Prichindei martie - aprilie 2005 (105)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

rrox,pentru ca pur si simplu exista reactii exagerate fara a fi catalogate drept anafilaxie/alergie,ci doar "reactie anafilactica".Diferenta de nuanta si intensitate...Cert este ca si in cazul unor reactii "normale",daca aplici hidrocortizon ori alt antialergic dispare pruritul/mancarimea si se reduce edemul,deci diminua mult disconfortul.

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

rrox,nu mergea montata o centura in spate?Ca nici eu nu aveam la Oltcit si mi le-am montat optional,si inca unele foarte bune.Asta intreb si eu sa ma aflu in treaba,ca oricum nu cred ca va intoarceti la modelul respectiv de autoturism

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Cred ca va trebui sa-mi pun titulatura"Inabordabila",caci vad ca nu m-a sunat nici una din fetele care sunt deja aici ptr.intalnire.Pe tine,Carmenduta?

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Mamacita Multzam de info, Inabordabilo! O sa incerc si cu hidrocortizon cand mai face urat.
Nu mi-a trecut prin cap la vremea respectiva ca s-ar mai gasi pe undeva si s-ar putea monta centuri la vechitura mea de masina... in fine, bine ca am scapat de ea (desi ii sunt recunoscatoare, mi-a fost de mare ajutor cata vreme nu mi-am permis alta , nu de alta, dar strangeam banutii pentru apartament, si bine faceam ca acum sunt muuult mai scumpe)
In weekend vin si eu la Constanta, insa fara Ioana, doar cu Mariuca. Dar nu cred ca apuc sa ne si vedem fiindca o sa fiu mai mult la Kogalniceanu, la mitingul aviatic. Pentru asta venim defapt, in Constanta doar ne cazam.

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Pe tine chiar ca nu te ratez,nu si de data asta!Pentru ca tati si-a pus demult in gand sa ne duca la spectacol

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Trebuie sa va povestesc ca am reusit sa descoper sursa furnicutelor mele...adica a lui Rares. Dupa o zi de razboi, plec pe urma musafirilor mei si le gasesc casuta in mormanul cu jucarii a lui bebe. Cum el are in dotare o masinuta prevazuta cu tot felul de fante, a considerat ca un putin din fiecare portie de mancare o poate pune ca si provizie pentru la iarna. Nu mi-a venit sa cred ochilor ca a protestat cand i-am luat masina, iar cand i-am si spalat-o a plans cu lacrimi de crocodil. Ma gandesc ce mai urmeaza acum?

Alina si printul Rares
Pozele noastre
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

raresionut,

Vai,bine ca mi-am luat comp sa trancan singura pe aici toata ziua

Azi ne-am dus ca de obicei la plaja,si la ora 10:30 nu am gasit nici un loc de parcare pana la capatul MamaieiCum o fi cu gradul ala de ocupare,ca mie mi se pare deja aglomerat...Ma rog,ne-am luat catrafusele si inapoi spre casa,unde am pus piscina in curte si tine-te distractie pana la 12.Dupa masa am fost in parc si la Delfinariu.Aici,desi era in premiera,Alexutu a fost extraordinar de cuminte.Initial l-a impresionat gramada de parinti si copii care asteptau sa intre,statuile cu delfini,verdeata,apoi copiii de varste apropiate cu a lui care se zbantuiau la marginea bazinului pana sa inceapa spectacolul.Din pacate,era un singur delfin,si ala batran si incapatanat,care mai mult venea la haleala decat la acrobatiiDar cand l-a reperat,Alexutu si-a luat figura aia de omulet serios,de personalitate politica eminenta in miniatura care-l caracterizeaza[toata lumea remarca ce serios este pentru un copilas asa mic!],si a inceput sa studieze cu mare atentie ce facea,il aplauda in rand cu ceilalti,l-a salutat la plecare,ce mai,a fost distractiv,instructiv si antrenant,ma bucur ca am avut ideea asta.Spectacolul tine putin,cam 15 min,deci suficient cat sa nu-si piarda rabdarea cei mici,desi nici nu se compara cu spectacolele care se tineau acum cativa ani chiar la noi,nu mai vorbesc ce-am vazut prin strainatateOricum,intentionam sa-l mai ducem.

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenduta2003 spune:

Mamacita, nici pe mine nu m-a contactat nimei, dar nici na-veau cum, deoarece eu n-am facut schimb de telefoane cu nimeni. Poate sunt eu prea salbatica, dar de cand scriu pe forum, in afara de chatul supermamicilor, nu am prea vorbit pe mess sau pe mail cu fetele. Si nu am telefonul nici uneia dintre ele. In concluzie, nu te pot ajuta. Poate organizam ceva in august, daca anuntam din timp, ce crezi?

Interesanta idee cu Delfinariul, nici nu stiam ca mai organizeaza vreun spectacol, bine de stiut, cred ca i-ar placea si lui Rares, care spune tuturor animalelor, ba chiar si copilasilor "Ham-ham".

Raresionut, strengar baietelul tau. Ce idei are...Amuzant, as zice, dar cand ma gandesc ca v-ati umplut de furnici nu mai este asa de comic. lui Rares.

Poze Rares

Varsta Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Un remediu pentru print, mamacita, atunci cand vrei un copil cuminte...delfinariu!
Am si eu o rugaminte la voi, fetele din Constanta, ce as putea sa vizitam cand venim la mare....ca de-acum 8 ani, cand eram studenta si faceam practica in Constanta ...am uitat.
Referitor la ideile lui Rares, carmenduta2003, ce sa mai...ai perfecta dreptate.

Alina si printul Rares
Pozele noastre
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

carmen,in primul rand la tine m-am gandit cand am povestit cu lux de amanunte,fiind sigura ca l-ar atrage si pe Rares o asemenea distractiesi ca va e la indemana.Acum vara sa-i distram,ca vine ea iarna si stam inchisi din cauza vantului salbatic
Eu am trimis tf pe privat fetelor care au anuntat ca vin si celor ce s-au aratat amatoare de intalnire,urmand sa fac acelasi lucru cu fetele care vor veni in august,daca nu patesc iar ceva cu compul.N-as vrea insa nici sa insist prea mult,la genul "daca voi nu ma vreti,eu va vreau".Iti voi trimite si tie tf,dar ,daca nu va e cu suparare,acum as fugi sa fac o baie,ca prea multe distractii inseamna prea mult jeg

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput