Bebelusi de iulie-august 2005 (124) -La multi ani!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Anda,multa sanatate lui Andrei.sa va fie de bine,pupam motzatulinteresante kestii a ales
Mamini,ai tras cu okiul la pozeerau date pe privat si le-am scos sa le arat cuiva si apoi am uitat sa le pun inapoi pe privat.mersic mult ca ti-a placut de cele 2 fetitze,asteptam si noi poze cu voi si cu Veve.acum o sa pun varianta oficiala,cu titrare si aranjament
mai am putin si le pun.



de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

am pus pozele de la un an:
Oani la un anisor
dk aveti rabdare sa ne vedeti e si Irina cu Ioana in ele.


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Seara buna de la noi si inca un sincer LA MULTI ANI SARBATORITILOR DIN ULTIMELE TREI ZILE!!!

Cryna am vazut ca nu era de la tine PM-ul,daca nu ajung in seara asta,maine sigur iti voi scrie eu unul.Nu stiu ce sa zic,cred ca ai inima mare daca duuupa TOT ce a fost,chiar si de dragul copilului ii mai dai o sansa.Eu va tin pumnii si ma rog sa va fie bine!
Briana ma bucur ca aAna a inceput sa papesi mancarica.Cat despre olita,nustiu ce sa zic,poate sa nu disperi,doar ai experienta.La noi a fost tare usor,KK nu mai face decat la oala,ba si pishu a inceput sa faca o data,de doua ori pe zi la olita...
Joker pupa, cucuiul baiatului,va trece repede.Sper sa nu aveti norocul nostru,unul sa treaca altul sa apara...Zana mea nu sta o clipa,prilej de noi lovituri...


nicoll_mada si Codruta Andreea ( 29.07.2005 )
http://photos.yahoo.com/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gesi spune:

A trecut si ziua asta! Spre surprinderea mea totul a iesit foarte bine, cu toate ca inceputul s-a aratat dezastruos. Am inceput sa disper cand am vazut ca nu sosesc cadourile personalizate la timp, m-am ingrozit cand am vazut ce prost a putut sa ma tunda coafeza mea, m-am speriat ca fata nu a putut sa doarma la pranz...ceea ce prevestea o dupa amiaza maraita.
Pana la urma...cu cateva suvite blonde facute de sotul meu pe la 2 noaptea, am reusit sa arat intr-un fel. Fetita cu toate ca a sarit o portie de 1 si 1/2 h de somn s-a comportat exemplar...chiar mi-a facut impresia ca se simte in mijlocul atentiei...si Doamne ce-i mai place lucrul asta!
A dormit repriza a doua de somn, cumintica, in scaunul de masa lasat pe spate si cu ratusca in brate.
A plans un pic cand a taiat nasa din par...stie si ea ca nu are prea mult!
A ales dupa tava "Jurnalul unei mame si al puiului ei", bancnota de 10 lire si papiota.
A primit drept rasplata a cuminteniei ei o bucata mare de tort sa faca ce pofteste cu ea. Dupa ce si-a facut o masca pentru maini (pana aproape de cot) a aruncat tortul...sau ce mai ramasese din el jumatate in punga cu cadouri, jumatate pe pantalonii lui tataie proaspat sosit din indepartata Nigerie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Cryna ce ochenat bucalat!!!Sa va traiasca si sa va aduca liniste,bucurie si iubire!
Diana ma bucur ca v-ati distrat la petrecere,sa va traiasca minunea si sa vi se implineasca dorintele!!!
Albinutzza si pt voi ma bucur,intr-adevar aveti un prim copilas foarte reusit!Sa va traiasca si sa va bucure!Sanatate tie si spor la treaba la serviciu!Pupam burtica mititica!
Anda sanatate puiului tau,sa-i treaca repede si sa poata dormi si papa!Bune si alegerile lui!!!
Emaaime frumoase foc pozutele!Multumim si pt cele cu Ioana cretulina Irinei.Pupam fetitele si mamicile!


nicoll_mada si Codruta Andreea ( 29.07.2005 )
http://photos.yahoo.com/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Buna seara fetelor!
Andatudor - multa sanatate pt. Andrei, sa se faca bine repede!
Emaaimee - am vazut pozutele, cele 2 domnisoare sunt tare dulci si frumusele! sa-ti traiasca sarbatorita! Si tortul ala imens mi-a lasat gura apa!

Fetele, as dori si eu un sfat daca se poate. Ma gandesc sa-l trec pe Aris la 4 mese pe zi in loc de 5 ca oricum masa de pranz e o parodie. Stau o ora sa-i dau 2 imbucaturi de mancare si pana la urma tot pe iaurt trecem ca nu-i place nimic altceva. Iar dupa amiaza din nou iaurt, bineinteles. Ma stresez si eu, il stresez si pe el, cel putin asa o facem mai rar, poate asa cu interval mai mare de timp o sa manance ceva mai bine, desi nu-mi fac iluzii. Voi ce ziceti, bat campii?

Corina, mami de leutz blond si bb Aris (12.08.2005)
poze filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gesi spune:

Aldebaran sunt aproape 2 luni de cand ii dau Alexandrei 4 mese pe zi.
Incercarea moarte n-are! Am renuntat cand, la fel ca si tine, am simtit ca o masa e in plus pt. amandoua! Nu mi se trezeste niciodata noaptea...si doarme de multe ori de la 22 la 9. Asta imi spune ca e satula! Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Gesi, saru' mana pt. raspuns. Si Aris doarme bine noaptea ca si fetita ta, si in plus dimineata nici nu-i e prea foame. Gata, de maine il pun la 4 mese!

Corina, mami de leutz blond si bb Aris (12.08.2005)
poze filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Buna seara tuturor! Imi pare rau ca nu m-am putut tine de cuvant sa intru zilnic sau sa rec ce ati scris, dar Mario a fost iar bolnav si nu am mai avut timp de nimic!

Asa ca vreau sa urez iarasi cu intarziere...... La multi ani cu sanatate si fericire pt copilasii care au implinit un anisor:

SARA (MONAI)
DARIA MARIA (Irda)
ALEXANDRU (laura_barb)
DINU (gyly)
ALEXANDRU (Tia)
ANDREI (laura-s)
MIHAI (geaninaelena)
RARES-ANDREI (Lory2004)
RAZVAN MIHAIL (mika1)
ALEXIA MARIA (rosi)

si pt cei care implinesc azi:

MARIUS ALEXANDRU (ancutzathree)
DELIA (adana.9)

si un pupic special pt nora mea Iulia!!!

Sa fiti sanatosi si frumosi, norocosi si bucurosi!!!!

Am taiat si noi motul baiatului azi.... s-a suparat el si a inceput sa planga cand s-a simtit "tuns" (cred ca si de la oboseala) dar a ales din prima euro!!! ... nu orice bani, apoi cartea si apoi sugerate oarecum de tatal lui, ca el era prea suparat si nu mai voia nimic de pe tava.... telefonul mobil si cheile de la masina.... dupa care le tot lua si le arunca si tot asa.... A fost o petrecere oarecum neplacuta datorita fostului meu sot minunat, care stie sa fie un om deosebit si sa se poarte in societate... si care mi-a reprosat ca din cauza mea e bolnav copilul si ca nu sunt mama buna... dar cu asta am scapat de obligatii de petrecere "in familie"... si a fost bine pana la urma... Sper sa nu aiba urmari seara asta si sa nu faca iarasi febra Mario pt ca petrecerea a fost afara si era cam racoare...

Gata, sa nu mai vb de rau...

Va pup, va doresc o noapte linistita si mai vb maine...sper, nu mai promit, pser sa fie bine Mario...

Imi cer scuze pt tonul trist pe care il am dar dupa o sapt cu febra a lui praslea si dupa niste aventuri odioase la spital cu el...(o sa va pov eu maine) si petrecerea de azi.... Sper maine sa fiu mai optimista! Pupici tuturor!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Salutare, gagici!
Va multumim pentru urari, noi am petrecut tare bine. Sara s-a comportat excelent, am avut si 2 copilashi musafiri, mai mari decat ea, dar a fost inebunita dupa ei. Au papat toti 3 si s-au jucat foarte frumos, nu mi-am inchipuit ca pot fi asa cuminti. Am fost vreo 14 persoane cu noi(mai putin restrans decat am anticipat), si atmosfera a fost nemaipomenita.
Mi se pare inutil sa va spun ce stare de gratzie am avut toata ziua de ieri, dar vreau sa va multumesc pentru ca perioada asta atat de solicitanta a fost petrecuta alaturi de voi. Aici am gasit mereu informatii, sfaturi si sprijin si mereu ma gandesc ce greu mi-ar fi fost daca nu v-as fi avut. Sunt o norocoasa, ce mai!

Vreau sa urez sanatate multa copilashilor cu probleme.
Si sa urez LA MULTI ANI sanatosi si fericiti sarbatoritilor de azi: DELIA si MARIUS ALEXANDRU.

Sa auzim numai de bine.
Mona si Sara (16/07/2005)

Scumpii de noi

Mergi la inceput