul depinde de rabdarea fiecaruia.si al meu mi-a spus sa facem noi invitatiile, dar nu stiu daca ne tine imprimanta, nu stiu cum vor iesi, ne trebuie coli speciale, si am zis ca decat sa ma risc mai bine le luam gata.stiu ce inseamna sa scoti la imprimanta si plicuri si felicitari, sa-ti fuga foaia si sa iasa stramb scrisul, etc(ca mi-a iesit prin fiecare fir de par din cap, de am albit.una e cand faci una- doua asa de moft, si alta e cand faci sute.asa ca am ales sa nu ma risc)(parerea mea)
cri asa e faza cu florile de pus in piept.am auzit femei care aveau rochii din matase, etc, care daca bagai acul ramanea gaura in material apoi.e cu dus si intors.am auzit la o nunta doar nasii , parintii si mirii aveau flori in piept(naturale), iar restul au primit acele marturii in forma de floare si gata cu pusul in piept a cocardelor(sau cum s-or mai numi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

quote:
Originally posted by alinacn


alynutza multumesc pt lamurire.intr-adevar totul depinde de rabdarea fiecaruia.si al meu mi-a spus sa facem noi invitatiile, dar nu stiu daca ne tine imprimanta, nu stiu cum vor iesi, ne trebuie coli speciale, si am zis ca decat sa ma risc mai bine le luam gata.stiu ce inseamna sa scoti la imprimanta si plicuri si felicitari, sa-ti fuga foaia si sa iasa stramb scrisul, etc(ca mi-a iesit prin fiecare fir de par din cap, de am albit.una e cand faci una- doua asa de moft, si alta e cand faci sute.asa ca am ales sa nu ma risc)(parerea mea)
cri asa e faza cu florile de pus in piept.am auzit femei care aveau rochii din matase, etc, care daca bagai acul ramanea gaura in material apoi.e cu dus si intors.am auzit la o nunta doar nasii , parintii si mirii aveau flori in piept(naturale), iar restul au primit acele marturii in forma de floare si gata cu pusul in piept a cocardelor(sau cum s-or mai numi)



Da, ai dreptate, noi le-am printat la un centru specializat, doar decupare/asamblare am facut noi. Cat despre florile de pus in piept, eu am pus doar flori naturale la barbatii importanti (mire, nas, tata, socru, cavaleri, fratele meu) si atat. Si la cate nunti am fost pana acum nu mi-a pus nimeni floare in piept, nici mie nici sotzului (ca simpli invitati ma refer). Poate in Ardeal sunt alte obiceiuri. Oricum sfatul meu de fosta miresica (sfat pe care l-am primit la randul meu si e foarte bun): nu uitati ca e ziua voastra speciala, nu lasati pe nimeni sa v-o strice, faceti totul asa cum vreti voi si nu bagati in seama nici un fel de carcoteli, pentru ca ziua nuntii trebuie sa fie perfecta pentru voi doi mai intai de orice.

Nunta noastra de vis

Luna de miere

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilyjeuly spune:

salutare fetelor!
pentru viitoarele mirese care au cosmaruri pot sa le spun ca nu trebuie sa ia in seama pentru ca si eu aveam inainte de nunta... de ma saturasem de ele ! si imi faceam griji, dar totul a fost superb si acum cand ma uit in urma parca nu intelege de ce visam numai porcarii si mi-am dat seama ca mi-am facut griji degeaba!
in privinta marturiilor tin sa spun ca le admir pe fetele care au rabdare si placere sa le faca singure! noi am avut marturii facute de ralucah, care au constat din saculeti cu cate un Rocher pentru doamne iar domnii au avut cate un trabuc! am fost foarte inspirati pentru ca toti ne-au spus ca le-au placut foarte mult!
am avut si cocarde naturale din mini rosa care au tinut excelent si nimeni nu s-a plans ca i se strica rochia sau costumul!
am mai pus si eu pozici de la nunta, dar astea sunt facute de fotograful profesionist! si aici as dori sa ii multumesc lui ralucah si fotografului pentru profesionalismul lor! pozele sunt superbe!

Emily



Poze nunta
Mireasa de 15 iulie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Divine girl spune:

Alioooo!
Ce fac zuzele?
Io de cand m-am "domnit" m-am cam fudulit si nu prea mai dau pe aici ... glumesc, desigur, ca nu asta e motivul pt care intru atat de rar. De fapt de citit citesc tot ce se mai intampla cu voi, in ce stadii ati ajuns, ce v-ati mai luat, ce nu gasiti ... stie baba tot , numai ca fiind perioada de vara, multi colegi sunt in concediu asa ca noi, amaratele care mai suntem pi la biuro, ducem tot greul

Si ca sa ma fac si eu utila cumva, Moko, confetti gasesti la Cora Pantelimon la raionul de papetarie ( nu la cel cu obiecte pt party asa cum ar fi normal ) ... de acolo am luat noi pt nunta noastra si de bine ce eram atat de disperati ca nu gasim, din 6 tunuri luate am folosit doar 2 pt ca cele 2 pt biserica le-am uitat acasa iar cele 2 pt restaurant ... nu ne-au lasat sa le folosim ... asa ca, daca nu gasesti in Cora ... are fata

PS: Am uitat sa spun ca cele 2 pe care le-am dat la civila au fost un ... fas si asta nu pt ca nu sareau destul de tare ... nuuu, deloc chiar ... numai ca exact cand le-am dat, a batut nitzel mai tare vantul si ... de sus ce zburasera ele deja plus ajutate putin de vant egal nu au iesit in nici o poza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

!!!
In sf. o noapte fara cosmaruri.
A venit mama la noi, ce bine e cu putin ajutor in casa. Marturiile sunt bestiale. Nu credeam ca ies asa frumoase. Doamne ce talent are mama asta. Pun poza deseara sau maine dupa ce pun si bomboane in ele.

Krelia eu nu mai comand nici una. Mai avem vreo 4 invitatii, 3 fara plic, dar cumpar hartie si face mama plicuri. Socrii ar mai avea o fam. de chemat, si daca mai are mama 3 fam. e ok. La prieteni am socotit gresit, asa ca in total avem 140 persoane.

De rochita tot nu stiu nimic .
fug la treaba.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea, poze Marco, filmulete Marco
pregatiri de nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balkina spune:

Buna fetelor, Am revenit printre voi!

Cine-mi spune si mie unde gasesc o spalatorie ffff buna (pentru o rochie de mireasa si cam cat costa?)

Si inca ceva..mai stie cineva de un videoclip superb de la Casa Ardeleneasca, pe care l-a postat o miresica de 2005 de pe forumul asta cu ceva timp in urma, ca nu reusesc sa-l gasesc!

Va multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by balkina

Si inca ceva..mai stie cineva de un videoclip superb de la Casa Ardeleneasca, pe care l-a postat o miresica de 2005 de pe forumul asta cu ceva timp in urma, ca nu reusesc sa-l gasesc!






dak nu ma insel, bibyroxx e mireasa de care spui...da o cautare!


Nunta noastra - 3 Iunie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Videoclipul superb de care spui tu ii apartine lui BRAVEGIRL - care a facut la Casa Ardeleneasca...



cat priveste spalatoria..habar nu am...

quote:
Originally posted by balkina

Si inca ceva..mai stie cineva de un videoclip superb de la Casa Ardeleneasca, pe care l-a postat o miresica de 2005 de pe forumul asta cu ceva timp in urma, ca nu reusesc sa-l gasesc!




No more kinky stuff! Soon to be a married woman!

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput