idei de cadou pentru nunta de argint , va rog

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Sigur ceva din argint. Fie icoana, vaza sau alte obiecte de argint. Spune-ne la ce te-ai hotarat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Cind parintii mei au ajuns la nunta de argint, le-am facut o petrecere surpriza. Am transformat curtea intr-un paradis de flori, am impodobit un leagan pentru 2 persoane cu ghirlande de flori, in piscina am presarat petale de trandafir si zeci si zeci de lumianrele in forma de lotus, am impresurat gradina cu faclii care au dat o lumina aurie si calda serii, copacii i-am impodobit cu luminite si am comandat toate felurile lor de mincare favorita.

Pe mama sa o pot scoate din casa am trimis-o la spa pentru relaxare si infrumusetare si pe tata l-am trimis cu sotul chipurile sa-l ajute pe socrul meu.

Cind au intrat amindoi pe usa, familia si prietenii erau deja asamblati. Eu le-am facut cadou o pereche de verighete din argint si un weekend romantic pentru 2.

Anamaria mama la Nick (8)& Alex (5)

I used to be indecisive, but now I'm not sure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Eu as opta pentru o excursie. Stiu de la parintii mei ca toata viata nu si-au permis un concediu ca lumea. Si eventual niste verighete de argint.

Flavia si Bianca

Bia vijelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

eu stiu undeva in Cluj un loc unde poti gasi o rama frumoasa, din argint, pentru poze



No, vidiazni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Dau azi o tura prin orash pe la magazinele de argintarii sa vad ce voi gasi .
O sa va spun , eventual poate pun si poze .
Week-end placut tuturor !!!


albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinacn spune:

quote:
Originally posted by anacezara

Dau azi o tura prin orash pe la magazinele de argintarii sa vad ce voi gasi .
O sa va spun , eventual poate pun si poze .
Week-end placut tuturor !!!


albumele noastre



mie mi-a placut vaza pe care a aratat-o CristinaT.poti merge in unirii si sa le iei ceva in combinatie: cutie bijuterii cu rama poza/cutie bijuterii cu vaza/rama poza cu rama ceas(la aceeasi marime si design) si sunt argintate.daca erau parinti puteai sa le faci cadou o vacanta, dar te poti trezi ca nu avem timp acum, ne trb bani pt 'x' situatie, etc.asa daca erau parintii tai puteai sa le pui rezervarile in brate, sa le spui''tot sunte-ti in concediu, bani de buzunar va dau eu, camera e rezervata , asa ca in doua zile va expediati pt o saptamana in zona x'' dar asa nu poti.
mai bine le iei ceva argintat.
nici sa ai 100 de icoane in casa, ce faci cu ele, depozit?(parerea mea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinacn spune:

quote:
Originally posted by anacezara

Dau azi o tura prin orash pe la magazinele de argintarii sa vad ce voi gasi .
O sa va spun , eventual poate pun si poze .
Week-end placut tuturor !!!


albumele noastre



nu am fost atenta la zona(de unde esti), exceptand magazinul, parerea mea tot aceeasi este, spor la cautari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Sunt din Zalau !!!

Am gasit ceva carafa de argint pentru nasu' , iar la nasa m-am gandit sa-i cumpar o casetutza de argint pentru bijuterii ... dar mai caut !!!

albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinacn spune:

anacezara buna ideea.ca fiecare dintre ei sa fie multumut si sa le si foloseasca.te-ai gandit bine si practic totodata

Mergi la inceput