CIRESE de mai-iunie 2006 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Amiss, am gasit albastru intre timp, stai linistita, albastru e al tau!

Larisa, uite , citeste subiectul asta:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475

si gasesti aici si linkuri cu pozitii si experiente ale mamicilor despre wrap, etc, ca sa te lamuresti exact ce este. Merge de la nastere.
Pe roz nu am facut dar pot sa caut material. Pretul variaza in functie de pretul materialului pe care il gasesc intre 240.000-350.000.


Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Ioana acum pica si fisa la Carmina ...in loc de negru tu ce parere ai despre turcuoazul ala? MA gandeam si eu ca ar da bine vara o culoare mai deschisa decat negru. Si zici ca e asa misto materialul asta mai scump??? Pai daca e asa de super vreau si eu turcuoaz...daca sigur nu ai inebunit de cap din cauza mea .

[poze carmina
intalnire burtici

Varsta lui Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Bai, e un turcoaz misto, genul ala mai spre albastru nu mai spre verde. Ce sa zic...hai la Ploiesti sa ti-l arat!

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Ralucis,nu stiu cat este meniul laResidence deoarece nu l-am ales inca, nu au meniuri standard ci o varietate f. mare, in plus eu am cerut bufet suedez caci in afara de mama invitatii sunt toti sub 40 ani si isi pot lua mancarea si singuri iar bautura este a la carte.
Amonar, daca ai noroc, colicile se pot sfarsi pe la 3 luni. Noi abia facem duminica 2 luni si deja sunt capiata!
Nicoleta, am 5 kilos si jumatate in plus, e adevarat ce spuneai, slabesti dupa ce nasti si apoi te mai ingrasi nitzel... Eu m-am ingrasat pt. ca m-a capiat asta mik cu urletele si am mancat dulciuri inimaginabil de multe, din cauza consumului nervos.
Ioana, eu vreau si wrap negru, pls!


Lacri si Alexandru 30 mai 2006
Album echo si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Lyly, ti-am luat lila. Vrei si negru inafara de lila deci? Negru e 350.000.

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

quote:
Originally posted by inaioana

Lyly, ti-am luat lila. Vrei si negru inafara de lila deci? Negru e 350.000.

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici



Afirmativ la intrebare. Ambele. Eu le iau de la Mag daca i le dai si pe ale mele, daca vrei banutzii inainte da-mi pe PM nr. de cont si banca, daca nu, ii dau lui Mag numerar.

Monnica, de la 3 luni e mai sigur sa pui bebe in marsupiu. Eu am luat insa si unul care are si pozitie orizontala.


Lacri si Alexandru 30 mai 2006
Album echo si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Lyly, perfect. Banii da-i Magdei. Asa prefer sa procedeze si restul fetelor din Bucuresti care le iau de la Magda.

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Io vreau negru, hic

Fiica-mea are 4,500kg la o luna

Pana acum am scapat de colici...

Papadie, felicitari pentru botez...





Mami de Codrin, Olguta si Cornelie mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

io tot negru vreau

quote:
Originally posted by inaioana

Am gasit albastre, un albastru putin mai intens decat al meu dar frumos. Kaki nu mai era dar am luat un nisipiu-cafe-au-lait frumos. Avem insa o noua problema cu negru: e mai scump decat celelalte. Sa va explic: negru au un material foarte misto , un tricot de bumbac moale dar elastic, subtire. Din acest material mai au grena, portocaliu, turcoaz...mai multe culori ,nu le-am retinut. Doar ca iese cam cu 100.000 mai scump pe wrap, deci cam 350.000 unul. Asa ca nu am luat, astept parerile voastre.
In rest am mai luat deja material pt cine vroia lila, gri deskis si gri inkis.



Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vivighe spune:

Ufff...nu mi-a mers netu' vo cateva zile si am avut mult de recuperat azi,dar nu m-am lasat pana n-am citit tot.

Angelica,poate ti-aduci aminte ca io am fost nevoita sa intrerup alaptarea de 2 ori cate o sapt. din cauza de antibiotice ...o data cand bebe avea o luna...o data acum mai de crand.De fiecare data s-a intors la tzatza de parca nu o parasise niciodata.In tot timpul asta io m-am muls si vreau sa zic ca n-a scazut deloc cantitatea...ba din contra a crescut(ea suge de obicei doar dintr-un san si eventual si putin din celalalt daca e mai infometata...iar io ii mulgeam pe amandoi cam la 4-5 ore si scoteam in total si 250 ml...sincer nu stiu de unde ca n-am tzatze mari deloc)


Diana R bine ai revenit...chiar ma intrebam si eu pe unde esti?Si stiti de cine nu mai stim nimik...de Dolcebaby...

Eu nasul nu i-l curatz cu nimik...am incercat o data cu pompitza si a fost o intreaga aventura pana am reusit sa scot un muc.Ea nici nu prea are muci de fapt sau daca mai are stranuta si ii scoate afara.

Stiti cumva daca Dr. Jianu de la Municipal are program si la vo clinica particulara...am vrea si noi sa se uite putin la piciorushele fetitzei...asa...ca sa ne iasa din idei ca ar avea ceva.

Ingrid parca e ceva mai cuminte acum...cred ca i-au mai trecut din colici...desi mai avem cam o repriza de frichineli si maraieli pe zi.Intr-una din nopti a dormit de la 10.30 pana la 5.30,in conditiile in care ultima masa fusese la 8.30.Am crezut ca incepe o noua perioada pentru noi...dar ne-am inselat...a fost doar un incident izolat.Si ea isi roade pumnutzii mereu...si nu o face de foame asa cum facea in prima luna.Si-a descoperit mainile...ca se uiat toata ziua la ele...si dupa ce le admira in delung...hop cu ele in guritza.Si eu ma intrebam daca o fi de la dintzi...dar cica tine oarecum si de cum au fost parintii...mie de exemplu mi-au dat la 9 luni...uite nu stiu lu' tac-su cum a fost...tre sa intreb soacra.Dar ma gandeam ca daca tot sta asa bine cu oasele(fontanela destul de inchisa) n-ar fi exclus sa aibe si eruptie precoce.Nu stiu cine zicea ca la baietzel i-au dat dintzii ami devreme...posibil si la al doilea copil sa se repete figura.




poze http://pg.photos.yahoo.com/ph/vivighe/my_photos

Mergi la inceput