idei de cadou pentru nunta de argint , va rog

idei de cadou pentru nunta de argint , va rog | Autor: dianaiulie2009

Link direct la acest mesaj

As dori sa-mi dati cateva idei cam ce as putea sa cumpar cadou pentru nunta de argint a nasilor mei de cununie . Ca m ce se ofera la astfel de evenimente ?
Astept parerile voastre .
Poate sunt printre noi care au avut deja aceasta nunta si pot scrie ce au primit !!!

albumele noastre

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nepotzica spune:

un set complet de farfurii (sau ceai/cafea) Roshental.

daca as fi in locul nasilor asta mi-ar place sa primesc.

daca esti din Bucuresti te poti duce aici http://www.livingstore.ro/categorii.php

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

quote:
Initial creeata de anacezara

As dori sa-mi dati cateva idei cam ce as putea sa cumpar cadou pentru nunta de argint a nasilor mei de cununie . Ca m ce se ofera la astfel de evenimente ?
Astept parerile voastre .
Poate sunt printre noi care au avut deja aceasta nunta si pot scrie ce au primit !!!

albumele noastre



parintii mei au avut toamna trecuta cununia de argint si-ti pot enumera ce au primit ei: de la nasi- o icoana pe lemn, f. deosebita; apoi, lengerie de pat, servicii de masa, o bomboniera de argint, un set de oale, tavi de gatit din inox, fata de masa de matase.
o alta idee ar fi aceea a unui album de fotografii- ideal ar fi sa-l si completezi cu fotografii(daca ai posibilitatea asta)
nu stiu daca astea sunt cadourile ideale pentru o cununie de argint, dar sper sa te ajute, macar putin!

nimic nu esueaza in aceeasi masura precum succesul.(G.K. Chesterton)
au mai ramas...
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

iconita de argint sau o excursie undeva.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

la o iconita de argint ma gandeam si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printze spune:

Oamenii astia au ceva ani de casnicie, deci au cam tot ce le trebuie in casa, deci nu cred ca se justifica cadourile de gen farfurii, cratite, oale, tacamuri oricat de calitative ar fi. Mai degraba as merge pe ideea de icoana (eventual pictata pe lemn si cu foita de aur), talouri argintate, casete de bijuterii...
Va pup.

printze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

uite la adresa de mai jos este o vaza personalizata. Mi -s aparut interesanta:

http://www.rogoblen.ro/op/nuntadeargint.html

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nepotzica spune:

quote:
Originally posted by printze

Oamenii astia au ceva ani de casnicie, deci au cam tot ce le trebuie in casa, deci nu cred ca se justifica cadourile de gen farfurii, cratite, oale, tacamuri oricat de calitative ar fi. Mai degraba as merge pe ideea de icoana (eventual pictata pe lemn si cu foita de aur), talouri argintate, casete de bijuterii...
Va pup.

printze




eu nu am chiar atati ani de casnicie dar am casa plina de icoane, plus ca nu-mi place orice icoana.

iar portelanurile Roshental nu intra in categoria "oale, cratiti".

ma rog, ea-i cunoaste cel mai bine si stie ce si cum au prin casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Eu am gasit lucruri dragute www.argintare.ro/" target="_blank">aici



If you don't stand for something, you'll fall for anything.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Ceva din argint.
Eu stiu ca de ex. la nunta de flori se dau cadouri flori, la cea de bumbac, ceva din bumbac etc.


Eliana si Elena (23 octombrie 2004)www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">
S-a mai nascut o stea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Acu cateva zile si noi cautam pt ca implinesc socrii mei 30 de ani. si am citit o idee tot pe DC.
Nu stiu cum a fost la altii, dar noi avem niste amintiri super de la nunta, o asteptam ca pe ceva care numai trecea dar a fost asa frumos de dimineata pana dimineatza. Nu ma gandesc cand imi aduc aminte de nunta la cat de bine ne-am simtit in ziua aceea.
Asa ca un cadou potrivit pt o aviversare de acest gen este sa ii faceti sa retraiasca momentele. Noi o sa le cumparam o excursie pe un rau de aici dar voi puteti sa le faceti cadou o excursie sau o masa la un restaurant. Emotiile mie mi se par f importante.

Multa bafta!

Mergi la inceput