de ce insala barbatii?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by dianaintruder


Acum o intreb pe Ymcar care sustzine parerea lui In_trecere, unde s-a mai pomenit, si cat de masochist sa fii sa intzelegi nevoia de implinire afectiva a unui om care te paraseshte sau itzi face mizerie din cauza ca e in gena lui sa inshele? Cum potzi sa mai admiri si sa mai iubesh un om care te cu gandul la tzitzi amantei care sunt mai frumoshi, eventual sa te mai strige si pe alte nume feminine? Pe mine ma depasheshte. Dar daca altzii pot... jos palaria.
diana



Poti cel mult sa il intrebi pe Ymcar... Caz in care poate ai aflat si raspunsul...

My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serendipindity spune:

Sa rezumam:

Barbatii insala pentru ca "li se scoala". Scuza-ti termenul vulgar, dar asta e realitatea.

Ymcar, nu te supara ca te intreb direct, tu de ce ai insela o femeie care te iubeste? pardon, care te adora? Da-ne o mostra de logica masculina, sa mai echilibram un pic balanta, ca prea si-au dat numai femeile cu parerea. Poate nu privim noi problema din unghiul care trebuie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

de plictiseala?

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serendipindity spune:

ERATA:

"scuzati", in loc de "scuza-ti".



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serendipindity spune:

quote:
Intrebare ajutatoare pentru cei interesati de subiect: oare toate femeile cu care barbateii acestia simpatici inseala prietenele / sotiile / amantele sau soacrele, deci cele cu care se culca sunt pre si imaculate – nu au si ele acolo undeva ascuns, un prieten / sot / amant...... ?


Mai omule, fii mai atent cu generalizarile astea, ca lovesti in cien nu trebuie. Eu nu am cunoscut alt barbat decat logodnicul meu. Si tot m-a lasat. De ce? Ca i s-a scualt sa se duca cu alta! Si m-a lasat cu copi lde doua luni in brate, fara casa si fara bani. Na! ca m-ai enervat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by serendipindity

Sa rezumam:

Barbatii insala pentru ca "li se scoala". Scuza-ti termenul vulgar, dar asta e realitatea.

Ymcar, nu te supara ca te intreb direct, tu de ce ai insela o femeie care te iubeste? pardon, care te adora? Da-ne o mostra de logica masculina, sa mai echilibram un pic balanta, ca prea si-au dat numai femeile cu parerea. Poate nu privim noi problema din unghiul care trebuie.


Mara



Ciudat cum subiectul asta a prins desi fratele lui geaman "Infidelitatea si cuplul vazute de barbati" a cam murit. Pot sa iti raspund doar atat: vezi replica mea de la acel subiect. E aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89283&whichpage=1 .
Sorry ca nu pot face mai mult.


My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serendipindity spune:

Am inteles...

Sanatate tie si familiei tale!

Inca ceva! Oricat de multe tepe mi-as lua, tot nu as insela pe nimeni. Aaa, nu-l mai iubesc, ii spun pa! N-as suporta sa fiu intima cu un barbat pentru care nu pot simti nimik. M-as minti pe mine insami!
Ce vreti fratilor, n-am vocatie de adulterina. Imi lipseste gena aia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

ba eu cred ca as putea sa fiu si adulterina...sincer vorbind.

Probabil daca relatia mea ar fi perfecta si sublima ca el tata al copilului meu, provider si partener de discutii, si dragoste + pasiune ioc... banuiesc ca as incerca sa impac si capra si varza.
Am spus dragoste si pasiune, nu sex.

As incerca sa fiu si mama, si sotie-partener, si FEMEIE in acelasi timp.Nu pot renunta la nici una dintre aceste parti, sorry.
Nici n-as fi sigura ca dupa 40j de ai ma asteapta nspe amorezi la scara blocului, care mai de care mai potrivit pentru toate rolurile la un loc.

Nici n-as fi sigura ca daca divortez nu suferim toti trei mai mult decit daca nu o fac.
A insela e un risc sa rupi inima cuiva. A-l parasi e o certitudine.
Intre risc si certitudine, as alege prima varianta.

Asa ca, probabil, mi-as mentine casnicia.
Si as da peste vreo pasiune ascunsa, ascunsa si episodica, care sa suplineasca lipsurile da' sa ma lase sa-mi vad in continuare si de viatza mea "perfecta".

Nu suna bine...da' asta e.
Nu pot sa spun "vai, eu....nu, niciodata!!"

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabgabriela spune:

Elise,

Ai explicat f bine , si nici eu nu pot zice "niciodata"! Cred ca si varsta isi spune cuvantul (am 40 de ani) . Aici , in franta s-a facut o ancheta si s-a obs ca femeile care au in jur de 25 de ani sunt categorice, nu ar ierta sotul daca sunt inselate. Si ca intre 40-45 ani sunt cele mai numeroase a ierta ! Si poate si invers, a "insela" . Ca asta nu o spune !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serendipindity spune:

quote:
A insela e un risc sa rupi inima cuiva. A-l parasi e o certitudine.
Intre risc si certitudine, as alege prima varianta.


Breeeeeeeeee, am luat-o eu razna? Gandesc demodat? Nu-mi cred ochilor ce citesc.

Vasazica, mai bine sa-l las pe amarat sa traiasca in incertutudine, decat sa-l parasesc?????????????

Pai si cu autorespectul si demnitatea cum ramane? Pe cine mintim de fapt aici? Pe celalalt sau pe noi???????

Mergi la inceput