Mamici de ianuarie-februarie 2007(12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria72 spune:

Salutare burticilor!
Ma baga si pe mine cineva in seama. Sunt o burtica de 14 saptamani si am DPN 03.02.2007. Vreau si eu in lista. Am 34 de ani ce tr sa mai scriu?Inca nu stiu daca e fata sau baiat dar voi afla pe 22 august. Voi cum va mai simtiti acum? Pe mine m-au cam lasat greturile, dar ma confrunt cu somnolenta si oboseala. Mai e cineva asa de "batrana" ca mine? Voi ce credeti la varsta mea mai pot naste normal? Pentru ca mi-e frica de mor de anestezia aia generala iar cu locala nu cred ca o sa pot pentru ca medicul meu nu face cu locala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

hello

mai fetelor, eu am scapat de greturi, am ramas cu durerea de stomac si au inceput durerile de spate.

joi merg la eco, oare cum imi face : pe burtik sau intrav???

Marina 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

hey acum m-am uitat in urma si am vazut ca au mai aparut si.felicitari mamicilor!

si la mine vad ca s-au potolit greturile dar nici o urma de pofte.dureri de spate nu am dar cred ca se intind ligamentele de la uter caci mai am dureri in zona.

Marinar cred ca iti vor face eco pe burtica caci sarcina este destul de maricica!

octy16,KENZO(1nov 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

merci bits, si eu sper sa fie tot pe burtik

Marina 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

buna gravidutze!
le felicit pe burticile care au aflat despre o sau un ! sa le traiasca!

merg si eu maine la eco, sunt f curioasa. poate imi spune si mie ce e desi imi dau f bine seama ca e un pic cam prea devreme pt asta. dar macar sa vad ceva ca la 6-7 sapt nu am vazut decat sacul embrionar.

marinar eu cred ca pe burtica, e mare deja sarcina. bafta!

maria72 incearca sa ii trimiti un PM lui anis cu datele tale.

ma simt un pic mai bine ceea ce va doresc si voua.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

a, am uitat sa spun ca azi m-am cantarit si cantarul arata 1kg in plus

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisotexa spune:

Ma tot uitam io de dimineata si ma miram ca nu mai apare nici un mesaj. Voi de fapt, ca , ati trecut la alt capitol.

Merg si eu diseara la doctor. O sa-mi verifice firul de cerclaj (sa vada daca nu cumva e in tensiune). El nu are eco la cabinet, asa ca o sa stabilim cand sa ma programez la eco morfologica (stiu ca ma trimite la o doctorita, la Medlife). Sunt curioasa daca imi zice ceva de triplu test sau amniocenteza. Of, varsta asta. Triplu test am facut la celelalte 2 sarcini (33 si 34 de ani). Acum am 'numai' 36. In multe tari, dupa 35 de ani, iti recomanda amniocenteza. Mie frica, numai cand ma gandesc la asta.

Marina, la 15+ iti face eco abdominala. Poate vede dc si sexuliciu...

Pupa Crisa 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Aelita multumesc mult de tot! Sa dea Domnul sa fie sanatos! La fel iti doresc si eu tie si printesei tale!

Dolphin te pup si iti multumesc din suflet! Stau cu pumnii stransi sa fie asa cum iti doresti! La capitolul ingrasat doctorul spune ca nu sunt in afara graficului: pana acum am luat 3 kg. Insa experienta sarcinii precedente ma face sa nu ma ingrijorez prea tare, pentru ca desi am luat 20 de kg(!) am dat jos cu 5 mai mult in primele 6 luni.

Romaria la 17 saptamani nu mai esti conditionata de baut apa inainte de eco, bebe este deja destul de maricel cat sa il vada fara probleme.

Simona 15+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela2006 spune:

nu am mai scris de mult felicitari la toate mamicile ce au aflat sexul lui bebe abia astept sa aflam si noi
gio si eu am piciorele super umflate arata ca doi pepeni la glezne; stau cu piciorele ridicate cat pot de des si ma dau cu gel relaxant cu spanz se gaseste la produse naturiste si e foarte bun nici eu nu am tensiune e de la caldura si stat in picioare
cristiana 70 daca vrei eco 3D poti suna la dr olaru la cabinet 0256/497070 dar te programeaza doar in septembrie ca pleaca in concediu ; eu voi merge la dr. budau are 2D dar am inteles ca e cel mai bun sper sa vada si sexul lui bebe mai ales ca dr mea e in concediu pana in sept
hermenadela felicitari iti doresc casa de piatra si multa fericire cat despre sensibilitate ma bucur ca nu sunt singura credeam ca am luat-o eu razna
deseara merg la aqua-gim abia astept
va pup17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Buna fetele

Am reparat si netul..mi-a fost dor de voi.

Asa ca o sa mai am o fetita o sa fiu mamica de fetite ..exact c ne doream ..in rest e sanatosa , are 185 gr ..

pentru mai multa siguranta, ca asa am facut si la prima sarcina ,maine cred ca am sa fac cerclaj, colul la eco era de 4 cm si inchis, dar dr a zis ca oricum nu se intelege cu mine (eu vreau) si sa-l fac fiind si asta mica la mijloc..
Va citesc un pic si revin



AniS 14+
si Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)***INGRID
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput