Mamici de iulie - august 2006 (77)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinah spune:

Buna mamicilor si burticilor
Mai anunt si eu un bebe, in toata avalansa asta de bebei:


Astazi, la 7 si un sfert, a venit pe lume natural si cu o viteza fulgeratoare Rebeca, fetita lui Babee, cu un bagaj de 3 kile 500 si 48 de cm! Sa traiesti, sa fii sanatoasa si sa ai o viatza plina de bucurii!
Felicitari mamicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Oncicu, Babee
felicitari! Refacere rapida mamicilor si sa creasca mari si frumosi bebeii!
Eu mor de cald, de ieri au mai fost si nori si se tot chinuie sa ploua dar e f mare inabuseala. A plouat mai inainte 5 min si gata, acu e mai cald parca.
Eu nu stiu ce am patit de 2 zile, de unde nu reuseam deloc sa dorm timp de o saptamana m-am tot chinuit, am un somn in mine as motzai toata ziua. E o stare asa aiurea ca nici nu dorm dar am asa o stare de somnolentza continua.
Cred ca ieri am avut si eu cateva contractii, subliniez cred. M-a luat asa o durere de spate in partea lombara, dar m-a tinut ceva timp si mi-a cam taiat respiratia si apoi m-a mai intepat de cateva ori in zona x parca la ovare. Cred ca erau contractii.
Ma dispera starea asta astept ceva ce nici nu stiu cum se manifeta klumea, adik normal am auzit ce si cum dar nu stii cand vine si cum se manifesta ca difera la fiecare persoana. M-am saturat de asteptarea asta si de plictiseala asta enorma. Efectiv imi vine sa urlu de plictiseala si acu ca sa fie si mai bine am si starea asta de somnolentza. Uff...

------------------------
37+
Born free, now I'm expensive.
Lucrusoare baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucians spune:

Muuh,multi.Ulterior raspunsului la intrebarea mea,am aflat si cum prepari tu laptele:cu apa plata nefiarta,ci doar putin incalzita.In cazul asta,praful se omogenizeza cum trebuie,daca apa e doar putin incalzita?Eu tot Humana am cumparat,si am citit pe cutie ca apa tb sa fie incalzita la 50 grade,parca,si ca tb agitat biberonul cateva sec.Inca n-am trecut la suplimentare pt ca m-ai am san,dar as vrea sa fiu pregatita.Si din cate stiu,trebuie sa-ncep progresiv:la prima masa 30 ml,la urm 60 ml,dupa care 90 ml.Sper sa n-ajungem pana acolo.Tie iti mai ia sanul dupa 2 sapt de biberon+san?Pt ca tb sa fii tare sa-i dai cu lingurita,mai ales ca fata mea,ajunge sa-si bage amandoua mainile-n gurita cand vine ora mesei.Inainte de supt,ii dau picaturile contra colicilor cu lingurita si de multe ori mi-o varsa cu manutele,atat de agitata e...

Madyn,please,s-a facut o eroare la data de nastere a Dariei.In loc de 14 iulie,s-a trecut 18.Merci.

Gabitzacu Daria-Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

burticoasele si mamicile! Dar, mai ales, bbii si bblushele!

La multi ani Alexandra! Sa te faci mare, puiule si sa-ti bucuri parintii!

Oncicu, Babee bravo, mamici dulcici! Va urez tot ce-i mai bun si mai frumos pentru dragalashii vostri mititei!

Bun venit, holili4!

http://photos.yahoo.com/ph/mirescuandra/my_photos
36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

lucians eu nu incalzesc deloc apa plata, torn din sticla fac formula si gata. Nu stiu asta cu treptat ce sa iti zic, eu am dat la inceput 30 ml si acum fac 60 ml si isi ia el cat vrea, uneori 20, alteori 40 ml, cred ca si in functie de ce mai gaseste la san. Stiu ca e sacaitor cu lingurita dar sansele sa se intarce din cauza biberonului sunt mai mici asa. La mine deja sa ii dau cu lingurita ar fi sport extrem cred ca urla de scoala cartierul dar daca citesti pe aici pe site, pe la subiectele cu alaptatul o sa vezi ca si alte fete au dat si san si biberon fara probleme. Eu sper ca totusi o sa am sa ii dau doar san, cand nu stiu, dar sper...

Miruna + Alexei
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitikot spune:

Buna mamicelor si felicitari pentru bebei !Sa cresca mari ,mumosi,sanatosi si sa fie papaciosi !
Multumesc ANASIEI care m-a trimis la voi,poate ma ajutati si pe mine cu cateva raspunsuri.Am DPN-ul pe 1 decembrie,problema este ca nu ma pot hotari intre Euroclinic si CFR2.Pe de-o parte vreau ca taty sa stea permanent cu mine in spital,iar la CFR2 nu se poate lucrul asta,pe de alta parte nici nu vreau sa-mi schimb dr..
Ma ustura ochii dar a reusit sa parcurg de la capitolul 20 pana pe la 73 al odseei voastre in cautarea Sabanei,Amabellei si Ioanei81 si-n mare am gasit cam ce ma intersesa.
Am ramas insa nedumerita de cateva lucruri..imi cer scuze insa nu am retiunut,Sabana daca nu am insel scria ca taty al lor n-a fost lasat de cei de la Euroclinic sa asiste la cezariana.A cui a fost decizia asta ? A celor de la euroclinic sau a dr ei ??
Este intr-adevar Euroclinicul mai dotat cu apartura decat oricare alt spital ?
Daca Doamne fereste !!!sunt ceva probleme nu trimit pacientii la un alt spital ?
Cele care au nascut aici au fost intr-adevar multumite ? Si daca da,a fost ceva care nu v-a placut ?
Dr-ului care ma va opera cat ii va reveni din suma incasata de cei de la Euroclinic ?Adica va fi si el multumit cat de cat ?
Multumesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poliana spune:

Dragele mele eu nu am mai scris demult dar v-am cititi in mod constant. Am intrat acum pe fuga sa va anunt ca s-a nascut si minunea mea, Marius, pe 19 iulie la ora 10.30. A avut 3 kg jumate si 52 de cm. Am nascut prin cezariana. Si eu ma chinui cu alaptatul. Am lapte suficient dar bebe nu vrea sa suga decat dintr-un singur san si din ala f putin.Asa ca ma mulg si ii dau cu seringa. Cand nu reusesc sa ma mulg suficient ii dau si supliment de lapte praf. Sper totusi sa reusesc sa il fac sa suga. Asta e cea mai mare problem a mea. Va pup pe toate si va doresc nastere usoara sau bebei sanatosi si mancaciosi!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Felicitari, draga Poliana! Sper sa rezolvi cat mai repede problema cu alaptatul. Iti voi tine pumnii!

http://photos.yahoo.com/ph/mirescuandra/my_photos
36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

babee, poliana, sa va traiasca bebelusii! vad ca saptamana asta vin spre sfarsit; chiar ma intreba sotul cati bebei s-au livrat pana acum;
pitikot, ai reusit sa citesti postarile fetelor care au nascut la euroclinic? se pare ca sunt conditii foarte bune, personal impecabil, mica problema ar fi prezenta tatalui, stiu ca sabanei nu i-au dat voie (dar a stat dupa aceea), nu stiu la celelalte fete;

anasia 38+ Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

ce emotionant este cand citesti aceste vesti minunate: venirea pe lume a unui copil.

Felicitari si sa va bucurati din plin de bebelusi!

referitor la nastere, chiar vroiam sa va intreb: sotii/prietenii vostrii au asistat la nastere?

****
www.romania-italia.net

Mergi la inceput