Azoospermie - cap 4 -

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Buna fetelor,
eu asa cum va spuneam intrasem in perioada de relaxare, adica incercam sa nu mai intru pe dc ca sa ma mai rup putin de problema asta si sa incerc sa o tratez cu meticulozitate.
Dar din pacate amprimit o altaveste. Foarte proasta.
Stiti ca va spuneam ca m-am programat acum vreo doua luni la un embriolog care urma sa vina in Romania adus de catre Centrul de Fertilizare Medsana... Ei bine, a fost.
Ancar -tatal mi-a spus ca embriologul asta va face o spermograma mai ...speciala, in sensul ca poate vedea fara biopsie daca se gaseste ceva acolo.
Desi trebuia sa ma sune sa-midea raspunsul, Ancar a uitat asa ca l-am sunat eu si mi-a spus ca :"aaa, daaa... din pacate nu e nimic acolo asa ca nu are sens sa faceti biopsie pt ca 100 % nu gasiti nimic.cautati un donor" ...
Sunt inca in faza de plans si cautat frenetic pe net; desi daca pana acum stiam ca la azoo ar mai fi ceva sanse, raspunsul lui Ancar mi-a cam dat cu ceva in cap.
Oricum, am aflat destul de multe lucruri noi insa nicaieri nu am gasit ca ar putea exista o spermograma care sa poata spuna cu atata precizie lucruri de genul asta.
Asa ca am intrat in faza de NEGARE.
miki - draga mea, ai facut o facultate de medicina intre timp ?
te admirpt catecunostinte ai reusit sa asimilezi
andrabirni - se pare nici eu nu prea incep cu dreptul capitolul asta ...
tabitha - felicitari si sa fiti sanatosi !
nusy, avalon, andra - facem un grup de asteptare a dr. S? :-)
iepumic- noi cred ca suntem prea "specializate" pe azoo si mie sincer mi-ar suna bine o hipokinezie... ar insemna ca EXISTA !

Pentru voi, noi info si pupici :
http://72.14.209.104/search?q=cache:jIAP3QS2ZUEJ:www.rscbayarea.com/articles/azoosper.html+icsi+azoospermia&hl=ro&gl=ro&ct=clnk&cd=1

http://www.cornellurology.com/infertility/srt/manage.shtml#sr

PisiX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

pisix: nu cred ca embriologul a avut dreptate. Nu poti sti numai dupa spermograma daca exista sau nu gigei prin biopsie. cel putin asta e parerea mea dupa cate am mai citit si m-am mai informat. Asa ca nu dispera. Daca va doriti intr-adevar, eu zic sa incerci. Sau cel putin mai vorbeste si cu alti dr. (Soare, Damian etc). Te pup si iti tin pumnii



Primele mele teste - http://community.webshots.com/user/Tabitha_Dara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

pisix: si inca o chestie: i-a analizat sperma prelevata cu ceva timp in uma? Pai nu mi se pare relevant deloc rezultatul. Ar fi trebuit sa faceti o spermograma proaspata, nu sa analizeze ceva ce poate a fost congelat, nu? Voi ce ziceti, fetelor? Ca pe mine atata m-a dus capul



Primele mele teste - http://community.webshots.com/user/Tabitha_Dara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

Iepumic un androlog ar fi cel mai potrivit pt problema de care vorbeai. Sfatul meu e sa ai putintica rabdare si sa va programati la dr. S.
In ordinea asta de ideei, ne inscriem si noi pe lista de asteptare....
Rabdare (si tutun), stiu ca foarte curand se va intoarce din concediu!
Va pup,


orchis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Pisix, in primul rand vreau sa te atentionez cu privire la aceasta mare si renumita clinica Medsana.La inceput am crezut ca sunt cei mai in masura sa se ocupe de cazul nostru, dar datorita acestui forum, m-am mai maturizat si schimbat anumite idei...Si eu sunt o pacienta a prof. Ancar si te-as sfatui sa citesti un pic cap dedicat dansului...Despre spermograma, sunt destui dr care pot sa-ti confirme daca sunt gigei sau nu...De 8 luni avem niste experiente destul de neplacute cu cei de la Medsana,asa ca....nu crede chiar tot ce spun ei.
Despre dr S...este in concediu cu familia.Trebuie sa soseasca.Noi suntem pe tratament, sunt curioasa cum o sa arate spermograma dupa....3 luni.
Fetelor, va pup pe toate,Tabitha,Orchis,Pisix,Avalon,Nusy, Miki.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Tabitha sa stii ca si eu am tot cautat zilele astea si nu am gasit absolut nimic cu astfel de spermograme. Deci chiar nu cred nici eu ca au cum sa-si dea seama asa simplu...
Oricum, a fost spermograma proaspata, ce-i drept, recoltata acasa dar am ajuns in 20 de min. asa cum ne-a spus Ancar insa a intarziat el juma de ora.
Tabitha vreau si eu sa vad teste ca ale tale :-)
Am plans cand am vazut la No Comment ca Monica a ramas gravi desi pana acum radeam de ei...

PisiX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Salutare,fetelor! Acum m-am intors si eu din concediu...am fost in Ceahlau, la Durau..super!Bineinteles ca tratamentul sotului s-a sistat in aceasta perioada(doar nu era sa caram sacosa cu tratamente dupa noi)...Dar de maine reincepe in forta...noi vom merge cam peste doua luni la dr.S sa vedem cum stam...Va pup pe toate!! Mi-ati lipsit!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Nusy,
Ma bucur ca ti-au priit cele cateva zile de concediu...poate nici nu mai ai nevoie de vreo consultatie....poate v-ati intors cu unul in plus....Si tu ne-ai lipsit foarte mult...
Si la noi e mare bucurie...a trecut o luna si avem dezlegare la....stii tu.Mai sunt doua luni de tratament,trec si ele repede.Luna asta ne-am propus sa rezolvam problema cu infectia asta urinara.O sa mergem cred ca la Tg Mures.
Nusy, te pupi dulce si bine ai revenit in casa DC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Salut! A dat cineva de dr.Soare? Ca al meu nu vrea sa ia absolut nimic decat dat de medic! Sunteti sigure ca nu si-a schimbat nr de telefon?

Nusy, bine ai venit din concediu!



"Atunci cand DOI vor deveni UNUL, UNUL se va transforma in TOT"
Tablitele de smarald ale lui Toth

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Andra, Avalon :
Nu cred ca dr.S. si-a schimbat nr.de telefon.Avalon,daca vrei sa te interesezi de el, poti s-o faci la Centul Medical ForumLabPlus, unde lucreaza.Asistentele de acolo sigur iti vor putea spune daca e sau nu la serviciu(daca s-a intors sau nu din concediu).Vezi ca programul e pana pe la ora 16, iar nr.de tel.este:021.321.53.11.
El mai are un nr.de tel mobil:0788.692.139.Incearca si la asta.


Nusy

Mergi la inceput