Ai nostri, ca brazii! - ianfeb2005 (23)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magga spune:

fetelor, spor la treaba! cunosc agitatia, mobilele si toata casa vraiste, copilul nu te du acolo, se duce fix acolo samd. tocmai am rezugravit si noi toata casa aproape (dl sotz si cu mine), iar la fetitza am pus laminat acu ceva vreme, e usor de pus de catre oricine, dar mai bine inchiriam o masina de slefuit parchetul si il reconditionam pe celalalt, nu imi place, dar deh te pui cu lenea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Lavinia, ai o minune de fata. Sa te bucuri in fiecare clipa de ce ti-a dat D-zeu! D-zeu va avea grija de voi, sunteti minunati cu totii. Ma bucur ca poti sa ne scrii.

Bubu, iti recomand sa faci ROR. E mai bine sa avem si celelalte 2. Si eu il voi face. Si pt ca il va repeta pe Ar, nu se intampla nimic..ii creste si mai mult imunitatea.



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Fetelor, m-am linistit in privinta mersului Biancai. Acum am ce mi-am dorit! Ma fugareste dintr-o parte a parcului in cealalta cu atata usurinta... Parca ar face 2-3 pasi , nu 100. Imi vine sa o mananc! Cred ca nu-mi va mai trebui nici un regim, sau fitness.. Sunt franta!

Doamne iti multumesc ca mi-ai ascultat rugile!




albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Iar am ajuns pe pagina a doua.
De ce avem o activitate atat de slaba?

Kris, ma bucur ca te-ai linistit.

Cory, nu mai zici nimic?

Erica, pai iti doresc terminati rapid si eficient cu renovarea.


Rayan e tot mai mult dependent de mine, iar seara cand il adorm mi se suie si in cap. Nu mai accepta doar sa stau cu el in pat. Trebuie sa ma atinga, sa se catere pe mine, sa se convinga ca nu plec.
Ieri in autobuz a facut ochi dulci fetelor pe care le-a cucerit iremediabil.

A, tot ieri am fost la gradina zoologica, unde spre surprinderea mea intrarea costa 15000 lei si aveai totusi ce sa vezi ( chiar daca se repara aleiile alea care arata in ultimul hal), spre deosebire de Acvariul si Delfinariul de la Constanta, in care nu ai ce sa vezi, in schimb te usuca de bani. Sa le fie rusine!


http://community.webshots.com/user/crinuta28
Am mai pus 3 poze dragute, zic eu.


Sa vedeti ce a facut Rayan ieri dupa ce am iesit din gradina zoologica.
Eu am vrut sa bem ceva, iar Rayan desi era prins cu centuri in carucior, s-a suit in picioare si a iesit din carucior. Apoi se urca in el si tot asa. Noi am ramas masca. Pana acum carucriorul ne ajuta, il stiam cat de cat sigur acolo, dar de acum s-a terminat.
Se poate da jos cand are chef.
Bine, tentative a avut de mult, dar ca ieri nu a facut niciodata.

Colac peste pupaza s-a dus la un catel de acolo si mai sa ii bage manuta lui scumpa in botul aluia, la care eu sa lesin.
A fugit sotul si l-a luat, dar a fugit cam tarziu, daca il musca cainele?

Spre seara in vizita a fugarit o pisica. Nu ca nu imi place, dar el are un mod de a le atinge care le poate irita si de aici pana a-l zgaria si musca nu e cale lunga.
NU vreau sa creasca fara sa stie ca cu animalele te joci pana la o limita, si ca daca o depasesti se pot intampla lucruri rele.

Mama chiar imi povestea ca eu faceam la fel cand eram mica,pana cand am fost la Altana, unde presupune ea ca s-ar fi intamplat ceva, deoarece cand m-am intors aveam o cu totul alta atitudine fata de caini, la care eu ii spun ca asta ar fi trebuit sa o bucure. Ce e aia sa bagi mana in botul unui animal? E bine ca s-a intamplat ceva care sa ma faca prudenta. Si exact aceasta prudenta o vreau si pt Rayan.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi.i spune:

Kris ma bucur ca in sfarsit te-ai linistit in privinta mersului Biancai.Multa sanatate siu de acum antreneazate bine ca sa-i faci fata.
Lavinia am vazut pozele. Natalia este o dulcica.
Crinuta mi-au placut si pozele tele.La zoo nu v-ati pozat?
Alipiticot nu ma supar mai, de ce m-as supara ,eu ti-am zis doar ca pe o varianta in cazul in care nu-ti gasesti ceva in Saturn.Nici gand de suparare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Crinuta, am vazut pozele, ce haios e cum doarme pe tati! I-a placut cu trenul? Cat ati facut pana la mare?

Noi azi am fost in Tineretului cu inca trei mamici si am mers cu metroul, pentru prima data pt. Vlad. Nu va zic ca tinea gura deschisa si se uita mirat si zicea brum. Am ras de el, ziceai ca acum ii intra o musca in gura!

V.Erica, spor la renovare! Dar cine o sa aiba casa frumoasa, nu?

Kris, ma bucur mult ca te-ai linistit si ca alergi si tu dupa Bia

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alipiticot spune:

Crinuta,la mine nu se incarca pozele,dar le vad pana maine.
Kris,felicitari Biancai,sa stii cu cat merg mai tarziu cu atat merg mai bine din prima,adica alerga direct.Asa ca spor la alergat.



Paula 29 sapt si minunea Stefana Raisa(d.n. 11.02.2005)

poze noi
http://pg.photos.yahoo.com/ph/paula_paduraru/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Da Oana, i-a placut cu trenul, doar ca nu avea rabdare.

Eu am decis sa mai raman 3 saptamani, deoarece incept tratamentul cu electrostimulare, vacuum si altele, si cam dureaza.
Pe de alta parte avem necazuri, deoarece proprietarul spitalului unde lucreaza sotul a vandut spitalul celor mai nasoi manageri de prin zona, care pot modifica contracte ( de ex, sa nu le permita angajatilor sa isi aduca familia) din toate punctele de vedere.
Sunt cunoscuti ca fiind ingrozitori, asa ca nu stim la ce sa ne asteptam. Ce e cert, nimic bun nu ne asteapta si speram ca in astea 2-3 saptamani sa se lamureasca sotul meu ce si cum si sa vedem ce decizie luam.
Eu una voi depunde insa actele pentru Canada si apoi mai vedem.
Oricum Saudi nu intra in discutie decat pt termen scurt, asa ca sa ne ajute Dumnezeu.

Am vorbit si cu amica mea de acolo si mi-a spus ca toti sunt speriati de ce schimbari vor avea loc.

Apoi, mi-e teama de razboiul asta care se poate extinde, iar noi suntem la granita cu Iranul.

Hai ca revin mai tarziu. Abia am ajuns in casa, dar macar am rezolvat cam tot din ce am vrut.






Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Alipiticot, sper sa se incarce.

Eu am avut bucuria sa constat ca netul meu merge struna fata de cum mergea cand am plecat, deci macar atat.


Spuneti-mi si mie, cat costa montarea antenei de satelit?
Noi avem receiver adus din saudi si vreau doar antena, ca am programe care imi plac la nebunie si nu vreau sa renunt, chiar daca stau putin aici, asa ca orice sfat ma ajuta.




Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Of, Crinuta, imi pare rau de situatia in care sunteti acum...pana la urma trebuie sa va linistiti si voi dupa perioada asta incarcata, nu dispera! Uite, noi suntem alaturi de tine! Imi pare bine ca mai ramai, poate reusim sa ne vedem si noi, ce zici?

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput