Mamici de iulie - august 2006 (78)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

adelapop, te prezinti maine la prima ora la spital? cat despre inducere, depinde si de organism, iti doresc sa-ti fie cat mai usor;

anasia 39+ Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Dariana felicitari, mamica curajoasa! Sa ai un BB cuminte, mincacios si sa-ti aduca numai bucurii!

Adela incepem galeria ! Hai, curaj si sa ai parte de nastere usoara!




39+ my little treasure
Bebelica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Felicitari pentru puiutz, Dariana! Inca o mamica VITEAZA! Eu nu prea ma vad nascand natural, dar mai stii?

Iulenca tin pumnii la fata sa nu mai aiba probleme cu rinichii!

Adela ai emotii? Ca am eu si pentru tine. Maine se vor mai mari listutzele bebeilor si ale mamicilor. URAAAAAA!

http://photos.yahoo.com/ph/mirescuandra/my_photos
36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leistra spune:

Iti doresc numai bine, imi doresc sa ai parte de nastere usoara si un bebe minunat, adela! De aceea am intrat, sa iti dau putin curaj si am sa iti tin pumnii, gandeste-te ca aduci pe lume o adevarata minune!

dariana, felicitari, am auzit ca ti-a fost greu, dar sper ca vei avea parte de o refacere cat mai usoara si vei avea mult laptic!


Am vazut si eu in fuga unele pozici, ce frumoasa e Alexia!, o scumpa!, ca sa nu mai zic ce pereche Petra si Luca! , super frumosi!

Am vazut ca viitoarele mamici se plang ca nu pot dormi si imi aduc aminte de mine, uneori nu dormeam o ora pe noapte si ce mai chin si plansete, iar acum daca ating capul de ceva dorm automat, as dormi si in gradina pe banca!

va pup pe toate!

http://photos.yahoo.com/adina_roberta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabana spune:

Dariana felicitari. Adela tinem pumnii. O sa fie bine

Cristina uitandu-ma la poze cred ca l-am vazut pe Marian intr-o seara acum vreo 3 saptamani la Help Net in Dorobanti cerand ceva pentru colici, era ceva special recomandat de pediatra si farmacista nu pricepea. Am vrut sa il abordez sa il intreb de tine, dar mi-a fost rusine, m-am gandit ca poate nu e el.

Sabina + Alexandra + tata Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Dariana, ce curajoasa esti! Felicitari pentru baietel!

Adela, eu tot am avut nastere indusa, ca ajunsesem la 41+ si bebelina nu vroia sa iasa. Am nascut in 6 ore. Iti doresc nastere usoara si bebelina sanatoasa!

Iulenca, tin pumnii sa fie totul bine si sa ai o nastere usoara!




Nati si minunea din burtic 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Buna seara fetelor,
Imi cer scuze ca dau buzna peste voi, dar am intrat sa va spun ca Andreea (A.cicel) a pierdut dopul si are contractii foarte dureroase. Ei nu ii merge netul, asa ca mi-am spus ca o sa va anunt eu. Asadar...inca un BB se pregateste sa vina.
Si pt ca sunt la curent, caci va urmaresc din umbra si-mi sunteti dragi toate, vreau sa urez nasteri usoare mamicilor care urmeaza si BBii sanatosi si mancaciosi! Iar celor care-si tin puiutii in brate...sa va traiasca si sa va bucurati 1000 de ani!

O seara buna va doresc! Si va tin la curent, cu permisiunea voastra!


The future belongs to those who believe in their dreams.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oona spune:

buna,fetelor
am tot urmarit discutiile voastre si sunt foarte incantata ca pot afla atatea lucruri!si eu urmeaza sa nasc in august o fetita si sunt putin bulversta de tot ce simt..plus ca sunt putin panicata ca nu sunt gata cu pregatirile,inca aranjez camera bebitei si nici bagajul nu mi l-am facut inca..pot spune ca am o sarcina coborata si trebuie sa iau no-spa si scobutil sa nu mai am dureri..ar fi inca devreme,DPN este deabia pe 26 august,dar simt ca s-ar putea intampla in orice moment..mi-as dori f mult sa ma primiti si pe mine in clubul vostru,imi place cum va incurajati una pe alta si simt ca trec mult mai usor peste probleme stiindu-va aproape!
va urez o nastere usoara,multa sanatate voua si bebelusilor vostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

anasia m-a chemat pe la ora 9
stiu ca e relativa treaba cu inducerea, dar eu INCA sunt optimista si o sa fie totul ok
revin cu detalii
oricum o sa va anunt dupa ce nasc
aveti grija de burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Fetelor, haideti la galeria pentru A.cicel: Nastere usoara, dragutza!

http://photos.yahoo.com/ph/mirescuandra/my_photos
36+

Mergi la inceput