Ai nostri, ca brazii! - ianfeb2005 (23)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Fetelor, va multumesc pt incurajari! Nu asta imi doream?

Crinuta, mi-au placut mult cele 3 poze dragute! Imi pare rau ca sunteti iar pusi la incercare! Iar pe de o parte ma bucur ca mai ramai in Ro, poate ne vedem..

Paula, ai dreptate, intr-o saptamana a evoluat spectaculos. E f atenta, calculata, dar aici seamana cu tati. Isi usureaza eventuala cazatura. Aproape ca si alergam!

Cand suntem in parc, nu se mai gandeste la apa, mancare..e continuu ocupata cu joaca..La voi se intampla la fel?


si poate mai intru si maine putin.

In week ce ne asteapta vom merge la tara , nu am mai fost de vreo 6 sapt. Sunt tare curioasa cum va mai reactiona!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiflo spune:

aseara puiul meu a facut buf, s-a impiedecat de jucarii si s-a lovit de masuta lui, nu va spun ce urlete a scos saracutul, din fericire nu s-a ales decit cu o julitura pe nas.
cind il culc ii pun "cutiuta muzicala", se linisteste si adoarme imediat singur, in afara de cazurile cind il doare ceva sau ii mai este foame. am inceput sa ii dau bibe cu lapte in sufragerie si sa nu i-l mai dau in pat sa adoarma cu el. noaptea e asa dulce, se ridica in funduletz si bea laptelele.
gabitza va face la 1 an juma vaccin care e impotriva tetanosului, tusei convulsive etc. e unul si pt varsat de vint, dar el l-a facut la 1 an.
lavinia, ai o frumusete de fata, va tin pumnii sa ajungeti cu bine intr-o zona sigura.
crinuta, care sint emisiunile preferate? nu poti sa le vezi pe net ?
duminica avem invitati 2 familii cu 2 bebeline, ma duc sa cumpar carne sa fac pirjoale si snitele.
si baietii mei s-au tuns la frizer, maimutza a stat in brate la taica-su si nu a zis nici pis.
va pup si un weekend bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Fetelor, bineinteles ca ne putem vedea. Eu vreau sa merg la 2 zile la salon si apoi mai vedem.

Catiflo, hai sa-ti spun emisunile mele preferate: " Starting over", " Dr. Phil", " So you think you can dance" ( desi era pe terminate cand am plecat), " Super Nanny", " House Swap".
Sper sa imi instalez satelit si aici, ca cel mai mult sufar dupa " Starting over".

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Catiflo, cand ai timp poate imi spui cate ceva despre emigrarea in Australia, deoarece nu ma pot decide daca sa aplic pt Canada sau Australia.
Din punct de vedere al climei clar ma atrage Australia, dar nu stiu cum e mai bine, asa ca te astept, ori pe privat, ori aici, cand ai tu timp, ca nu e nici o graba.


Legat de buf, si Rayan a cazut ieri de pe scaunelul lui care nu prea are stabilitate, norocul fiind ca a cazut pe picioarele mele deci nu a patit absolut nimic.

Cory, tu ce faci mama de nu mai dai nici un semn?
Nu m-ai luat in serios cand ti-am spus ca vin in Canada, hehe.


Bubu, nu pui si tu poze cu tunsulica?

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory35 spune:

Crinutza te-am luat in serios si drept dovada raspund repede ca e aproape ora 2 noaptea si eu nu dorm inca..
Ce sa fac sunt ocupata cu scoala si cu Amanda, parca nu mai stiu cum sa la fac mai repede..Vi-am vazut pozele(sunteti frumosi toti trei) si v-am invidiat pentru concediu la mare; concediu care anu asta ne sare daca abia in dec termin cu scoala si avind in vedere ca al meu sot si-a schimbat servicu in martie..
Lavinia sper ca ai reusit sa pleci.. si sa stii ca-ti tin pumnii sa ajungi cu bine la destinatie.. Am vazut-o si pe Natalia e o domnisoara mare..
Ubi multumesc pentru complimentele la adresa Amandei, dar si tu ai o scumpete mica acasa..
Kris vezi ca pina la urma toate rugile ne sunt ascultate.. Felicitari..
Catiflo distractie placuta si pupici..
Magga mai pune poze sa o mai vad pe pestisoara..
Va pup mamici ca-mi pica ochii in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Cory, parca mi-ai mai spus, dar te mai intreb inca o data ce scoala faci?
Eu daca vin in Canada sigur nu mai fac nici un an de Conservator. Mai bine ma reprofilez, dar eu prin stresul ala nu mai trec nici moarta.


Mai fetelor, s a jucat Rayan cu tastarura si mi+a inversat niste litere. ce ma fac?

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Rectific- problema cu schimbarea literelor o am doar pe forumul acesta, in rest e ok, deci problema e de la acest site,altfel nu+mi explic.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Am facut ROR care nu a durut deloc! Dozele individuale au ace mici de tot si nici nu simti cand iti face. Alex s-a uitat mirata la bratul in care ii facuse injectia ca nu stia ce se intampla. Super!

Iar eu am scapat deocamdata de "operatia" la unghiuta caci dr. a zis ca e doar ciupita pielea si cu 2 unguente sigur trece. Doamne ajuta!

Cam slaba activitatea pe aici... De ieri suntem tot pe pagina 2...
Noi suntem in emotii cu sora cea mica a sotului care da admiterea la facultate. O saptamana de focuri urmeaza.

www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Semnez si eu condica in graba. Eu am aflat de curind cu stupoare ca plec miine la Bogota in delegatie, o saptamina. Eu pina acum 2 zile nu credeam ca vor fi cu totii de acord pe aici si sincer daca as fi stiut nu as fi spus ca vreau pentru ca mi se pare ca imi va fi foarte greu sa nu il vad pe bb tot timpul asta

Plec miine si ma intorc luni 31, drumul pina acolo e lung, pe acolo sper eu sa fie in regula... Scriu impresii cind ma intorc.

Bineinteles ca nu am inceput sa fac bagaj si ca nu am cumparat tot ce am nevoie, si am o gramada de lucru aici la servici.. Habar nu am cum e vremea pe acolo, e iarna, am o informatie vaga ca temperatura e intr 8 si 22 de grade..

Vladut e bine, a fost racit dar i-a trecut, mai nou deschide usile singur si apare linga mine cind nu ma astept. Si intelege absolut tot ce ii spun, daca ii zic sa se dea la o parte se da, daca ii spun sa aduca ceva aduce. Are si el mici crize de personalitate cind plinge rau daca vrea ceva si il iau de acolo, eu incerc sa ii explic de ce nu e bine da' nu sint sigura ca am succes intotdeaua, ori nu intelege ori nu vrea. Rezolvam problema daca ne mutam de acolo sau daca ii dau altceva de facut. Azi a baut ser fiziologic pina s-a terminat ca sa scape o fiola intacta... nu a vrut sa se opreasca din a-l bea Sper ca nu i se intimpla nimic de la asta...

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Poze de la Mot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Mamaaaa Simona, tocmai in Columbia te trimit? Ai ceva de mers pana acolo, dar don't worry, eu zic ca o sa-ti priiasca o delegatie. Si eu am fost in UK, a fost si rau si bine fara BB. Dorul insa e mare. Acolo ma uitam dupa toti copiii dupa strada... Info despre Bogota gasesti pe net daca ai timp sa cauti. Succes!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Iunie 2006
Grecia 2006

Mergi la inceput