kaali-budapesta-fiv

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

]vezi ca la Interservisan,trebuie sa-ti faci programare inainte,nu sa ajungi acolo si sa-ti zica ca vi peste 2 zile,ca sunt foarte multi.Uita-te in cartea de telefoane si cauta nr.sau pe internet si suna-i,fa-ti programare sa stii cind sa te duci.
Norasorana,merci de raspuns.
fetelor dragi va doresc un week-end placut cu multe surprize placute.
pe toate,MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

Eu am fact "numai" 4 HSG la Interservisan,deja ma stie radiologul.Din pacate 1,5 trompe infudate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

TZUCA ,VEZI CA ACEASTA PROBLEMA SE POATE REZOLVA.Ai fost la med. tau ginecolog cu rezultatul si ce ti-a zis?
Iti doresc un week-end placut si sanatate.
MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Lavinia si eu am facut Hsg tot la Interservisan.Din fericire e totul ok si nu a mai fost nevoie de repetitie,caci asa naspa a fost ca numai vreau veci.
Monica eu nu fac tratamente naturiste pt. ca am avut doar prolactina mare si s-a reglat cu brocriptina si in rest probleme nu am eu ci sotul.
Tzuca sa stii ca Monica are dreptate.Se poate rezolva.La Giulesti prof.Marinescu face si reconstructie tubara.Asa ca fuguta la doctor si hai ca te asteptam cu vesti bune!
Mult succes si bafta tuturor!

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norasorana spune:

Cecilia draga nu-mi spui te rog cat de mare a fost prolactina fata de limita superioara si cat timp ai facut tratament pana la reglarea ei?ai continuat si cu tratament de intretinere sau n-a fost cazul?Ma scuzi ca-s curioasa dar si eu ma lovesc de problema asta,fara a avea o valoare foarte mare(45 fata de 35 limita superioara a normalului)toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Fetelor multumesc de informatii
eu o sa merg duminica la sovata ,iar in septembrie vreau sa fac HSG.

IN CE ZI A CICLULUI SE FACE?
sa stiu cum sa ma programez.
NORASORANA si eu am prolactina marita 44 fata de 19 limita max.
am facut tratament cu dostinex dupa care mi-a scazut apoi a crescut iar inapoi,dar totusi au fost fete care au ramas insarcinate cu prolactina mare.
CHIVUTAMONICA eu nu iau foarte multe:maca de 3 ori pe zi,BU la felde 3 ori pe zi,tinctura de zmeur si ceai de coada soricelului,mananc in fiecare zi cate 1-2 morcovi si multe lactate cam astea sunt.
CECISERBAN te rog nu ma speria...dar nu se face anestezie?

Va pup LAVINIA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Nora eu am avut-o fff.mare 119 fata de 35 normala.Si am luat 3 luni brocriptina la greu.Si tot mare era.Si dupa FIV nu am mai luat nimic ca aveam praf stomacul si dupa 2 luni de pauza surpriza aveam 34.De atunci nu am mai luat tratament.Dar inca nu am repetat-o sa vad cum mai stau.Probabil in toamana o voi repeta sa vad cam cum mai stau cu ea,dar sper sa fie bine ca e groaznica brocriptina.Oricum eu una nu aveam probleme de ovulatie de la prolactina.Din contra ovulez in fiecare luna si din 13 foliculi recoltati pt. FIV 10 au avut ovocit.Si am facut doar 30 injectii Menogon pt. stimulare in conditiile in care minimum de injectii e 48-50.Eu cred ca stresul a facut ca eu sa am prolactina asa mare.
Asa ca nu te nelinistii caci a ta e destul de mica si repede va fi la normal.
Lavinia nu te speria ca nu pe toata lumea doare.Eu am colul uterin cam stramt si de aceea m-a durut asa tare si probabil sunt mai sensibiloasa.Anestezie se face doar la laparo si nu la HSG.Cel mai important e sa fie totul bine,ca durerea nu e pe viata.
Eu am uitat de tot cand mi-au zis ca ,,instalatia,, e perfecta.Cred ca oricine ar prefera o durere de 5-10min decat sa ai probleme mai grave.Te pupic si mult curaj si sa ne dai vesti bune!

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norasorana spune:

Cecilia sper din suflet sa nu trebuiasca sa fac tratament pentru scaderea PRL.Oricum acum astept nerabdatoare prima M dupa SEU si-mi refac hormonalele de ziua 2.
Laviniatrebuie sa te programezi dupa ce trece M, dar pana in ziua a 10a cel tarziu-ideea este sa nu fii la M dar nici la ovulatie,moment in care se considera ca ai putea ramane teoretic insarcinata si atunci sa nu periclitezi o posibila sarcina!-deci intre zilele 5-10 ale ciclului menstrual.Vezi ca la telefon s-ar purtea sa-ti spuna ca nu conteaza cand vii pt. HSG,dar e mai bine sa ma asculti toate fetele curajoasele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Nora,Ceciliamultumesc pentru informatii
o sa tin cont de parerile voastre ...oricum mai este pana in septembrie
eu maine merg la sovata pentru 2 saptamani la tratament sper sa-mi foloseasca....dar incerc sa mai intru pe internet sa vad ce mai faceti.
sper sa aud numai vesti bune de la voi

Va pup
LAVINIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Lavinia,
concediu placut la Sovata si sa vi cu multi
MONI

Mergi la inceput