Naturiste si homeopate (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

oana, luna asta nici eu nu am avut dureri, speram sa nu mai vina chiar!!! a venit si plecat chiar fara nici o durere!!! Si eu am luat marar 2 sapt inainte de ovu. luna asta!!!! Eu cred ca totusi tu nu aveai nev de marar daca inainte iti venea numai cu utrogestan inseamna ca ai progest. cam mic, nu???? Numai de curiozitate, in ce zi ai avut ovu??? am impresia ca la tine a fost cam mica faza luteala totusi.... pupicei.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

nu,a fost ok.am ovulat in z 18 sau 19.

sper acu sa vina,ca sa,mi iau de.o grija.ca oricum foliculul meu era un rahitic si jumatate.noroc cu endo de 12mm,ca altfel....nici nu speram la ceva...
luna asta iau MACA,altceva ce ma mai sfatuiesti,ca luna trecuta pan la ovulatie la luat cam multe...PROPOLIS,COADA SORICELULUI,ZMEUR,pe care acu am sa.l iau dupa ov,PASTILE DE LAPTISOR DE MATCA,nici nu mai stiu,tare multe erau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

oana, la tine totul pare ok! eu stiu ca laptisorul e estrogenic, dar se poate lua p toata durata CM. Mie personal cred ca imi face bine ceaiul de napraznic, dar poate provoca dereglari, daca tot ai CM reglat mai bine nu lua!!!

fii optimista ca sigur vei fii o mamica tanara si fericita!!!!!!


pupiceiiiiiiiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Fetelor dragi,revin dupa doua zile de relax sa va pot spune ce am patit si daca si voi ati trecut prin asa ceva.In aceste zile m-am dus sa-mi iau tensiunea si am crezut ca se sparge tensiometru,aveam 148 cu 80,sa te fereasca bunul D-zeu sau speriat cei care mai stateau sa astepte cind a vazut ce tensiune am.Va intreb pe voi care stiti ,oare sa fie de la ceaiuri ,de la pastile,ca inainte de a face acest trat.nat.aveam tens. de aviator,cum s-ar spune.Trebuie sa renunt la ceva sau cei de facut?.Ma durut si putin capul dar ma sperie tensiunea asta.
,pe toate :MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Oanabbb,stai relaxata nu te mai gindii la CM poate ajuta cel de sus sa vina bb.
....luna asta si eu am trecut prin asa emotii,nici o durere-simptom sa stiu ca vine rusii,eram fericita dar din pacate era o mare prelungire cu 9 zile,a fost ghinion pentru mine.Sa speram ca va venii odata
te ,MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

salutare la naturiste si te,
dupa o pauza de doua zile am trecut si eu pe aici sa va zic cite ceva, ca vad cate multe intrebari sunt...
Din prima luna de trat.nat combinat cu apiterapie CM sa reglat ft bine la 28 zile cum a fost si in 2005, adica de mult nu am mai avut CM la 28 zile dureri in ziua cind mi au venit iok cel putin inainte ma urcam pe pereri de dureri, acum am fost relaxata doar ca dezamagita si stiti voi de ce!!! ca fiecare din noi traim aceasta oarba dezamagire....
tensiunea mi sa reglat de la BU la mine fiind ridicata mi afacut bine...
asa ca dupa rez. hormonale mi am stabilit singurica un grafic de a lua acest trat mai departe, si la-m mai scris undeva mai sus...
dim: laprisor de matca+polen+BU +ceai de cret+coada soricelului
prinz:BU +caiurile
seara: BU +ceaiurile +apilarnil, asta pina in ziua 18 dupa care trat va fi schimbat cu ceaiuri de napraznic, cretisoara, muguri de zmeura
si tot aici adauga salata de telina si morcov care o prepar odata la doua zile ca nu ma simt in stare in fiecare zi pu ca serviciul ma solicita foarte tare si sunt ft obosita seara, odata pe saptamina fac baita cu sare naturala de mare 1kg la 5 litri de apa dara asta o faceam si mai inainte ca rezultat, ca am fost la medic surpriza
anexita nici urma de ea, ovarele in forma cea mai buna, pe OD un folicul de 19cm cu un endomentru de 8 mm in Z9, din acest p/d/ vedere sunt bine am scapat de anexita., pe OS mai multi folicul mici in dezvoltare....

La toata reteta de aici este importanta si rugaciunea puternica si din suflet sa fie sincera catre D si cred ca vom reusi pina la urma mai devreme sau mai tirziu sa devenim mamici iubite de copilasii lor si sot!!!!
cam asa stau lucrurile la mine!!!
puMarieei si chivutamonicai si tuturor albinutelor harnicute si dornice sa indeplineasca visul.

marryan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

moni, eu cred ca tb sa continui cu BU pentru hipertensiune! am vazut ca tu iei si altceva decat ceaiurile Liviei si prod. apicole, poate acelea sunt cauza tensiunii mari!!!!!

marryan, iti doresc din tot sufletul sa iti vezi visul indeplinit!!!! cu totii suntem singuri in fata lui DD, rolul barbatului p pamant e altul decat al femeii, nu tb sa fim prea egoiste, tb sa ii sustinem si p ei, pt ca te vei convinge si singura intr-o zi: noi suntem sexul puternic!!!! asa a vrut DD!!!

va pup dulce p toate, albinutelor naturale si va multumesc ca existati!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Monica, tensiunea putea fi ceva de moment; verifica-ti neaparat colesterolul;
oricum despre tensiune, 14.8 cu 8, era rau daca cea mica era sarita la 11 sa zicem in loc de 8;
BU iti scade tensiunea asa cum zice si M.; sa nu faci exces de cofeina, asta te va ajuta si la ovulat;
sanatate pt toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

CUM MA ASTEPTAM,nu a venit.

offfff,dereglarile astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

Oana, exista ff multe lucruri in organism care se regleaZA MAI ales cu puterea mintii!!! Eu cand sunt fff suparata imi vine mai devreme!!! Cel mai bine ar fi sa nu te mai gandesti absolut deloc la asta, vei observa eliminarea foartor multe blocaje!!! Este fff probabil ca la tine infert. inexpli. sa fie efectul stresului enorm de a dori sa fii mamica cat mai RPD care face presiune asupra organismului tau!!! Cel mai bine ar fi sa transformi energia enorma care o degajeaza dorinta ta de a avea un bb in alte ectivitati: inclusiv rugaciunea este o solutie fff buna!!!!

pupiceiiiiiiiiii

Mergi la inceput