mamici de sept-oct2006 (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Asa..asa..imi place...asa sa fie.

Poze
Poze tort si pizza

Inni 34+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Asa sa fie, ca esti tare nerabdatoare.
Fetelor, voi ati ales nasi pentru bebei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Eeeee pai eu sunt o piticanie. Am 1.66.
Mai bine trimitem un e-mai la Ileana la serv...sa o lase aia in pace ca si asa nu cred ca mai e buna de ceva daca se culca la 4 dim.
Ioc randament.[:
D]

Poze
Poze tort si pizza

Inni 34+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Inni, daca te duci sa iei cadita vezi sa iei din aia cu forma inauntru. E foarte buna ca-l pui pe bb in forma si poti sa-l speli usor, fara nici un ajutor. Daca iei cadita simpla vei fi nevoita sa-l tii tu, sa-i sustii foarte bine si capul (stii cum e in primele saptamani) si sa-l si speli. Fiindca n-ai 3 maini o sa ai nevoie de ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Bine ca nu trebuie sa ma duc si la munca, ca pe temperaturile astea iesitul din casa ar fi o adevarata aventura pentru mine.Am serviciul la domiciuliu.


Cami 30+ cu Luca-Ionut
Pozici cu burticutza
Inca putin pana la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Of ...cu nasii e o problema foarte delicata la mine.
Nasa mea anul trecut a facut cancer la san. Pana acum 2 luni a fost in tratamente. Le-a terminat. Este OK...acum asteapta sa vada ce hotaraste timpul pt. ea. (nasa mea e sora mamei..cu 7 ani mai mica).
Oricum..de nasit ar nasi-o fiica ei adica verisoara mea.
La noi asa s-a mentinut traditia, ca nasii de cununie sa fie si la botez.
Problema este ca nu prea a primit cu bucurie vestea sarcinii mele. Nu mi-a spus direct, dar am simtit-o. Ori nu avea chef, se gandea la ale ei desi eu m-am gandit ca o sa o bucure, ii mai alunga tristetea, desi ea este ca si salvata. A facut foarte multe tratamente si bune..a descoperit totul intr-o faza incipienta si nu vad ca s-ar putea intampla ceva rau.


..continui..dar ca sa nu ziceti iarasi ca m-am dus la culcare..il trimit asa..si mai scriu dupa-aceea

Poze
Poze tort si pizza

Inni 34+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Atunci eu zic sa alegi pe altcineva, cineva caruia sa-i pese cu adevarat de fetita. Se spune ca nasii sunt parintii spirituali ai copilului. Gandeste-te la cine ar putea indeplini functia de parinti spirituali si propune-le lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Cami dar ce servici ai? Cu ce te ocupi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Si nu e vorba de bani, pt. ca are..chiar banii ies din discutie.
Nu stiu ce a fost...
Si mi-e greu sa spun dar nu a avut curiozitatea nici macar o data sa ma vada gravida.Ma deranjeaza lucrul asta foarte tare. I-am trimis eu poze cu bb si cu mine la inceput pe mail, si o tot intrebam daca le-a vz...zicea ca nu, ca verisoara mea a venit tz si ea oricum nu stiu sa umble la calc....ca sa-mi spuna peste o luna jumate ca abia acum a reusit sa le vada.
Dupa aceea nu i-am mai trimis nimic. Am sperat ca poate ma mai intreaba ceva.Sau poate vine sa ma vada. Era in perioada cand nu prea ma dadeam jos din pat, dar 10 minute puteam sa stau in capul oaselor sa vorbesc cu cineva.
Nu stiu ce s-a intamplat.
Ori simte nevoia sa fie mai izolata din cauza a ceea ce a suferit.
Cert e ca mie nu-mi mai vine sa-i pun de nasi pt. ca s-au interesat prea putin de mine si de bb..in conditiile cand amandoua am stat acasa (ca nici ea nu se duce la serviciu)
Daca nu-i pun de nasi s-ar putea sa se supere.
Mamei nu i-am spus nimic..tocmai ca sa nu o amarasc desi ea mereu ma intreaba daca am vb cu nasa mea ...si eu mereu ii spun "da, am vb am sunat-o in cutare zi" O sun eu pt. ca ea...foarte rar...

Si nici nu stiu ce sa fac. Mi-e ca pana la urma o sa ramana ei ca sa evit cearta in familie, dar sufletul meu nu o sa fie impacat.


Poze
Poze tort si pizza

Inni 34+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Cand am aflat ca sunt insarcinata ..ei nu erau acasa..la telef nu raspundeau...si am trimis un SMS care suna cam asa "alo nasa..eu sunt un bb mic, care abia asteapta sa va dea un pupic...cam prin luna septembrie".

Sa zic ca a avut un oarecare efect de bucurie..poate prin prisma mesajului in sine...dar dupa aceea..s-a spulberat totul.
Si nu stiu de ce, nu inteleg nimic.

Mi se pare aiurea sa intreb acum "imi mai botezi fetita?" ca ma gandesc ca nu o sa-mi poata spune "nu"..dar nici un "da" cu toata inima.

Sunt intre ciocan si nicovala.
Ca dovada ca nu mai mai opresc din povestit.
Nu mai sfatuiesc pe nimeni sa-si aleaga nasi dintre rude...nu e bine deloc. Mie mi-au spus prea putini la vremea respectiva ca sa iau in seama.


Poze
Poze tort si pizza

Inni 34+ cu ....

Mergi la inceput