Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Miraco, eu iau Elevit inca de la 6 saptamani...pe la 14 saptamani am facut o pauza si de saptamana viitoare merg sa-mi cumpar din nou...si le voi lua pana termin cu alaptatul cred...asculta-ti medicul ginecolog ca e mult mai informat decat medicul de familie...Parerea mea despre medicii astia generalisti, care stiu de toate si, de fapt, nimic, am mai spus-o aici pe site, nu e prea buna...Si nu cred ca-ti trebuie reteta pentru Elevit sau Materna...pur si simplu mergi la farmacie si ceri, pentru ca nu se compenseaza cu nimic!

Cleo, nu fii trista, incarca-te cu energie pozitiva si gandeste ca atare...trebuie sa fim optimiste...asta e viata cu bune si rele!

Oana 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Danita, foarte frumos jurnalul de bb!!!! L-ai scanat sau l-ai facut tu???? Excelent...mi-au dat lacrimile citind cele cateva paginute...ca-mi si imaginam piticotu' "deranjat" ca nu mai avea loc in burtik...

Oana 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biabaus spune:

Miraco si eu tot Elevit iau, in fiecare dimineata cate o pastila, uneori mai uit, dar nu cred ca e vreo problema si le iau cam de la 8-9 saptamani, nici nu mai stiu.

Bianca 24+ si
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipi13 spune:

Draga Miraco eu te sfatuiesc sa-ti asculti medicul ginecolog in legatura cu vitaminele. Eu l-am intrebat pe al meu daca e obligatoriu sa le iau pentru ca si asa sunt grasa si mi-a explicat ca multe nu sunt pentru mine ci pentru bebe. Asa ca eu merg pe mana ginecologului si nu al medicului de familie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

fetelor de abia am sosit acasa.....si primul lucru pe care l-am facut a fost sa va citesc....si am dat de mesajul elei si pur si simplu m-am blocat......
Ela ma gandesc ca in momentele astea nici un cuvant nu-si are rostul....nimeni nu poate simti ceea ce simti tu acum....noi putem doar sa te sustinem si sa iti dorim sa fi puternica si sa treci peste asta......
Eram pusa sa va scriu........dar m-am blocat si poate revin mai tarziu...
Miro......am vazut pozici....mai fetelor dar v-ati distrat nu gluma.....si ce burtica frumoasa ai.....dar fetele cu care te-ai intalnit sunt de pe forum...?lasa sa vezi ce poze va aduc eu de la intalnirea cu mine si cu bebe.........si sa nu uit distractie placuta.....
Sa nu uit sa pupacesc toate fetele......
Sunt tristutza........

alexandra 24+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Salut fetele!
Dbunny LA MULTI ANI! Sa fii sanatoasa si puiul tau, fericita si sa iti dea DD tot ce iti doresti!
Biabaus din pacate nu mi-a dat doctorul poza, dar nu m-am suparat ca eu l-am vazut in toata spendoarea Ecograf nu stiu de care era (ca nu stiu cum e ala 3D), iar despre nume..... In continuare suntem in dilema. Ne place Silviu, Robert, mie imi place Matei dar sotul..... Asa ca inca nu stim. Dar asteptam sugestii!!!!
Miraco, mie mi-a dat doctotita din luna 4 Elevit, dar saptamana trecuta (desi analizele erau destul de proaste, adica toate la limita inferioara), mi-a spus sa nu mai iau nimic, sa "bag" legume si fructe si lapte!!
Elaa nu are rost sa spun ca stiu prin ce treci, dar imi pare tare tare rau ca suferiti, si sa va dea Dumnezeu puterea sa mergeti mai departe, si sa ai cat de curand o noua minune in burtica! si inca ceva pe deasupra!

Pupici la burtici!

Laura si bebe strumf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Alexandra, esti mortala cu intalnirea dintre tine si....yourself......hai da o fuga pana la Cluj si intalneste-te cu noi...o sa-ti mai treaca si din suparare vei vedea...

Oana 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

alex de ce esti trista mami????

dolores 21+David Cristian
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


Este greu sa pierzi, dar mult mai rau este sa nu fi incercat niciodata sa reusesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



Da Dolores ai dreptate, trebuie sa ma intaresc dar ce sa fac daca m-am pus in situatia altora si cred ca as lua-o razna.II dau ciocolata lui David ca vorba aia Elisabeta tie la siluieta.

Cleo 23+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

fetelor, va multumesc mult pt urari !
va dau vesti: n-am mai intrat de 10 zile, caci n-am putut, deci nici nu v-am citit.
Am avut un accident de masina, din fericire totu-i ok, dar sunt in concediu medical...si asa oi fii vreo 2 luni...si acasa n-am internet.
Mi-e tare dor de voi, si vreau sa stiu cum sunteti fiecare...o sa trebuiasca sa merg la un cyber cafe ca sa pot intra pe net.
BB meu e bine, da din picioare zilnic de deja se vede nici nu trebe pusa mana pe burtica asa tare da !
Sper ca si voi toate sunteti bine, aici sunt 40 de grade...deci yo acasa cu aerul conditionat toata ziua.
V-am pupat pe toate si aveti grija de voi
Dbunny 23+

Mergi la inceput