Piticodromul de sept-oct 2005 (133)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

godzila, am editat si mesajul trecut, acum se vede poza, multumesc.
nu-i problema, ca nici eu nu cred in superstitii, dar oare ceilalti ce-or zice? plus ca e aiurea inainte, ii fac tort, ii cant "la multi ani!" si ziua lui e peste 2 zile.
iar duminica dupa-amiaza parca tot nu merge, ca nu stam pana la 12 noaptea. of.

dar ma tot gandesc la ideea cu ziua de luni.

a fost dragut ca s-a nascut in zi de duminica, dar acum sa-i pice ziua fix luni...

moama, incep copiii nostri sa faca un an. uau. iar unii chiar incep de luna asta!!!

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Buna tuturor!

Condoleante pentru Gabi si multa putere familiei indoliate. Este ingrozitor ce s-a intamplat. In momente ca astea realizam in sfarsit ca multe dintre "problemele" noastre sunt apa de ploaie in comparatie cu o astfel de durere.

Meme - felicitari pentru fetita si nastere usoara.
Tonnia - am inteles eu gresit sau Dinu va avea un fratior? Ca n-am reusit sa citesc ce ai scris, ci doar am citit raspunsurile fetelor.

Diana n - si eu mai alaptez. Dupa patania cu pareza si dupa 10 zile de muls am revenit cu alaptatul si Anya este mai disperata ca oricand dupa tzitzi. Cand este obosita nu te mai intelegi cu ea.
De 3 zile insa are diaree si o tin la regim. Smecta nu vrea sub nici o forma, iar de ceaiul de menta nu se atinge. Asa ca i-am schimbat doar mancarea.

Romana - felicitari pentru curaj si pentru modul in care te descurci cu cei 3 bobocei. Ai toata admiratia mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Kristinutza si ziua lui Vladut cade tot luni si eu ma tot gandesc cand sa il sarbatorim .... ca as vrea sa ii iau si din mot tot atunci, sambata dau duminika inainte nu se poate, am 2 nunti in sambata respectiva (una se insoara sotul fratelui deci nu se poate lipsi si a doua verishoara mea, deci iar nu se poate lipsi) si nu cred ca duminika o sa fiu in stare de pus mese (eu vreau sa fak acasa). aici intervine alta probleme nu am cu cine lasa copilul in noaptea de sambata ca parintii meu sunt la nunta verishoarei iar soacra la nunta lui fiisu, normal ... da asta e alta treaba. deci cand fak ziua copilului? cel mai potrivit mi se pare duminika dar nu cred ca se poate ...hai sa zicem ca dormim 2-3 ore dupa nunta, dar pregatirile??? cand la fak? ma gandisem sa fak cu o saptamana inainte dar mi se pare prea devreme si o saptamana dupa prea tarziu .....poate fak luni heheheh

Anya20 bine ca mai treci pe la noi, nasol cu diareea da trece.Din experienta ta care e varsta maxima la care poate iesi primul dinte fara sa ne facem griji?

Alina si bb Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Am vazut copii la care primul dinte a iesit si la 1 an jumate si care erau perfect sanatosi. Asa ca lasati grijile, ca aveti bbi normali. Asta cu dintii este determinata genetic, iar noi nu putem influenta cu nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Anya

Alina si bb Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Kristinutza, io am rezolvat problema. Si noi mergem la un restaurant ca se anunta vreo 20-25 de persoane la "motz" si dupa indelungi tratative cu barbatul din dotare am cazut la pace sa "iesim". Acasa cel mai mult am avut 18 invitati si ne-am jurat ca nu vom mai aduce atatia vreodata.
Ziua lui Alex pica vineri si noi o serbam sambata pe 7, ce daca nu e in aceeasi zi? Daca ziua ei ar fi cazut luni, as fi serbat-o sambata de dupa luni, nu inainte. Nu neaparat din superstitie (desi sunt superstitioasa rau cu ea, nu stiu de ce, cu mine nu sunt) dar mai ales pentru ca nu ma pot bucura cu adevarat ca a facut anul cand....de fapt nu l-a facut. Asta e psihologia.

Simona8004, ce probleme ai avut cu dintii, bine ca s-a rezolvat. Intr-adevar pasta cu fluor e sfanta, eu ziceam ca nu se mai da la bebei pasta cu fluor daca iau fluor-pastilutze. Noi o sa spalam dintzisorii, cand binevoiesc sa iasa, cu pasta cu fluor. Abia astept sa ii cumpar pasta si periuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Anya, ce bine ca ai mai dat un semn de viata. Ma bucur ca Anya s-a intors la tzitzi cu bucurie si imi pare rau ca e bolnavioara acum. Noroc ca mami a ei e "doctoritza" si stie sa o depaneze repede!
Da, Tonnia ii "produce" un fratior lui bebe Dinu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Kristinutza, am vazut pozele cu Radu. Foarte frumoase, mai ales cele din iarba si de la malul marii. Si ce frumos i se vad dintisorii de jos !
La noi, ziua lui Fabiano cade intr-o vineri, asa ca o sa-i taiem motzul sambata, restrans, in familie, acasa.
Ma doare capul ingrozitor, iar afara e o vreme de zici ca-i iarna.
Pup fetele,

Carmi


Foto Fabiano (20.10.05) , www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

eee, parca e si mai frumos cu anya pe forum!
sanatate anya mica, sa-ti treaca kkceala!

da, kid, cred ca de asta nu-mi surade f tare petrecerea inainte de ziua lui. ramane sa hotaram intre luni si sambata urmatoare.

carmi, multumim . prima poza pe malul marii e de-a dreptul "hartistica", nu altceva. din greseala, normal

alina, te astept sa te hotarasti si tu.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

hartistica de-a binelea, kristinutza, manca-i-ar mama gura de baiat! Haoleu, ce mesaj! MA duc sa ma mai uit un pic pe Taraf TV si revin cu "espresii" noi.

Mergi la inceput