Naturiste si homeopate (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

adi multumim frumos ptr noul capitol si va doresc sa ne aduca noroc tuturor!!!

corina , bine ai venit la noi!!!

pupicei dulciiiiiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

mai fetelor,eu zic sa facem o listuta,DAR NEAPARAT,cu majoritatea produselor naturiste,ca nu sunt asa multe,si sa scriem....BU....DPO,sau cum doamne iarta.ma s.o mai lua,
MACA...mereu
si tot asa ca sa ne mai dumirim si noi putin,ca io una luna trecuta mi.am ucis ovulatia cu mararul,si nici acu nu prea stiu cum sa le iau.

ASA CA VA ROG DIN SUFLET SA FACETI O LISTUTA,macar cu astea mai importante...zmeur,BU,NAPRAZNIC,coada soricelului,propolis,laptisor de matca..etc.

si sa punem LISTUTZA PE PRIMA PAGINA,ca mereu vin fete noi,si ele chiar nu stiu cum se iau <de parca io as stii>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

uite ,incep eu,voi ajutati.ma

MACA .........SE POATE LUA TOT TIMPUL CM.

atata stiu.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

oana , uite continui si io cu ce stiu:

marar ( tinctura sau pulbere).... se ia numai pana in ovulatie si 1 singura luna cf tratament Livia!

napraznic (pulbere si ceai) .....se poate lua tot timpul

ceai de cretisoara.... se ia tot timpul, chiar si primul trim de sarcina


mai departe, ceea ce stiu eu si din cate am citit p forum Livia a confirmat dar nu toate gravidutele noastre au urmat in tratamentul lor, de aceea le rog sa ma contrazica singure:

extract zmeu..... eu iau tot timpul ptr ca Progesteron mic!!!!
BU eu iau pana in ovulatie
propolis.... eu iau tot timpul dar le rog pe albinute sa spuna mai corect cum este
laptisor de matca .... eu iau pana in ovulatie dar la fel ca propolis, le rog pe albinute sa confirme!!!!

ceai de galbenele si dragaica.... tot timpul CM cf. Livia
ceai de urzica vie si moarta.... tot timpul CM cf. Livia



oana, eu cred ca totusi a fost cam devreme azi ptr TS!!!!

pupiceiiiiiiiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

MARIEE daca era sa fie,s.ar fi pozitivat cu sigyranta CLEARBLUE si de ieri,pt.ca maine ar trebui sa vina rushii.
eee,asta e,luna urmatoare datorita listutei miraculoase o sa stiu sa iau toate produsele,astfel incat voi avea o ovulatie spectaculoasa...
pupicei si mai astept completari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

salut fetele
imi permit o precizare: Mariee ca si mine dealtfel ar trebui sa luam zmeur si cretisoara tot timpul pt ca, asa cum a precizat si Mariee, avem tot timpul progesteronul mic (analize, indiferent de perioada CM;
tu dak ai prog. ok, sa nu iei si inainte de ovulatie pt. ca dak ai valori mari ale prog. inainte de ovulatie atunci acesta iti inhiba ov.; atentie deci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

DJ MAMA multumim,s.a consemnat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

dj_mama


oana , eu iti tin totusi pumnii stransi!!!!! Crear-blue se face in 1 prima zi de intarziere, nu inainte!!!!!

albinutelor, cum va mai simtiti cu tratamentul???
Pentru fetele care fac sau au facut trat. Liviei, ar putea sa imi spuna daca au avut ca si efect si CM extrem de redus cantitativ: 5 zile numai cateva pete mici???? Stiu ca au fost intarzieri si spootinguri la ovulatie, dar in privinta CM am citit ca a fost in general abundent.... Poate ma lumineaza si p mine cineva cu o marturisire pentru ca sunt cam in ceata!!!!!

pupiceiiiiiiiiiii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

scumpelor, incercand sa imi gasesc raspunsul singura, am gasit acest site si vi-l trim si voua cu drag:

http://www.armonianaturii.ro/www/produse-naturiste/articles%7CdisplayArticle/id_629/Taina-menstruatiei-dincolo-de-prejudecati.html

asa ca we acesta visez ca am devenit putin mai mult naturala!!!!!


adi, am avut ceva timp zilele acestea si am vizionat blog-ul tau: te felicit din tot sufletul!!! eu cu engleza stau mai prost, vroiam sa iti sugerez sa scrii si in ro., dar probabil si asa nu iti mai vezi capul de treaba!!!!! FELICITARI si sa ai grija de acest superb suflet de poet care il posezi!!!! p mine m-ai impresionat!!!!

pupiceiiiiiiiiiii la toate albinutele naturale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

MARIEE maine dimineata ar trebui sa fie ziua,dar cred ca voi avea o dereglare serioasa,pt ca nu am nici un simptom de cm.

imi pare rau nu ca vine,ci ca va intarzia,ceea ce pt mine este un dezastru.abia se reglase ,dupa ani de amenoree,cand venea doar fortat de utrogestan.

Mergi la inceput